Selamün Aleyküm site sakinleri.

Turko

Uzman
Meydanda @Turko kardaşımızı yanlız bırakırmıyız? Neymiş emeklilik devam inşallah :))
Allah cc cümlemize esenlikler ihsan eylesin @toyalp kardaşım.
Abi ben sakal bırakayım gezelim beraber çubuk ustası talep edene hoca ücretsiz kampanyası bir daha işimiz olmaz sarıyla 3-5 ay gezdimi tamam dır :D

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM OTToMaN_MaSTeR ÖNCELİKLE GOŞGELDİN ELLAH CC GÖNAH İÇERMEYEN TÜM DİLEKLERİN GERÇERKLEŞTIRSIN İNŞŞALLAH ELLAH HERZAMAN SEVDİĞİ KULARLA BERABERDİR.
DEĞERLİ KARDEŞİM
OTToMaN_MaSTeR HEPİMİZ ÇIRAĞIZ BİR KUL YAŞADIĞI SON ANA KADAR ÇIRAKTIR.
DEĞERLİ KARDEŞİM BU SİTENİN NE EŞİ NEDE BENZERİ VARDIR HEPİMİZ KARDEŞTEN DAHA ÖTEYİZ VE BİR BİRİMİZİ KARDEŞTEN DAHA ÇOK SEVERİZ DEĞERLİ KARDEŞİM BU SİTEDEN NE KİBİRLİ NEDE HAVALI TEK BİR KİŞİ YOKTUR OLAMAZDA EĞER OLSAYGI ARAMIZDAKİ KARDEŞLİK BAĞI BU KADAR GELİŞMEZDİ YANİ ANLAYACAĞIN HERKES ŞEKERMI ŞEKER .
DEĞERLİ KARDEŞİM ZATEN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETMEK İÇİN BURDAYIZ KİŞİ MENFATI YOKTUR VE HERZAMAN BURADA OLACAĞIZ.

SAYGILAR VE SEVGİLER.

S.A.DEĞERLİ KARDEŞİM OTToMaN_MaSTeR ÖNCELİKLE GOŞGELDİN ELLAH CC GÖNAH İÇERMEYEN TÜM DİLEKLERİN GERÇERKLEŞTIRSIN İNŞŞALLAH ELLAH HERZAMAN SEVDİĞİ KULARLA BERABERDİR.
DEĞERLİ KARDEŞİM
OTToMaN_MaSTeR HEPİMİZ ÇIRAĞIZ BİR KUL YAŞADIĞI SON ANA KADAR ÇIRAKTIR.
DEĞERLİ KARDEŞİM BU SİTENİN NE EŞİ NEDE BENZERİ VARDIR HEPİMİZ KARDEŞTEN DAHA ÖTEYİZ VE BİR BİRİMİZİ KARDEŞTEN DAHA ÇOK SEVERİZ DEĞERLİ KARDEŞİM BU SİTEDEN NE KİBİRLİ NEDE HAVALI TEK BİR KİŞİ YOKTUR OLAMAZDA EĞER OLSAYGI ARAMIZDAKİ KARDEŞLİK BAĞI BU KADAR GELİŞMEZDİ YANİ ANLAYACAĞIN HERKES ŞEKERMI ŞEKER .
DEĞERLİ KARDEŞİM ZATEN KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETMEK İÇİN BURDAYIZ KİŞİ MENFATI YOKTUR VE HERZAMAN BURADA OLACAĞIZ.

SAYGILAR VE SEVGİLER.
Saygıdeğer Nik ustam güzel duanız için çok teşekkür ederim. Allah cc razı olsun inşallah.
Tüm arkadaşlar hepsi bilgisini paylaşıyor yaradan bir cümlesinden razı olsun.
Hürmetlerimi sunarım.

