uydu fotosu

Jookerturk

Bilgili Üye
bi gün 3 tane adama denk geldim, biri kaldırımda oturuyor, diğeri sarhoş, bir diğeri Tombala tarzı birşey oynatıyor. Sarhoş ile tombala oynatan hararetli bir şekilde tartışıyor Sarhoş; abi çıktı ya ver paramı diye ama sarhoş alabildiğine bağırıyor. Sonra bir kişi geriden geldi, ne oluyor abi filan dedi araya girdi (bende dolmuş bekliyorum) 5 kişi olduk. Kaldırımda oturan da araya girdi. Bende ister istemez konuya dahil oldum. Tombalacı, sarhoş ve kaldırımda oturan adam sürekli tartışıyorlar parayı ver diye. Geriden gelen adam tombalacıdan bir kağıt aldı tartışma biraz alev alır gibi olunca o arada kapalı olan rakamı bana gösterdi (1’e/10 veriyor) gel oynayalım dedi. Hani bende uyandığım ya cebimde ki son 5 lirayı bastım. Ortalık tekrar alevlenir gibi oldu. Geriden gelen adam tombalacıya al şu rakama 10 lira bastık dedi. Tombalacı aldı o kağıdı bi açtı beş yazan yerde 28 yazıyor. Ağzım açık kaldı. Ben 19 yaşındayım onlar 40. Kavga çıkarmaya kalksam limon gibi suyumu sıkarlar. En iyisi burdan gitmek dedim. Dolmuş parası da olmayınca 3-4 saat yürüyerek eve gitmek zorunda kaldım. Saygılarımı sunarım. Dikkatli olmakta fayda var.

Jookerturk

Bilgili Üye
avcıkartal bu işe tecrübesiz olupta meraklı olanı kandırmak çok kolay. Öyle dolaplar çevirirler hiç birşey anlamazsın.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İşin üç kağıdı-5 kağıdı bir yana, japon malı makina dedin mi, anılarım depreşir.kahkaha

Ufacık bir makina, biri küçük, birisi ondan biraz büyük 2 anten. 8 metreye kadar altınsa altın, gümüşse gümüş, bakırsa bakır.
Hiçbir metali kaçırmaz. Bir kez gördük, bir daha göremedik. Ne adı var nede sanı. Varsada söylemediler.
Bir arkadaş japonyaya kadar gitti, bulamadan alamadan geldi.

Birde bu japonların Kırşehir ilinin Kaman ilçesinde 50 yıldır kazdıkları höyük,
Kırıkkalenin Keskin ilçesinde 4 senedir kazdıkları höyük.
Dedim ne gezer japonlar burada..?
Ataları burada yaşamış, demesinler mi..?
oturup ağlayacaktım sinirden...
Japon atalarının peşinde koşup, teknolojisini kullanmış, adını bilmedikleri yerlerde hüyük kazıyorlar yıllardır.
3-5 senede bir Prensleri de ziyarete gelir....

Japon dedi mi bende akan sular durur. Korkarım ben bu adamların teknolojisinden....

Turko

Uzman
Hayırlısı.

Son düzenleme:

timur964

konularim
bir adı linki varmı görseydim japon işini:207:mad:Turko

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Şunu biliyorum:
AGALARIN ellerinde hep japon malı var.
Allah cc bizede nasip etsin, hayrımıza olacaksa inşallah. Amin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu makinanin ise yaramadigini ve butun tespitlerinin fiyasko oldugunu anlarlarsa ...ozaman piyasaya çıkar...definecilere acaip pis iş gören makina diye satmaya başlarlar..simdilik denesinler bakalim

Turko

Uzman
Hakkımızda hayırlısı inşallah.

Son düzenleme:

codex

Aktif Üye
Turko ustam reklam gibi olmasin ama gm 3000 olabilir mi bahsettiginiz cihaz?