1980 li yıllarında istanbuldan benim öyüme gelen bir kişiyi arıyorum

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
İşte şu topik bile ülkemizde ki tokatçılığın sahtekarlığın gelmiş olduğu noktayı bize gösteriyor, diyorum ya bu son 2 senedir dolandırıcılığın zirve yaptığı hatırlamıyorum sadece define olaylarında değil hayali para transferleri swiftler, manat ve türevleri, saçma sapan hareket eden maddeler kırmızı veya siyah bilmem ne diye satılmaya çalışılan maddeler, Elmas yada Yakut vb. Diye Satılmaya çalışılan objeler, sahte kitap vb, Göktaşı uzaytaşı vb, saf alüminyum vb., liste uzar gider..ve ne yazık ki insanlar zamanlarını ve çoçuklarının rızkını böyle boş işlere harcıyor..daha aklıma gelenlerin haricinde de vardır illaki..arada yazıyorum bunları belki birileri okur akıllanır diye..ŞUNU UNUTMAYIN KİMSE DURDUK YERE ORJİNAL DEĞERLİ OLAN BİR ŞEYİ SİZİN TELEFONUNUZA WHATSUPP A GÖNDERMEZ..
Aha ben sana gonderiyiim..guzel aciklaman icin.

Ekli dosyayı görüntüle 250310Ekli dosyayı görüntüle 250312Ekli dosyayı görüntüle 250316

unal231

Member
işte konuyu anlamadan dinlemeden atlayanlar var bir kişi olay nedir diye niçin sormuyorki

unal231

Member
bu konuyu bir arkadaş paylaşsa ben mutlaka bi sorardım senin derdin nedir diye

adem44

Bilgili Üye
Ustam safca olmamısmı dediğin doğruysa tezgahada gele bilirsin memlekette a.n t..... çok kişi var dikkatli ol olmadı kendi emanetini dusunmıyeni sen hiç dusunme bi odaya ko kapa gitsin emaneti .

Demirçalık

Aktif Üye

Demirçalık

Aktif Üye
İsmini cismini bilmediğin ulaşma imkanı bulamadığın 80 lerde gelmiş bu (sarı çizmeli mehmet ağa)şahsın bir emaneti yada sizin ona bir borcunuz varsa, her şeye rağmen ulaşamadınız ki (bu çok zor) geriye tek çare kalıyor.ölmeden bu şahsın adına o emaneti (fi sebilillah) Allah yolunda ihtiyaç sahiplerine dağıtmanız yada bir hayır yapmanız gerekiyor. Mevcut şartlarda en makbul seçenek bu görünüyor.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
o şahsın Yaşadığını biliyormusun?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
70-75 arasında internet kullanan kişi zor birde adı köyünü desen belki ulunur

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ünal bizleri tatmin edecek bi açıklama yapmazsan konuyu silip senide banlayacagim

unal231

Member
arkadaşlar 80lerde köyümüze gelen kişi kendi akrabasının koydugu emenetı aramata gelmiş ama 1 kez gelmiş benim akrabam ona aradıgı şeyin yerini söylememiş ben o kişinin aradıgı o emanetin yerini biliyorum o kişi veya cocukları karşıma çıkarsa tabiki o degerli şeyin kendisinin oldugunu bana ıspatlaması lazım ben o kişiye yardım edecegim