En iyi hangi çubuk ve yöntemle yanılmadan altın ve boşluk bulunur?

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Öncelikle selamlar saygılar herkese.Bakmam gereken bir yer var.Burada sarıkız aramak için geçerli nedenlerim var.Ama boşluk içinde de olabilir,boşluksuz da.Eğer boşluk içinde olduğunu bilseydim işim daha kolay olurdu.Çünkü sadece boşluk tespitine yönelirdim.Hem boşluk bulmak sarıyı bulmaktan çok daha kolay.En azından okuduklarımdan öyle biliyorum.Sarının uyuyan maden olması yüzünden onu çubukla bulamazmıyım?
Şu an elimde sadece pirinç çubuk var.Boşluk ve sarıyı hangi tür çubukla tespit edebilirim?

Edit:BulursamKader25 ustam pirinç çubuk kullanırken sağ ele altın alınırsa altına gider demiş.
Alüminyum çubukta sadece boşluğa gider demiş.

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Öncelikle selamlar saygılar herkese.Bakmam gereken bir yer var.Burada sarıkız aramak için geçerli nedenlerim var.Ama boşluk içinde de olabilir,boşluksuz da.Eğer boşluk içinde olduğunu bilseydim işim daha kolay olurdu.Çünkü sadece boşluk tespitine yönelirdim.Hem boşluk bulmak sarıyı bulmaktan çok daha kolay.En azından okuduklarımdan öyle biliyorum.Sarının uyuyan maden olması yüzünden onu çubukla bulamazmıyım?
Şu an elimde sadece pirinç çubuk var.Boşluk ve sarıyı hangi tür çubukla tespit edebilirim?

Edit:BulursamKader25 ustam pirinç çubuk kullanırken sağ ele altın alınırsa altına gider demiş.
Alüminyum çubukta sadece boşluğa gider demiş.
Bulursamkader ustam zaten soylenmesi gerekenleri soylemisti arkadasim..pirinc cubuk guzel calisir ama minareli cok sever arazide cok yorar arladasim.. %40 gumus cubuk tehmin edersen senin icin daha iyi olur diye dusunuyorum...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Bosluk bulmak cok kolay veya cok zordur.
Ustaya gore kolay, yeni baslayan icin zordur.
Bosluk icin benim tavsiyem;
Gumus ve aleminyum cubuktur.
Teferruati yazilarda mevcut.
Diger cubuklarla da bosluk bulunur.
Her yigidin usulu farklidir.

Sari kiza gelince;
En buyuk dert Mineral.
Minerali elemeyi basaramayan hangi cubuk olursa olsun basarili olamaz. Her cubuk evdeki altini bulur. Amma arazide toprak altinda yuzlerce yildir bekleyen altini bulmak cok cok zor istir. Buyuk tecrube ister.
Mineral testlerini yaparak yazilan ve bilenen herseyi deneyerek nasibinizi arayin.

Delibalta

Member
@BulursamKader hocam bende piriç çubuk var bu çubuğu yaparken fazla bükdüğümden kırıldı bende sarı kaynak yaptırdım bu çubuk iş görürmü yoksa yenilememmi gerekir.Konu hakkında bilgi verebilirmisin.Saygılar.

hayalsaati

Bilgili Üye
@BulursamKader hocam bende piriç çubuk var bu çubuğu yaparken fazla bükdüğümden kırıldı bende sarı kaynak yaptırdım bu çubuk iş görürmü yoksa yenilememmi gerekir.Konu hakkında bilgi verebilirmisin.Saygılar.
Ustam gereken bilgiyi verecektir. Ben tecrübemi paylaşayım. Prinç çubuğu ilk yaptığımda kendi bahçemde sadece üç yerde sinyal verirken altı ay sonra aynı bahçede on beş yirmi yere gidiyor. Ustalarımız her sezon çubuğu yenileyin ve çubukları temiz tutun derler. Cubuğun sağına soluna bulaşan zerreler bile çubuğu yanıltıyor. Kolay gelsin.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ustam gereken bilgiyi verecektir. Ben tecrübemi paylaşayım. Prinç çubuğu ilk yaptığımda kendi bahçemde sadece üç yerde sinyal verirken altı ay sonra aynı bahçede on beş yirmi yere gidiyor. Ustalarımız her sezon çubuğu yenileyin ve çubukları temiz tutun derler. Cubuğun sağına soluna bulaşan zerreler bile çubuğu yanıltıyor. Kolay gelsin.
Çubuğu etonolle silebilirsin , yağ , kir ve üzerinde oluşabilen oksit vb şeyleri temizler

Delibalta

Member
Hocam ben birde çubuğun üzerinde lekeler vardı bunların gitmesi için ince zımpara kullanarak iyice zımparaladım çubuğun üzeri şimdi pırıl pırıl oldu bu işlem çalısmasına herhangi bir şekilde etki edermi.Cevaplarsanız memnun olurum.Saygılar.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Hocam ben birde çubuğun üzerinde lekeler vardı bunların gitmesi için ince zımpara kullanarak iyice zımparaladım çubuğun üzeri şimdi pırıl pırıl oldu bu işlem çalısmasına herhangi bir şekilde etki edermi.Cevaplarsanız memnun olurum.Saygılar.
Olumsuz bir etki yapmaz

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Arkadaşım ilk olarak 3tlye 3 mm lik princ çubuk al tekrar kıvır.kivirmayi pense ile yap..çubuğa ince zımpara sürme parlatır ama ince çizikler yapar kir buraya girdimi çıkmaz.. en iyisi met-par metal parlatıcı var ondan tehmin et daha güzel olur.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
ustalar benim tecrübem şudur paylaşayım: sadece aliminyum çubuk elde, avuç içinde hiç bir metal yokken sadece boşluk bulur, yine aliminyum çubuk elde ve sağ avuç içinde çelik yüzük (paslanmaz çelik olacak mıknatıs tutmayacak) olursa bütün metallere gider, altın gümüş bronz bakır kurşun, hepsine gider, sadece pirinç çubuk elde iken avuç içinde hiç bir şey yok ise çubuklar sadece su bulurlar, en yakından başlayarak çevrede su bulurlar,Sadece gümüş çubuk elde iken de sağ avuç içine ne aldıysanız ona gider, altın aldıysanız altına, gümüş aldıysanız gümüşe, bronz aldıysanız bronza, kurşun aldıysanız kurşuna gider, HERKESE BAŞARILAR DİLERİM

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Arama yapmak için iki çubuk yeterli bence, gümüş ve aliminyum benim favorim

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Alüminyum folyo sarılmış çubukların tepkisi nasıl olur?