En iyi hangi çubuk ve yöntemle yanılmadan altın ve boşluk bulunur?

baykan

Bilgili Üye
Şu kısımda önemlidir...Diğer tarafdan misal; çubuğunuzun 500 mt ötede var olan nesneye beni taşısın (cekermi? çeksin?) düşünüyorsanız bu bağlamda çubuk alan tarama kısmına dahil olur ve ara mesafede toprakda mevcut olabilecek sözkonusu oksit minaral element kısmını geçebilecek bir sistem veya bir formül entegre edilmelidir, aksi takdirde kayaçlarda ve toprağın yüzeyinde örnek; gümüş ve bakır partikülleri çokluğu çubuğun kafasını karıştırır ve hedefine sabitlenemez.Rica ederim...
Yok usta biz 500 mt yada 100 mt uzağa çeksin derdinde degiliz. Sadece bir işaretin çevresindeki oda, tünel yada saklantıda %100 olmasada bize yardımcı olmasından bahsediyoruz. Verdiginiz cevaptan bunun mümkün oldugunu anlıyoruz tşklr ustam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Cubukda yanlis yoktur.
Herkesin dedigi dogrudur.
Zira herkes kendi tecrubesini aktariyor.

Standart da yoktur.
Sahsa gore degisir.

Neticede cubuk tutan;
Bosluk bulabiliyorsa,
Metal tespitide yapabiliyorsa
Yani hedefi bulabiliyorsa
Hicbir sorun yoktur.
Bunlarda basarisi yoksa
Henuz olgunlasmamistir.
Daha zamani var demektir.

Bu sitede odayi tespit eden,
Metal tespitini de rahatlikla yapabilen bir cok usta var.
Bu kardaslarumizin varligi konu acisindan yeterlidir.
Benim odayi bulamayisim benimle alakali bir meseledir, cubukla alakasi yoktur.

Daha once yazdim tekrar yazayim:
Nasreddin Hocama 2 gurup gelmis birbirinden sikayetci olmus. İlk gurubu dinleyen hocam HAKLİSİNİZ demis.
2nci gurup anlatmis neseleyi. Hocam onlara da HAKLİSİNİZ deyince, Hocamin esi demis; Ya Hoca herikiside nasil hakli oluyor???
Hocam donmus hanimina:
Sende HAKLİSİN hatun demis.

İste cubuk isi boyle bir istir.
Haksiz olan yoktur.
Herkesin kendince dogrulari vardir.

Hedefe ulasabulen ustadir.
Ulasamayanin daha yiyecegi 40 firin ekmek beklemektedir.

Yok saymakla yok olmaz.
Var saymakla da hedef bulunamaz.

Son düzenleme:

baykan

Bilgili Üye
Cubukda yanlis yoktur.
Herkesin dedigi dogrudur.
Zira herkes kendi tecrubesini aktariyor.

Standart da yoktur.
Sahsa gore degisir.

Neticede cubuk tutan;
Bosluk bulabiliyorsa,
Metal tespitide yapabiliyorsa
Yani hedefi bulabiliyorsa
Hicbir sorun yoktur.
Bunlarda basarisi yoksa
Henuz olgunlasmamistir.
Daha zamani var demektir.

Bu sitede odayi tespit eden,
Metal tespitini de rahatlikla yapabilen bir cok usta var.
Bu kardaslarumizin varligi konu acisindan yeterlidir.
Benim odayi bulamayisim benimle alakali bir meseledir, cubukla alakasi yoktur.

Daha once yazdim tekrar yazayim:
Nasreddin Hocama 2 gurup gelmis birbirinden sikayetci olmus. İlk gurubu dinleyen hocam HAKLİSİNİZ demis.
2nci gurup anlatmis neseleyi. Hocam onlara da HAKLİSİNİZ deyince, Hocamin esi demis; Ya Hoca herikiside nasil hakli oluyor???
Hocam donmus hanimina:
Sende HAKLİSİN hatun demis.

