En basıt cubuk nasıl yapılır

CooL

Bilgili Üye
Yazdığın yazıların hepsini okudum usta.bir kaplumbağa nın müjdesi elmastır bende buna istinaden bukadar iddialısın buyur gel bulalım dedim davet ettim Poseidon 2023 ustam

poseidon2023

Uzman
evet kaplumbağa kalp üzüm duka kartal yuvası gibi işaretlerde zihnet eşası ve elmas olur ama her kaplumbağa olacak diye bir şart yok @CooL

kadirkadir

Engellendi
haklısın kardeşim plastik statiği metal kadar iyi iletir yani metal değilde eline ince plastikde alsan L şekline getirip çok rahat kulanabilirsin
L çubuk olayında asıl sorun çubuğun hangi metalden yapıldığı değildir L şekline getir kulan sorun hermadde 3 ayrı dalğa atar
kütle , manyetik ,ve çekirdek çubuklar sadece 2 ci dalğaya yapışır yani manyetiğe diğer 1 ci ve 3 üncü dalğayı kaçırdığından
paslı obje ve adi maden barındıran kil veya kayaç gibi minerallere gider,asıl soru çubuğu nasıl yaparız değil bu kaçan 2 dalğayı nasıl yakalarız olmalı bence
:) saygılar

kadirkadir

Engellendi
cihazların elmasa tepkime vermesi için kesinlikle 3 dalğalı olması gerkir aksi takdirde arazideki hata oranı oldukça yüksek olacaktır
3 dalğa şartır

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ilginç çalışmalar :)

poseidon2023

Uzman
kusura bakma kendi sayfamda kendime iletiyi bakınca ğörüyorum onun için cevap veremedim şimdi ğörüyorum
@kadirkadir kullana bildikten sonra ne olduğu önemli deyil cubuk tel pilastik ağaç gibi araçlar kullanılır ben bildiğimi kullandımı defalarca denediğim şeyi söylüyorum

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
poseidon2023 kardeş ben yeni bir şeyler yapıyorum proje hazır gibi hemde çakma değil. Elekronikten pek anlamam ama hazır kit ve modül olunca kolay :)

Şimdi 500 kHz ve isteğin kadar modu olan sinüs kare üçgen frekans verici kullanacağım cubukta. Lakin bu jeneratör tek çıkış iki ayrı L çubuğu bu tek çıkıştan dalga versem ne kadar sağlıklı olur sence , yada tek cubuk kullanmak dahamı iyi.

Ayrıca diğer devreyle toprağa darbeli yine çok modlu
sinüzidal frekans vereceğim.

Diğer bir calışmamda VLF sistem.

Geçen yılda uğraştım alıcı verici frekanslarını teyit ettim lakin bir cubugun frekanlarla tepkimesini ençok 3- 5 cm aldım bu kadarcık tepkimeyide el hareketi bozar diye bırakmıştım

Bu sistemde tek güzel olay Tv radyo televizyon dalgalarını ve yalancı frekansları elimize etmek

Son düzenleme:

mitology

Member
poseidon2023 kardeş ben yeni bir şeyler yapıyorum proje hazır gibi hemde çakma değil. Elekronikten pek anlamam ama hazır kit ve modül olunca kolay :)

Şimdi 500 kHz ve isteğin kadar modu olan sinüs kare üçgen frekans verici kullanacağım cubukta. Lakin bu jeneratör tek çıkış iki ayrı L çubuğu bu tek çıkıştan dalga versem ne kadar sağlıklı olur sence , yada tek cubuk kullanmak dahamı iyi.

Ayrıca diğer devreyle toprağa darbeli yine çok modlu
sinüzidal frekans vereceğim.

Diğer bir calışmamda VLF sistem.

Geçen yılda uğraştım alıcı verici frekanslarını teyit ettim lakin bir cubugun frekanlarla tepkimesini ençok 3- 5 cm aldım bu kadarcık tepkimeyide el hareketi bozar diye bırakmıştım

Bu sistemde tek güzel olay Tv radyo televizyon dalgalarını ve yalancı frekansları elimize etmek
Sayın hocam osilatördeki sinyal çıkışını bir çubuğa, osilatörü beslemek için kullandığın güç kaynağının eksi ucununu da diğer çubuğa bağlamalısın. Bu sayede2 çubuğu da kullanabilirsin.

poseidon2023

Uzman
aga kusura bakma elektironikten hiç anlamam makinaların içinde ne kullanılır bilmem bununla ilğilenen arkadaş var makinayı yapar bana teslim eder ben arazide teslerden geçiririm

inşAllah istediğin gibi olur @Sedegor

Bu çubuk işine pek anlam veremezdim ama bakır kalın elektirik teli ile deneme yaptım. Kayada üçgen prizma(karpuzcular keser ya hani bi tadına bakın diye o şekilde) oyma ve 10 metre H harfi olan bir yerde çubuklar dışa açıldı. Bir anlam veremedim. öne doğru ayarlayıp bir yere gelince dışa açılıyor. 4/5 deneme ve farklı yönden geliş denememde de hep dışa açıldı. Önde olan çubuklar tam boy arkaya döndü Bunun anlamı nedir. Daha önce hiç kullanmadım. Tam anlamı yoksa bile bir işaret olabilirmi?