Kaplumbağa

Aykanad

Aktif Üye
ragıp ve Pisagor ustalarım, sizlere de çok teşekkür ederim, sizlerin de görüşü çok önemli benim, bilgi ve tecrübeleriniz, aynı konuya mutlaka aynı yorum ya da ya da aynı hep aynı konu için her zaman geçerli olmaz, kara kaplumbağası mi şu kaplumbağası mi, farklı görüşler var yorumlar var, tabi bunların içinden doğru yorumu bulup çıkarmak da ustalık isterim, ben de maalesef değilim :) yani siz değerli ustalarım yön vermesine ihtiyacım olacak, tabi genel olarak da anladığım kadarıyla kaplumbağa nin mali kolay alınacak bir mal değil, evvela net bir şekilde yer tespiti için iyi bir fotolama yaptıktan sonra sizlerin de yardımı ile doğru yeri kesinlestirmek akabinde de cihaz desteği alıp emin olmak, gerisi için de inşallah Rabb'im kimseyi utandırmasın Allah nasip etsin, tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum değerli bilgi paylaşımlarınız için Allah cümlemizi muvaffak etsin

ragıp

Uzman
@ragıp ve Pisagor ustalarım, sizlere de çok teşekkür ederim, sizlerin de görüşü çok önemli benim, bilgi ve tecrübeleriniz, aynı konuya mutlaka aynı yorum ya da ya da aynı hep aynı konu için her zaman geçerli olmaz, kara kaplumbağası mi şu kaplumbağası mi, farklı görüşler var yorumlar var, tabi bunların içinden doğru yorumu bulup çıkarmak da ustalık isterim, ben de maalesef değilim :) yani siz değerli ustalarım yön vermesine ihtiyacım olacak, tabi genel olarak da anladığım kadarıyla kaplumbağa nin mali kolay alınacak bir mal değil, evvela net bir şekilde yer tespiti için iyi bir fotolama yaptıktan sonra sizlerin de yardımı ile doğru yeri kesinlestirmek akabinde de cihaz desteği alıp emin olmak, gerisi için de inşallah Rabb'im kimseyi utandırmasın Allah nasip etsin, tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum değerli bilgi paylaşımlarınız için Allah cümlemizi muvaffak etsin
Aykanad
kaplumbağa, su değil kara kaplumbağası
neden dersen hemen izah edeyim

kara kaplumbağası daha tombik olur
su kaplumbağası daha yatsı, geniş olur

senin kaplumbağan tombik, ve toprak altında

bu konuda tereddütün olmasın

bir ip ucu daha vereyim
su kaplumbağalarına su kenarı ve yakınında yer alır
dağ, tepe aralarındaki
kışık akıp, yazın kuruyan derede su kaplumbağası bulunmaz
ya senin kaplumbağan nerede?

rast gele

Aykanad

Aktif Üye
ragıp ustam ilginden dolayı teşekkür ederim, üstadım bu kaplumbağanın bulunduğu yer yüksek bir yer, kaplumbağanın baktığı istikamette küçük bir dere var, 300-500 metre mesafede . Ordan da ileri doğru genişleyen vadi, foto çekimleri olsa daha iyi olurdu üstadım nasipse yakında çekip paylaşırım.

ragıp

Uzman
@ragıp ustam ilginden dolayı teşekkür ederim, üstadım bu kaplumbağanın bulunduğu yer yüksek bir yer, kaplumbağanın baktığı istikamette küçük bir dere var, 300-500 metre mesafede . Ordan da ileri doğru genişleyen vadi, foto çekimleri olsa daha iyi olurdu üstadım nasipse yakında çekip paylaşırım.
Aykanad

ben foto felan istemedim
sadece söylemek istediğim
kaplumbağan kara kaplumbağası
su kaplumbağası değil
bu konuda, tereddütün olmasın
hepsi bu
işi zor
kış uykusunda
toprak altında
makine yardımı almadan zor değil
çok zor

rast gele

sarıkayalar

Bilgili Üye
Yığmaların yanından çubukla geç hangisinde olduğunu söyler küpün unutma çubuğun gördüğü küp kemik boşluk kolay gelsin

Aykanad

Aktif Üye
@Ragip ustadim cok teşekkür ederim, dogrudur bilginden şüphem yok bugün İnternetten kara ve su kaplumbağası na baktım ? yassı mi yuvarlak mi haklısın ustam bravo vallahi, makina inşallah bakalım iyi makina bulabilirsek sadece makinaya kaldı ise, Allah razı olsun üstadım tekrardan teşekkür ederim.

Aykanad

Aktif Üye
@BulursamKader üstadım çok pis kafayı taktik bu kaplumbağa konusuna mutlaka çözmemiz lazım :)

Aykanad

Aktif Üye
Yığma dediğiniz kaplumbağa nin arkasında yer alan taşlar da mi boşluk tespiti yapayım @sarikayalar üstadım??

zaz12

Bilgili Üye
Yigmalar önemli abi sen şimdi yigmalar yönel orda bir boşluk tespiti yap sarıkayalar kaplumbağa da çok tecrubelidir. Mesajını aldım eyvallah daha önce yerde ben de o yere gittim bilgim var. Senin kaplumbaga da sıralı taşlar da çok önemli kuyruk kısmına yönel doğu Anadolu da ise mesaj at özellikle Bingöl ise gelirim birlikte hallederiz inşallah. NOVANDA domuz için iddalisin biliyorum ve inanıyorum sen de o işareti cozersin yeni tanıma fırsatım oldu :)

Aykanad

Aktif Üye
Zaz12 üstadım merhabalar, yığmalara bakalım inşallah sarıkayalar ustamın tecrübesi ve bilgisi de diğer ustalarım görüşleri de aynı şekilde önemli inşallah yakın zamanda oraya gideceğim tekrar, Üstad Bingöl değil vallahi keşke olsa yardım.