Pscyhe

Engellendi
OTToMaN_MaSTeR oncelikle sitemize hoşgeldin hayirlara vesile olur insallah..simdi ben sana soyle anlatayim belki daha aydinlatici olur.ben mesela bu islerle kulaktan dolma bilgiler falan filanalar rivayetler cok dinlerdim hemde zevkle ama hic ilgimi cekmez o an dinler sonrasina bakmazdim.ama tarihe duydugum sevgi ve saygi cok ayri cok okudum cok arastirdim tarihle alakali her bilgiye ulasmaya ogrenmeye calistim..dolmabahce sarayi sultanahmet ayasofya gulhane parki besiktas yildiz parki vs vsbi dilleri olsada konussalar cok gezdim tarihi yerleri cok arastirdim onlara dokunmak kokularini hissetmek cok ayri bi zevk veriyordu bana ama define isiyle alakali hic bilgim yok hatta ilgim bile yoktu..burda gordugum isaretleri o zaman gorsem yaninda gecer giderdim mesela neyse sonra bu islere ilgi duydum yaw bu kadar insan ilgileniyor anlatiyor be istir nedir ne degildir dedim daldim bu işe..bi kac acilmis yer islem yapilmis yerler gorunce hatta bi kac arkadasla işlem yapmaya gidince o zevki tadinca bende tutku oldu cok buyuk bir haz duydum..sonrasi malum okumaya isaretleri anlamaya cozumlemeyi ogrenmeye basladim ki bu cok ayri bi zevkti..sonra gel zaman git zaman bu isleri kendimce bildigimi dusunuyorken yada o yinde giderken 2 seneye yakin bi zaman once bu siteye senin gibi geldim Allah'ın selamini verdim ve üye oldum.böyle canla başla dostca karsilandim çok sasirdim senin gibi yapilanlari davranislari yapmacik sandim ama yanildigimi cok iyi anladim..ilk basta konulara bakiyordum inceliyordum anladimki ben bisey bilmiyormusum benim bildigim bilgim daha %20 deymis neler varmis neler..kendi kendime dedim ki ulan barış sen bu işi ogrenmek istiyormusun o zaman hadi bakalim basla bakalim en bastan..fotografli konulari bi basladim okumaya kafama takilanlari tekrar tekrar okudum bilmediklerimi ogrendim ogrendiklerimi tekrarladim bulundugum yer tarihi konuda cok genis bi cerceveye sahip oldugundan isaret bulma okuma yonlendirmelerini iyi anlama konusunda arazide cok denemeler yaptim..bilmediklerimi ustalarima sordum onlardan feyz aldim anlatiklarimi can kulagiyla dinledim uyguladim (halende sormaktayim) yani demek istedigim sifirdan basliyorsun benim anllatigim taktiklerinuygula oku anlamaya calis tekrarla bilgini yenile sonrada ufak ufak araziye cikip kendini sina denemeler ya ortalama bi seneye kalmaz cok seyler ogreneceksin cirakliktan ayrilip kalfaliga terfi edecegine % 100 garanti veririm..biraz uzun oldu ama kendimden pay bicerek anlattimki daha net ve anlasilirsin olsun kardesim..

@OTToMaN_MaSTeR oncelikle sitemize hoşgeldin hayirlara vesile olur insallah..simdi ben sana soyle anlatayim belki daha aydinlatici olur.ben mesela bu islerle kulaktan dolma bilgiler falan filanalar rivayetler cok dinlerdim hemde zevkle ama hic ilgimi cekmez o an dinler sonrasina bakmazdim.ama tarihe duydugum sevgi ve saygi cok ayri cok okudum cok arastirdim tarihle alakali her bilgiye ulasmaya ogrenmeye calistim..dolmabahce sarayi sultanahmet ayasofya gulhane parki besiktas yildiz parki vs vsbi dilleri olsada konussalar cok gezdim tarihi yerleri cok arastirdim onlara dokunmak kokularini hissetmek cok ayri bi zevk veriyordu bana ama define isiyle alakali hic bilgim yok hatta ilgim bile yoktu..burda gordugum isaretleri o zaman gorsem yaninda gecer giderdim mesela neyse sonra bu islere ilgi duydum yaw bu kadar insan ilgileniyor anlatiyor be istir nedir ne degildir dedim daldim bu işe..bi kac acilmis yer islem yapilmis yerler gorunce hatta bi kac arkadasla işlem yapmaya gidince o zevki tadinca bende tutku oldu cok buyuk bir haz duydum..sonrasi malum okumaya isaretleri anlamaya cozumlemeyi ogrenmeye basladim ki bu cok ayri bi zevkti..sonra gel zaman git zaman bu isleri kendimce bildigimi dusunuyorken yada o yinde giderken 2 seneye yakin bi zaman once bu siteye senin gibi geldim Allah'ın selamini verdim ve üye oldum.böyle canla başla dostca karsilandim çok sasirdim senin gibi yapilanlari davranislari yapmacik sandim ama yanildigimi cok iyi anladim..ilk basta konulara bakiyordum inceliyordum anladimki ben bisey bilmiyormusum benim bildigim bilgim daha %20 deymis neler varmis neler..kendi kendime dedim ki ulan barış sen bu işi ogrenmek istiyormusun o zaman hadi bakalim basla bakalim en bastan..fotografli konulari bi basladim okumaya kafama takilanlari tekrar tekrar okudum bilmediklerimi ogrendim ogrendiklerimi tekrarladim bulundugum yer tarihi konuda cok genis bi cerceveye sahip oldugundan isaret bulma okuma yonlendirmelerini iyi anlama konusunda arazide cok denemeler yaptim..bilmediklerimi ustalarima sordum onlardan feyz aldim anlatiklarimi can kulagiyla dinledim uyguladim (halende sormaktayim) yani demek istedigim sifirdan basliyorsun benim anllatigim taktiklerinuygula oku anlamaya calis tekrarla bilgini yenile sonrada ufak ufak araziye cikip kendini sina denemeler ya ortalama bi seneye kalmaz cok seyler ogreneceksin cirakliktan ayrilip kalfaliga terfi edecegine % 100 garanti veririm..biraz uzun oldu ama kendimden pay bicerek anlattimki daha net ve anlasilirsin olsun kardesim..
Pscyhe Usta hoşbuldum, çok teşekkür ederim kıymetli mesajın için. Tam olarak şu an senin (ilk başladığın an) durumundayım. Ve önümde senin gibi güzel bir örnek var. Yazdıklarını dikkate alacağım.
Tek fark var ben yapılanları yapmacık sanmıyorum, gayet güzel ve yerinde yorumlar yapıyor ustalar, kimseyi yanlış yönlendirmemeye gayret ediyorlar Allah razı olsun hepsinden ayrı ayrı.
Hürmetler.

