Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
ya arladaşlar bendemi birsey var bilemedim .işimde dolayı kasıma kadar araziye cıkamıcam.nasipse emekli oluyorum .şimdi ben cubuğu elime alıyorum evde ayrı yerlere altın tubork kapagı bakır sigara paketi koyuyorum cubuğa tutuyorum. altın frekasına ayarla oğlum diyorum tk kapanıyor yani ayarlandı direk altına gidiyor .bide şunu denedim eski dönem altın frekansını ayarla ceyrek altına gitmiyor.yani cubuk arazide nasıl mantıgı varsa buda böyle cubukla biraz iletişime girmeye calışın hemen olmuyor 1 hafta sürdü benimki icine mazeme koyma falan hepsi hikaye
Eski dönem altın frekansı dersinde usutmustum ben.
Sırf o gün okula gidemedim diye sürüm sürüm sürünüyorum buralarda iste...

desa2221

Member
blder oluyor nasıl ıspat istiyorsun sacma geliyor ama oluyor

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ya arladaşlar bendemi birsey var bilemedim .işimde dolayı kasıma kadar araziye cıkamıcam.nasipse emekli oluyorum .şimdi ben cubuğu elime alıyorum evde ayrı yerlere altın tubork kapagı bakır sigara paketi koyuyorum cubuğa tutuyorum. altın frekasına ayarla oğlum diyorum tk kapanıyor yani ayarlandı direk altına gidiyor .bide şunu denedim eski dönem altın frekansını ayarla ceyrek altına gitmiyor.yani cubuk arazide nasıl mantıgı varsa buda böyle cubukla biraz iletişime girmeye calışın hemen olmuyor 1 hafta sürdü benimki icine mazeme koyma falan hepsi hikaye
Tuborg kapagi isi bozar.
Nigede gazoz kapagi olabilir. :)

Testleri arazide yapiniz.
Evdeki test; cubuk hangi metalde ne yapiyoru anlamak icindir. Birde alt komsudan borc altin istemeden once kontrol isine yarar. Elinde altin olmayan komsuya gidip bir bilezik ver dememek icin. Bu soru cubukcu icin ayip sayilir :))

baykan

Bilgili Üye
BulursamKader25 ustam benim pirinç 6 mm ve alüminyum 3.2 mm çubukşarım var.
1)Gümüş çubuk almak istiyorum. Bu gümüş çubuklar 2 mm yüzde 40 kadyum olan yeşil uçlu mu olacak yoksa mavi uçlu olan mı olacak mavi yada yeşilse bunun bir kodu numarası var mı ve bulunması zor nereden bulabiliriz.
2)Alüminyum kaynak teli 3.2 mm dışında metal satan yerde 6mm 8 mm yada 10 mm alsak alüminyum kaynak teli kadar saf ve yararlı olur mu?
3)Neodyum mıknatıs almak istiyorum hangi çeşit en iyisi ve bununda rakamsal degerleri nelerdir ölçüleri nedir?
Değerli bilgi ve yardımların için şimdiden şükranlarımı sunuyorum selametle.

Trakyalı81

BulursamKader25 ustam benim pirinç 6 mm ve alüminyum 3.2 mm çubukşarım var.
1)Gümüş çubuk almak istiyorum. Bu gümüş çubuklar 2 mm yüzde 40 kadyum olan yeşil uçlu mu olacak yoksa mavi uçlu olan mı olacak mavi yada yeşilse bunun bir kodu numarası var mı ve bulunması zor nereden bulabiliriz.
2)Alüminyum kaynak teli 3.2 mm dışında metal satan yerde 6mm 8 mm yada 10 mm alsak alüminyum kaynak teli kadar saf ve yararlı olur mu?
3)Neodyum mıknatıs almak istiyorum hangi çeşit en iyisi ve bununda rakamsal degerleri nelerdir ölçüleri nedir?
Değerli bilgi ve yardımların için şimdiden şükranlarımı sunuyorum selametle.
Hocam size cevap verecektir.
Müsadenizle bildiğimi yazayım.

1- Gümüş çubuklar %40 kadmiyum olduğu sürece yeşil mavi farketmez. Ikisi de olur.
2-) Alüminyum çubuğu 10 mm alıpta kullanırsanız daha iyi olur. Çok enerji ceker ama makbulü odur.
3-) Çubuklara takmak için neodyum mıknatıstan soz ediyorsanız, 1 cm çapında 2-3 mm kalınlığında olanlar kafidir. (Yuvarlak)
Internette arattığınızda karşınıza çıkar. TR de satılan neodyum mıknatıslar genelde aynı kalitededir.

baykan

Bilgili Üye
Hocam size cevap verecektir.
Müsadenizle bildiğimi yazayım.

