Selamün Aleyküm site sakinleri.

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
araziye çıktığınız zaman görmeniz gerek ilk şey doğaya aykırılık olmalı bir çok görüntüleme makinası,çubuk vs bu aykırılıklara göre çalışır tespit eder
şöyleki insan yapımı olan ve olmayan diye bakmak gerekli bu iş masa başında oturararak olacak bir şey değil soaraziye çıkacaksın ve araziyi tanıyacaksın
bölgenin geçmişini öğreneceksin
medeniyetler arasındaki farklılığı göreceksin gözlemliyeceksin
örneğin romalılar nasıl mezar yapmış roma ilk dönem orta bitiş ve diğer kavimler içinde geçerli aynı şeyler
sonra ne aradığını bileceksin mümkün olduğa kadar ekip işi olmayacak techizatın varmı makina çubuk tarama herhangi birşey
ve en önemlisi bilinçli oLacaksın önce sağlık ve can güvenliği gerisi gelir zaten

biraz eğitim diliyle oldu sanırım ama bunlar önemli
sonra buradan resim atarsın yorumu alırsın ona göre yerinde incelersin

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Resim nasıl çekilir yüklenir isimli konuyu bir kaç kez okuyup notlarımı aldım. Kısmetse hafta sonu keşfe çıkacağım bir arkadaşımla, belki çekmem gereken resimler olabilir diye bu konu önecelikli konularımdan. Teşekkür ederim şimdiden iyi niyetiniz için @tatar26 Eskişehir'li olduğunuzu tahmin etmek istiyorum Nick name nizden. :) üniversitede bir arkadaşım vardı, tatar ve Eskişehir'li. Emre kulakları çınlasın.

aynen doğma büyüme eskişehirliyim facebookta 2500 gibi bir kişi sayım olunca ya arkadaşımdır yada ortak arkadaşımız %1000 vardır...

merhaba
araziye çıktığınız zaman görmeniz gerek ilk şey doğaya aykırılık olmalı bir çok görüntüleme makinası,çubuk vs bu aykırılıklara göre çalışır tespit eder
şöyleki insan yapımı olan ve olmayan diye bakmak gerekli bu iş masa başında oturararak olacak bir şey değil soaraziye çıkacaksın ve araziyi tanıyacaksın
bölgenin geçmişini öğreneceksin
medeniyetler arasındaki farklılığı göreceksin gözlemliyeceksin
örneğin romalılar nasıl mezar yapmış roma ilk dönem orta bitiş ve diğer kavimler içinde geçerli aynı şeyler
sonra ne aradığını bileceksin mümkün olduğa kadar ekip işi olmayacak techizatın varmı makina çubuk tarama herhangi birşey
ve en önemlisi bilinçli oLacaksın önce sağlık ve can güvenliği gerisi gelir zaten

biraz eğitim diliyle oldu sanırım ama bunlar önemli
sonra buradan resim atarsın yorumu alırsın ona göre yerinde incelersin
Şu an için hiç bir teçhizatım yok. Acele etmek istemiyorum, açıkcası sindire sindire öğrenip bu hobimi pekiştirmek ve sıralı ilerlemek istiyorum. Güzel öneri ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.
Hürmetler.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu işleri bıraktığında çubuk setini bana vereceksin değil mi aslan abim.
Kardaşım sen Konya'ya gelecektin.
Fırın kebap, etli ekmek, höşmerim yiyecektik.
Geçen gün çubukları biraz kalınlaştırdım.
Yeni takımı yaparken 1 takımda sana yaptırdım.
Dedim Turko kardaşım gelirse süpriz yapayım.
Gelmedin. Boynu bükük çantada oturup durur.
Beni emekli etmeyi kafana koyduğundan açıklamak zorunda kaldım. kahkaha

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hoşgeldin kardeşim. Aslında çıraklar için uygulamalı kurslar açsalardı epey zevkli olurdu. Bir haftasonu çubuk kullanma kursu. Bir hafta sonu horasan ayırt etme ve kırma kursu:)
Sen bana dua et. Allah cc bu imkanı bana versin inşallah.
Zira projelerimi yazmışın. :)

Turko

Uzman
Kardaşım sen Konya'ya gelecektin.
Fırın kebap, etli ekmek, höşmerim yiyecektik.
Geçen gün çubukları biraz kalınlaştırdım.
Yeni takımı yaparken 1 takımda sana yaptırdım.
Dedim @Turko kardaşım gelirse süpriz yapayım.
Gelmedin. Boynu bükük çantada oturup durur.
Beni emekli etmeyi kafana koyduğundan açıklamak zorunda kaldım. kahkaha
Abi sana geleceğim dedim vakit başka bir firmada idim adamlar Konyalıydı ha bire seydişehir gidip geliyordu usta ekibi bende dedim gidim bir kerelik ustalar çalışırken bende yanına geçerim akşam dönerim diyordum , adam meğersem konya lı değil tonya lıymış ağzı gözü oynamaya başladı dedim işine geliyorsa delioğlan ayırdık yolları şimdi başka firmadayım bunlarda mersin li :D bizim işlerde yıllık izin hastalık izni ölüm izni doğum izni yok iş olursa ancak inşallah. Olay budur yani yoksa laf söyleyip unutma falan yok yanlış anlaşılmasın.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Abi sana geleceğim dedim vakit başka bir firmada idim adamlar Konyalıydı ha bire seydişehir gidip geliyordu usta ekibi bende dedim gidim bir kerelik ustalar çalışırken bende yanına geçerim akşam dönerim diyordum , adam meğersem konya lı değil tonya lıymış ağzı gözü oynamaya başladı dedim işine geliyorsa delioğlan ayırdık yolları şimdi başka firmadayım bunlarda mersin li :D bizim işlerde yıllık izin hastalık izni ölüm izni doğum izni yok iş olursa ancak inşallah. Olay budur yani yoksa laf söyleyip unutma falan yok yanlış anlaşılmasın.

antidepresan

Aktif Üye
@OTToMAM_MaSTeR hoşgeldiniz inşallah bu hobi olarak devam eder esasında aklımda olan birşey var İstanbullu ustalarla bi tanışma ortamı organize etmek nice muhabbetler çıkacağına eminim hem fikir alışverişinde bulunulur hemde sadece nicten tanıdığımız ustalarımızı yüz yüze de tanımış oluruz