Ustaların dikkatine

CooL

Bilgili Üye
Taşta özel yazıt veya isim kişiye özel işlemeler varsa sunak taşıdır , ikinci ihtimal herhangi bir yapıya ait sütun kafası .
@kazama usta taş gördüğün gibi her tarafından resimlendi isim mi yazıyor yoksa figür bişeymi anlatıyor bizde bunu araştırıyoruz bilen anlayan kişilerden bilgi istiyoruz zaten

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Bu uslupla bu yaklaşım tarzıyla alırsınız bilgi evet katılıyorum size , başarılar .
Yarısı toprakta olan taşıne biliyim medyumlugu üstünde olan varsa buyursun.
Siz alışmışsınız 15 adım sağa bak , ilerde yığma olacak , dereyı de aşacaksın , sırtını o taşa vereceksin gibi klişelere onlar cazip geldiği için ben sürekli 10. köydeyim .

Ledun

Bilgili Üye
Bizdeki sadaka taşının romada farklı bir RİTÜEL gerçekleştirilen bir versiyonu.
Define ile alakası yok.
İşçilik çok güzel.
Müzeye yakışır.
Villa türü eviniz varsa girişe anahtarlık yaparsınız süper olur.
Üst zemine hafif bir zımpara.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Sütün altlığı mermerden. Hepsi bu. Bu sana sadece etrafta yaşanmışlık olduğu ispatlar. Devam edersen bu tür nesneler bulursunuz. Rastgele

CooL

Bilgili Üye
Bu uslupla bu yaklaşım tarzıyla alırsınız bilgi evet katılıyorum size , başarılar .
Yarısı toprakta olan taşıne biliyim medyumlugu üstünde olan varsa buyursun.
Siz alışmışsınız 15 adım sağa bak , ilerde yığma olacak , dereyı de aşacaksın , sırtını o taşa vereceksin gibi klişelere onlar cazip geldiği için ben sürekli 10. köydeyim .
@kazaman ben sana bişey söyleyeyim mi benim bişeye alıştığım falan yok. Açıklama ve bilgi alma yazıma bakarsan define ile ilgili bişey yazmadım sormadım ki onun için sağını solunu sormadım dikkat edersen onun için 15 m sağını solunu da sormadım bilgisi olan varsa cevaplar yoksa boş laflara gerek yok

CooL

Bilgili Üye
Bilgisi olan zaten yazdığım açıklama yazısını okuyor ona görede varsa bilgi aydınlatıcı bir birikim yazıyor zaten

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şimdi benim burada merak ettiğim neden buraya türbe denmiş. etrafta bir türbemi var. Ve resimdeki yaşlı ağaçlar bir üçgen oluşturuyormu. Benim işim taşla değil buradaki emarelerde. Yakınında bir kaynak yada çok eski çeşmesi varmıdır. çeşme var ise kaç adettir. Biraz çevredikileri anlatırmısın rica etsem.

CooL

Bilgili Üye
Şimdi benim burada merak ettiğim neden buraya türbe denmiş. etrafta bir türbemi var. Ve resimdeki yaşlı ağaçlar bir üçgen oluşturuyormu. Benim işim taşla değil buradaki emarelerde. Yakınında bir kaynak yada çok eski çeşmesi varmıdır. çeşme var ise kaç adettir. Biraz çevredikileri anlatırmısın rica etsem.

CooL

Bilgili Üye
@dardanos ustam son attığım resim uzaktan çekilmiş hali.su olayına gelince eski zamanki hali olmasada şuanda suyu kesilmiş halk dilinde muğar dediğimiz çeşme yada su kaynağı dediğimiz bir yer mevcut biraz daha aşağıda başkada eskiden var olsada günümüz de yok. Neden türbe denildiğine gelince tam anlamıyla kimse bilmiyor ama mevcut sütun taşın ismi türbe taşı diye geçiyor. Eskiden toprak yiyen çocuklar buraya götürülür burada toprak yedirilir sonrada toprak yemeği bıraktığı söylenirdi. Bunun dışında herhangi bir yatır yada evliya olduğu düşünülmemektedir

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bu resimdeki işaretli yer nedir. Ve o ağaçları iyi inceledinizmi üzerlerinde çivi baktınızmı. o yaşlı ağaçların diplerinde gömülü yarısı dışarıda taşlar mevcutmu onlar bira sivri düşerler. buranın eski yaşamı ermenimidir kilise mevcutmu imiş eskiden.
142097.jpg

CooL

Bilgili Üye
Bu resimdeki işaretli yer nedir. Ve o ağaçları iyi inceledinizmi üzerlerinde çivi baktınızmı. o yaşlı ağaçların diplerinde gömülü yarısı dışarıda taşlar mevcutmu onlar bira sivri düşerler. buranın eski yaşamı ermenimidir kilise mevcutmu imiş eskiden.
Ekli dosyayı görüntüle 294802
@dardanos ustam burası günümüz mezarlığı aynı zamanda lakin daha önceden kendiliğinden büyümüş ağaçlar ve dikenler kaplı olduğu için ağaçlar kesildi dikenler kato ile temizlendi alanda bulunan taşlar görünenler