uydu fotosu

yagiz

Aktif Üye
Cümleten S.A,hayırlı günler
Öncelikle bütün forum üyelerinin geçmiş bayramını kutluyorum
bundan bir kaç ay önce Sağ ayak işareti konu başlıklı birkaç resim yükleyip siz değerli hobidaşların bilgisine ihtiyaç duymuştum
o gündür üzerine gitmeyip beklemeye almıştım dost sohbeti sırasında yeni tanıştığım bir kişinin uydudan yer altını görüntülediğini
yıllardır gün yüzüne çıkmış yerler ile bu programı kullanmayı tecrübe edindiği dilersem kendisine konum paylaşımı ile mevkiye bakabileceği üzerine sohbetimiz oldu nitekim konum atıldı uydudan bakıldı gelen resim aşağıda ki gibidir
bu yerde mermer lahitten bir mezar olduğu baş ucunda da 3 küp altın 1 küp gümüş maden olduğu şeklinde yorumladı
sonrasında şehir dışında ikamet eden bu arkadaş herhangi bir maddi beklentisi olmadan 5 kişi olarak çıktı geldiler bu yere birlikte gittik
yer uydu konumuna göre tespit edildi sonrasında çubukla boşluk ve madem tespiti de yapıldı yalnız uydu görüntüsü ile çubukçu aynı kişi
derinlik 4-5 mt olduğunu söyledi
3 mt inildi
ilk etapta yığma taşlar çıktı yaklaşık 1 mt kadar büyüklü küçüklü
sonra sert bir tabaka
sert tabakanın altında elenmiş beyaz toprak
onun altında ıslak böyle yağlı gibi kırmızı toprak düz bir katman olarak
bu arada yer beyaz kireç taşı ve bu içinden çıkan kırmızı nemli toprak yüzey yapıda yok
sonra tekrar sert bir tabaka çıktı 3mt inildi
sonrasında kapatmak zorunda kaldık
bu görüntüden anlayan veya bu toprak katmanına yorum yapabilecek değerli üstatlardan yorum bekliyorum
bu bölgede işlem yapmak için neden başvurduk sağ ayak işareti yılan işareti diktörtgen oymalar yuvarlak biri büyük biri küçük
iki oyma bunlar çıktı yorumlarınızı bekliyorum

yagiz

Aktif Üye
uzun diye okuyan olmadı mı acaba :)

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
jeolog bi baksın derim yanlış bilgi veripte ukalalık yapmaya gerek yok 5 metrede deriz kazarsın 5 metre çıkaz bize sonra sıyırttırma .. vebale girmeyelim..

Turko

Uzman
İşaretleri kırdınız mı ?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Uydudan 5 metre altını görebilen arkadaş çubukla neyin teyitini yapmış anlamadım.
1. si uydudan yer altı tespiti yapılamaz hele ki 5 metreyi heleki zemin altında yer alan küpleri, sonra içindeki madeni, ve mezarı ve cesedi... Boşuna çalışmışsınız....

Turko

Uzman
işaretlerin içleri topraktı sadece toprak kısmı temizlendi harici bir işlem yapılmadı
Tamam sıkıntı yok o zaman , uydu işini boş ver kaldır çöpe at . Yerin fotoğraflarını net göreceğimiz yeni bir konu aç güzel detaylı bir yazı yaz olayı anlat bize işaretlerden gidelim. Bu şekilde öncelikle ne ile uğraştığımızı çözelim. Sonra çubuk kullanımı ile alakalı konularımız var ustamızın tecrübelerini paylaştığı onlara yönlendirelim seni , inşallah kimseye muhtaç olmadan kendi gayretin içinde sonuca ulaşırız. Rast gelsin. Konuyu hazırlayıp açtığında haber ver yönetimden ustalara eski konunu silelim yeni konudan devam edelim.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çok ilginç... uydudan tespit ettiniz..cubukla da tespitler yaptınız ilk 3 mt re indiniz ...sonra sert tabaka 3 mt daha indiniz ...3 küp altın 1 küp gümüş tespitini söyleyebilen kişi....ilk 1 mt indikten sonra neden 2 çi tespite gerek duymadı ...... şimdi 3 küp altın 1 küp gümüş hala oradaki görünüyor.... tespite devam ediyormu o kişiler.... çok ilginç ben merak ettim ...

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli kardeşim şimdilik uyduyu muyduyu karıştırma eğer şahsın tespitleri doğru çıkmış olsaydı zaten şuan bu konuyu açmamış olurdun. Senin yapacağın bölgeye gidip öncelikle işaretleri güzelce toprak altından titizlikle çıkarıp aynı titizlik ile yıkayıp güzel çevre resimleri ile resimlemek. Daha sonra da ustalarımızın da dediği gibi yeni bir konu açıp tüm ustaları etiketlemek. Hayırlı forumlar.

timur964

konularim
tamda hipatanus gibi çizilmiş kısa kenardaki kareden ulaşılır yerinde tespit yapılınca