İste cubuk isi boyle bir istir.
Haksiz olan yoktur.
Herkesin kendince dogrulari vardir.

Hedefe ulasabulen ustadir.
Ulasamayanin daha yiyecegi 40 firin ekmek beklemektedir.

Yok saymakla yok olmaz.
Var saymakla da hedef bulunamaz.
Evet ustam standart yok ama ince detaylar var işte. Biz onlaru ar-ge yaparak bulmalıyız ama sizden ricamız bu ar ge çalışmalarımızdan önce bize yardımcı olacak ip ucları, püf noklarını bizimle paylaşmanız.
Mesela bunlardan birtanesi boşluk bulurken yeraltındaki kayaların ve blok taşların arasındaki boşlukları çubuk bize boşluk diye veriyor. Amma usta olan biri bunun net odadaki boşluk olmadıgını biliyor. Bunun sırrı nedir? Çubugun yavaş hareketi mi yoksa kapansa boşluk hareketi yapsa bile yarım kapanması mı?
Bu durum degerli tespiti içinde mi geçerli? Bir yerde mineral var ve degerli işareti veriyor çubuk diyelim bu durumdaki hareketi ve hızı degerli olanla aynımı yada degerli varsa daha mı hızlı ve tam bir degerli hareketi yapar bu konuda yardım ederseniz minnettar oluruz zira bunlar önemli şeyler çubuk kullanımında saygılar

ragıp

Uzman
@Trakyalı81
Sarıkizda atom çarpışması olmuyor tabiki ustam.
Ama bunu avantaja donusturebiliyorsun.
Mümkün değil diye bir kaideye sıkı sıkıya tutunmak mümkün değil ustam..

bu sözünüz benim sözümden farklı bir mana taşımıyor.

Arkadaşlar;
Altının özelliği gereği, içinde atom çarpışması olmadığından, altını ve altının bulunduğu kapalı alanı ÇUBUK ile bulmak mümkün değil.

bulan alan tarama elbette var. ama bir çoğu hikaye

bazen yanlış anlaşılıyorum. Şöyle ki;
çubuk ile altın hariç her şeyi bulmak mümkün. Gümüşü, bronzu, demiri, mermeri suyu bulabilirsin. içinde altın hariç başka objelerin bulunduğu kapalı alanları bulmanız mümkün. Tesbitlerinizi açmadan ne olduğunu bilmek te mümkün.

@
baykan
Birde bu sarıkız yalnız mı gerek boşlukta gerekse boşluksuz yapılan saklantılarda hepsi sarıkız mı? Bunların yanında başka metaryel yok mu? Eger ki varsa ki olması mümkün bu durumda çubuklar sarıkızı çekmese bile diger metaryeller sayesinde bulacaktır ben böyle düşünüyorum. Yanlışım varsa biri çıksın ve dogruyu söylesin yada yanlışımı düzeltsin saygılar.

ustam, sizin bu sorunuz çok yerinde. süper bir soru.
altın, çevresinde en çok veya en sık frekans atan nesnenin içine girer

örneğin; boş arazide çubuk tuttun. Yön verdi 10 m ileride altın işareti verdi. o işareti aldığın yer, kesinlikle altın değil, oradaki nesne, en çok frekans atan nesnedir. ama, yakınında altın var.
burada dedektöre müracaat etmelisin. ama emin ol alan boş değil :)

bir mezarda altın ve gümüşün yan yana olma olasılığı yüksek olmasına rağmen, Altın gümüşe değil, daha uzak mesafedeki pişmiş toprağa frekans atacaktır.