Pscyhe

Engellendi
OTToMaN_MaSTeR yok kardesim sen oyle anladin demedim belki ilk gelidiginde slm verdin herkes ilgilendi ilgi gosterdin sasirdin demek istedim hic bi yerde boyle sicaklik abi kardes iliskisi yok ondan sasirmis olabilirsin dedim..yapmacik olayinda ben on yargili yaklastim ilk geldigimde oyle dusundum demek istedim..ama yanildigimi anladim o dusuncemden dolayida kendime cok kizdim..olay bundan ibaret guzel bir ortamdasin cok seyler ogrenecegini bilgi alisverisinde sorun yasamayacagina hatta yasam hayat tarzina bile etken edecek belki bir yerdesin o yuzden ne kadar caba istek gosterirsen o kadar cabuk bilgi sahibi olur bizim zevk olarak tattigimiz amaç olarak degil araç olarak gordugumuz define isinde sende buyuk bir zevk haz diyarsin kardesim

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Esselamualeykum
Öncelikle hoş geldin kurbanım

Son düzenleme:

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selamün Aleyküm Ustalar ve Çıraklar.

Benim İsmim Korhan, 42 yaşındayım, İstanbul da yaşıyorum. Özel sektörde Lojistik Yöneticisi olarak çalışıyorum
Tarihe ve tarihteki tüm yaşanmışlıklara eskiden beridir aşırı derece de ilgiliyim. Ve etrafımda bu hobiyi yapan çok samimi olmadığım bir kaç arkadaşım var. Onlardan dinlediğim bir çok anı, hatıra ve son olarak da bir iş yerindeki ekibimde çalışan personellerimden birinin bizzat kayınpederinin arazisinde yaşadıklarını anlatması ile bende bu hobiye merak sardım. Yaklaşık bir aydır forumu inceleme fırsatı yakaladım.

Ve çırak olmak istiyorum, beni çıraklığına kabul edecek bir usta çıkarsa (ki bunu çok mümkün görmüyorum) çok mutlu olup çıraklık görevlerimi layıkıyla yerine getireceğime eminim. Eğer çıkmazsa da buradaki ustaların yorum ve önerileri ile birlikte, forumu didik didik edip yine de öğrenmeye çalışacağım.

Lakin bir ustanın artık sen oldun demesinin yerini hiç bir şeyin tutmayacağını çok iyi bilirim.

Yazı ve görüşlerini okuyup nasiplendiğim herkese çok teşekkür ederim.

Hürmetler.
Esselamualeykum
Gayen çırak olmaksa burada o statüye uygun çok işinin uzmanı işaretlere hakim ustalarımız
Var hangisine çırak olursan seni yetiştirir
Gayen buysa
Ben ne çıraklar gördüm ustalara taş çıkartan
Sende onlardan olmayasın?
Bu yolda ilerlemek istiyorsan sembolleri iyi tanımalı ve çok iyi yarih bilgisine ihtiyaç var
İnşallah aradığını bu sitede bulursun
Allah cc gönlüne göre versin mübarek
Ayrıca master nik li bir üyeyi
Yakınen tanıyorum eski bir siteden