1- Gümüş çubuklar %40 kadmiyum olduğu sürece yeşil mavi farketmez. Ikisi de olur.
2-) Alüminyum çubuğu 10 mm alıpta kullanırsanız daha iyi olur. Çok enerji ceker ama makbulü odur.
3-) Çubuklara takmak için neodyum mıknatıstan soz ediyorsanız, 1 cm çapında 2-3 mm kalınlığında olanlar kafidir. (Yuvarlak)
Internette arattığınızda karşınıza çıkar. TR de satılan neodyum mıknatıslar genelde aynı kalitededir.
Ustam degerli bilgilerin için teşekkürler peki metal satan yerden alınan 10 mm alüminyum çubuk alüminyum kaynak teli kadar saf ve stabil olur mu kullandınız mı olumlu yada olumsuz tarafı varmı merak ettigim husus budur. Bende 3.20 mm alüminyum var kullanıyorum hem boşlukta hem metalde iyi kararlı lışıyor özellikle çelik yüzükle metal var dedigi yerde hiç kaçırmıyorum dogru çıkıyor ama rüzgarlı durumlarda iyi degil. Ama 10 mm olursa daha stabil olur bunun farkındayım. Alüminyum kaynak teli sadece 5 mm var yoksa bunuda kullansam olur mu? Yapı itibarıyla biraz zayıf bir insanım ama enerjim çok iyi her çubugu iyi kullanırım ama daha pişmem gerek tecrübe etmem gerek şuan argelerim çalışmalarım ve tespitlerim var ama hünüz tespit yaptıgım yerde ciddi bir çalışmsm yok. Kesim emin olmadanda çalışma yapmam. Kesin derken en son cihazla bakmadab çalışma yapmam hiç bir yerde. Degerli bilgilerinizi bekliyorum selametle.

Trakyalı81

Ekli dosyayı görüntüle 255076

Saf aluminyum olduğu yazıyor.
Ben 10 mm olanını kullanıyorum.
Ama çelik yüzük ile hiç kaçırmıyor diyemem.
Çünkü doğada öyle mineraller var ki her konuda çok zorluyor.
Incelersiniz. Genellikle buradan temin ediyorum.
metalal.net
baykan

baykan

Bilgili Üye
Sağol ustam yardımların için hiç kaçırmıyor derken elbet kaçırıyor çok güçlü mineraller var doğada. Ama dogru yerde çalıştıgın zaman mesela işaret belli az çok odasının yeri belli(bile için tabi) önce boşlugu teyit edip sonrada metali yakaladın mı işi yüzde atmış yetmiş çözersin selametle.

baykan

Bilgili Üye
Ben zaten boşlugu üzüm dalıyla buluyorum. Alüminyumla bulduğum boşlugun dogrulugunu en son üzüm dalıyla bakarak teyit ediyorum. Alüminyum baktım bana kare veya dikdörtgen bir oda çizdi ölçüleri ve derinligide makul olursa en son üzüm dalıyla bakarım yine bana boşluk var derse ilgilenirim ama üzüm dalıyla baktıgımda bana boşluk vermezse orayla ilgilenmem. İçin en iyi boşluk bulma yöntemi üzüm dalı. Başkasına göre iyi mi fegil mi onu bilemem selametle

baykan

Bilgili Üye
baykan ustam uzum dalini nasil kullaniyon L cibukmu catalmi biraz anlatirmisin
Ustam L çubuk şeklinde kullanıyorum. 30 yada 40 cm kestigim üzüm dalı yüzük veya orta parmak kalınlıgında olacak. İki tane bakır pirinç veya çelik tel olabilir 15 cm den kes ve 5 cmden bük 5 cm tarafını üzüm dalına geçir kalan 10 cm kalem yada plastik kundaga girsin hazır çubukların arama yapabilirsin. Hareketlerine uzaktan boşluga yönelir ve boşluga gelince her iki üzüm dalı bende açılır ve geriye döner sende de öyle olmalı dikkat.Ama sende belkide boşluk hareketi farklı olabilir denemende fayda var sonra sonuçları yaz buraya.
Not: Kestigin üzüm dalını 3 günden fazla kullanma 3 günden sonra iş yapmaz. Çünkü kurumdan yaşken kullamalısın selametle

zirkon

Yeni Üye
desa2221 ustam bende alihocadan aldım kullanamadım soru cevap şeklindemi kullanıyorsun frekans hikayesini