selametle

Son düzenleme:

saftilki

Moderatör
Moderatör
ragıp usta; toprağa darbeli freqans veriliyor sarıkızı uyarmak için de kaç khz olması gerek? bunun için yere çubuk çaktıklarını da duymuştum, ve hatta ilk bahara doğru kar eridikten hemen sonrası daha makbul bir zamanmış, toprağın yaş olması gerektiği için,

bu bilginin doğru olduğunu düşünerek yola çıkacak olursak
arazi önce freqans verilmeden önce gezilip çubukların cevap verdiği noktalar işaretlenip ve hatta ne kadar istekli hareket ettiğine bakılmalı,
freknas verdikten sonra çubuklar freqans gerenratörüne (cihaza) gidermi? giderse iş kötü :)
cihazdan tarafa götürmezse
ya işaretlenmemiş yeni bir nokta bulacak yada işaretlenmiş bir noktaya daha hevesli ve kararlı gidecektir diye düşünüyorum,

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
baykan boşluk babında evet çubuk toprağın altındaki aralı kayaçlarada boşluk verebilmektedir anlayış olarak sıkıntılı durumdur bu konuda sana yardımcı olabilecek bir uygulama , zamanında cubuk kullanırken yapardım,benim cubuklar boşlukda sağa ve sola açılarak parelel olurdu bu hareketi enine yapmaz anca boyuna yapardı...Bir mezar düşünelim doğu / batı arası olsun? ona göre pozisyon alır durursan en azından bir ön bilgi verecektir.Kolay gelsin..

ragıp

Uzman
@ragıp usta; toprağa darbeli freqans veriliyor sarıkızı uyarmak için de kaç khz olması gerek? bunun için yere çubuk çaktıklarını da duymuştum, ve hatta ilk bahara doğru kar eridikten hemen sonrası daha makbul bir zamanmış, toprağın yaş olması gerektiği için,

bu bilginin doğru olduğunu düşünerek yola çıkacak olursak
arazi önce freqans verilmeden önce gezilip çubukların cevap verdiği noktalar işaretlenip ve hatta ne kadar istekli hareket ettiğine bakılmalı,
freknas verdikten sonra çubuklar freqans gerenratörüne (cihaza) gidermi? giderse iş kötü :)
cihazdan tarafa götürmezse
ya işaretlenmemiş yeni bir nokta bulacak yada işaretlenmiş bir noktaya daha hevesli ve kararlı gidecektir diye düşünüyorum,
ustam, o vakit size süper bir bilgi vereyim.

evet ustam, bir yolda şu, tabiatta var olan frekans atan cisimlerin hepsinden daha yüksek bir frekans topu üreterek, altının sağa sola değil, sizin imalat ettiğiniz frekans topuna saldırmasını sağlamak olabilir. bu frekans topu pozitif olacak, birde bunun nötür yüklü topu olmalı.

selametle

baykan

Bilgili Üye
kaynak ustam degerli bilgilerin ve yardımın için tşkler

baykan

Bilgili Üye
ragıp ustam degerli bilgilerin için sana şükranlarımı sunuyorum tşkler.

saftilki

Moderatör
Moderatör
ustam, o vakit size süper bir bilgi vereyim.

evet ustam, bir yolda şu, tabiatta var olan frekans atan cisimlerin hepsinden daha yüksek bir frekans topu üreterek, altının sağa sola değil, sizin imalat ettiğiniz frekans topuna saldırmasını sağlamak olabilir. bu frekans topu pozitif olacak, birde bunun nötür yüklü topu olmalı.

selametle
biraz doktor dilinde olmuş, N555 multivibratör devresi benim en fazla kafamın basacağı :) trimpot ile khz ayarı yapılabilir,
benim anlamadığım merak ettiğim, misal gümüş teli L çubuk tutuğumda bu N555 e doğru yönelirmi?

baykan

Bilgili Üye
ragıp ustam degerli bilgilerin için sana şükranlarımı sunuyorum tşkler.
ustam kapalı alandaki sarıkızı bulan alam taramalar var dediniz bunlar hangileri ismi cismi ne bu konuda da yardımcı olursanız çok seviniriz sitede bilmeyen arkadaşlar için de yararlı bir paylaşım olur saygılar