Son düzenleme:
@OTToMaN_MaSTeR yok kardesim sen oyle anladin demedim belki ilk gelidiginde slm verdin herkes ilgilendi ilgi gosterdin sasirdin demek istedim hic bi yerde boyle sicaklik abi kardes iliskisi yok ondan sasirmis olabilirsin dedim..yapmacik olayinda ben on yargili yaklastim ilk geldigimde oyle dusundum demek istedim..ama yanildigimi anladim o dusuncemden dolayida kendime cok kizdim..olay bundan ibaret guzel bir ortamdasin cok seyler ogrenecegini bilgi alisverisinde sorun yasamayacagina hatta yasam hayat tarzina bile etken edecek belki bir yerdesin o yuzden ne kadar caba istek gosterirsen o kadar cabuk bilgi sahibi olur bizim zevk olarak tattigimiz amaç olarak degil araç olarak gordugumuz define isinde sende buyuk bir zevk haz diyarsin kardesim
Kusura bakma yanlış anlamışım. Evet kıymetini bilmeli insan elinde olanların, kendimi bu konuda şanslı hissediyorum. Birbirinden kıymetli dostlar edineceğime eminin.
Tekrar çok sağolasın.

Esselamualeykum
Gayen çırak olmaksa burada o statüye uygun çok işinin uzmanı işaretlere hakim ustalarımız
Var hangisine çırak olursan seni yetiştirir
Gayen buysa
Ben ne çıraklar gördüm ustalara taş çıkartan
Sende onlardan olmayasın?
Bu yolda ilerlemek istiyorsan sembolleri iyi tanımalı ve çok iyi yarih bilgisine ihtiyaç var
İnşallah aradığını bu sitede bulursun
Allah cc gönlüne göre versin mübarek
Ayrıca master nik li bir üyeyi
Yakınen tanıyorum eski bir siteden
Amin. sayın Kafkaslı hocam Allah razı olsun. Evet Gayem kesin ve net olarak budur, çırak olmak ve üstüne de kendi araştırmalarımla bir şeyler koyarak bu hobi mi en iyi şekilde icra etmek istiyorum. Bir huyum var her ne iş yaparsam yapayım en iyisi, en güzeli benim yaptığım olsun ister bu yönde gayret gösteririm.
Master nick name li bir üye ile dostluğunuzdan bahsetmişsiniz ustam, ben ilk kez bu tür bir sitede bu nick name kullanıyorum.
Hürmetler

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardaşım sen Konya'ya gelecektin.
Fırın kebap, etli ekmek, höşmerim yiyecektik.
Geçen gün çubukları biraz kalınlaştırdım.
Yeni takımı yaparken 1 takımda sana yaptırdım.
Dedim @Turko kardaşım gelirse süpriz yapayım.
Gelmedin. Boynu bükük çantada oturup durur.
Beni emekli etmeyi kafana koyduğundan açıklamak zorunda kaldım. kahkaha
sen konyadaki adama verme cubugu taa nerelere ver ayıp yav kustum
:S:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
sen konyadaki adama verme cubugu taa nerelere ver ayıp yav kustum
:S:

Ben 25 senedir Fetih suresinin son ayetini önceleri elle yazardım, sonra talep patlaması yaşanınca fotokopi çektirmeye başladım.
Sebebi ise: Bebekler uykularından çok şiddetli bir şekilde ağlayarak uyanırlar belli bir zaman. İşte bu ayet yazılır, katlanır çocuğun yastığının
içine konursa biiznillah bu ağlayarak uyanma hadisesi biter. Belki şu ana kadar 2.000 adet olmuştur.
Bu şekilde herkes bu ayetin faydasını gördü. 2 kişi hariç. Birisi inanmadı, birisi de ben başka hocaya dualar yazdırdım gerek yok amma yinede alayım dedi.

Sözün özü: Talep olacak. Talep olmadan olmuyor bu çubuk işi de...
Bir de; Marifet Çubukta değil ki Fatih Kardaşım.
Önce çıkalım araziye, sistemi kurayım, çubukları sana vereyim sen bak.
Baktım sistem sende çalıştı, yeri işaretledin. Sonra ben bakayım. Aynı yerde bende de işaret verirse;
o sistem artık senindir. Ben kendime bir tane daha yaparım inşallah.
Bu sistem eti kemiği ile birlikte en fazla 80-tl. tutar. Külfeti yoktur. Yeter ki çalışsın.

Yalnız bu çubuğun bir çok eksiği var: Minerale gitmez..Boşluk bulmaz.... Demiri-Bakırı-Kurşunu-Aleminyumu-bronzu asla göstermez. :200: