Kaplumbağa

MendereS

Bilgili Üye
ilk önce öne bakmak lazım önde düz alan varsa burada bir öbek görmek mümkündür. yoksa dere kaplumbağanın ne tarafında dere kuru deremi akar deremi bunlara bakalım.

Aykanad

Aktif Üye
MendereS üstadım kaplumbağa yüksek bir yerde, dere akar der lakin çok güçlü bir değil cılız akan bir dere

Aykanad

Aktif Üye
Şahbaz üstadım suyu akıyor oranın sonbahar gibiydi bakıldığında, o zaman sana dere akıyordu, baharın yazın iyi akıp sonbahar kış gibi zayiflayan türden bir dere

Farketmez

Yeni Üye
ilk önce öne bakmak lazım önde düz alan varsa burada bir öbek görmek mümkündür. yoksa dere kaplumbağanın ne tarafında dere kuru deremi akar deremi bunlara bakalım.
Selam usta resimli görsellerde son açtığım konu için tecrubenizi paylaşa bilirmisiniz, teşekkrler

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
biraz derindedir ama müjdeside olmalı kaya üzerinde iy incelemek lazım kaya arkasına 10 metre tahmini resimler çk geniş açılı değil.. dere yatağına doğru tahmini

Aykanad

Aktif Üye
SAHBAZ üstadım dere kuru değil, zaten kanal gibi birşey çok büyük bir dere de değil

Aykanad

Aktif Üye
tatar üstadım kar yağıyor halen :) geniş foto alacağım hava biraz düzelince

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
gönderdiğiniz 1. fotodaki kaplumbağanının yontusu diğer fotolarınızda yok ustam. 2. ve diğer fotoları çok yakından büyülterek mercekle baktım.toprağa çok yakın görünen ve ıslatılan yüzey diğer fotolarda yok.belki ilk fotoyu başka bir zamanda çektiniz. görünen ilk fotonun çekim zamanı ile diğerlerinin çekimleri aynı saat diliminde değil.lütfen eleştirilerime kızmayın.size söyleyebileceklerim,eğer 1. foto aynı noktada ise .mezar ve gömülmüş değerler çok uzakta değil.kaplumbağanın bulunduğu taşın altı kesin gömü noktası.doğu yönü girişi verir.işçilik zor.ana gömü odası 2.5 mt aşağıda.ayrıca birinci fotoda kaplumbağanın tam kabuk üstünde küçük murçla oyuntu yapılarak murçlanmış alan kesin ölçü verir.2. murçlanmış küçük nohut büyüklüğündeki murçlanmış noktayı bulup ölçüp adımllayın.net mezar üstüne varırsınız.1. fotoyu kırmadan temizleyin.

Aykanad

Aktif Üye
epy üstadım haklısın, kızmıyorum aksine fotoları bu şekilde incelemiş olduğunuz ve yön verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum, foto aynı saat dilimi içinde çekilmemiş hatta aynı gün dahi çekilmemiş. Oraya gideceğim inşallah bir iki haftaya kadar, dediğiniz yerleri inceler, silerim foto çekimi yapıp paylaşırım,