Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

Burak5553

Bilgili Üye
Ustam L çubuk şeklinde kullanıyorum. 30 yada 40 cm kestigim üzüm dalı yüzük veya orta parmak kalınlıgında olacak. İki tane bakır pirinç veya çelik tel olabilir 15 cm den kes ve 5 cmden bük 5 cm tarafını üzüm dalına geçir kalan 10 cm kalem yada plastik kundaga girsin hazır çubukların arama yapabilirsin. Hareketlerine uzaktan boşluga yönelir ve boşluga gelince her iki üzüm dalı bende açılır ve geriye döner sende de öyle olmalı dikkat.Ama sende belkide boşluk hareketi farklı olabilir denemende fayda var sonra sonuçları yaz buraya.
Not: Kestigin üzüm dalını 3 günden fazla kullanma 3 günden sonra iş yapmaz. Çünkü kurumdan yaşken kullamalısın selametle
Aciklaman icin Allah razi olsun ustam ilk firsatta deyecem Insallah bende cubuk calismiyor malesef ama yinede denemektte fayda var selametle

desa2221

Member
arkadaş mraba ben cubuğa ne aramak istersem onun frekansını ayarla diyorum plastik cubuk yukarı kalkıyor .l cubuk ise kapanıyor.düzeltiyorum tekrar soruyorum aynı şekilde eğer ayarladıysa onay veriyor.ben bu olayı sarkaç kullanarak aklıma geldi,plastik cubuk cok seri kafa yukarı kalktımı evet aşagı hayır. bazen her dediğimi yapmıyor bazen onay vermiyor benim evin yaklaşık 800 metre ilerisinde timülüs var.eski dönem altın frekansını ayarla diyorum .timülüsü gösteriyor ceyrek altını görmüyor.sonra elektron para frekansı ayarla diyorum gine timülüsü gösteriyor mütiş birşey.daha önce burda yazdım millet dalga geçti.daha enteresan birşey anlatayım .benim ev müstakil balkona cıkıyorum kimin evinde ceyrek var kimin evinde bin tl nin üstünde para var ne istersen sor akıl almıyor

desa2221

Member
plastik cbk cözmem 1 ay aldı yine saçma gelcek onu cocuk gibi sevcen bazen yattıgın yatagın altına koy.yavaş yavaş hareketlenmeyi başlıyor bir keresinde google eart actım lht sordum gösterdi gpr bakıldı var kışın..

balkaya34

Bilgili Üye
GEREKLİ MALZEMELER
1.500 gram bakırsülfat (göztaşı)
2.40 cm bahçe hortumu. Silikonlu olanlardan
3.5 m. Çok saçaklı bakır kablo. Orjinal olacak uzatma kablolarında bulunur.
4. 1 ad eski bilgisayar harddiski. Sökülüp içindeki 2 ad hd.mıknatis ve 1 ad metal disk alınacak. Alacağınız yerde sökmeniz daha kolay olacak
5.1 ad ferit mıknatıs. Halka şeklinde olacak özelikle araç hoperlerinde bulunur. Tamircilerde rahatlıkla temin edebilirsiniz.
6. 2 adet gümüş kaynak teli çubuk olarak kullanılacak. (Olmayanlar için)
Yukarda yazdığım malzemeleri temin edebilen arkadaşlara yapılışı ve nasıl kullanılacağı hakında bilgi vereceğim.
Şu bilinmeli çubukta hiç bir zaman kesin veya net sonuç diye bir şey yoktur. Bilimsel bir dayanağı olmadığı sürece olasılıklar üzerinde yola devam edilecektir.
Bu yöntem bir kaç çubuk ustası dışında kimse bilmiyor. Piyasada haznelerine olmadık şeyler katıp
Fahiş fiyatlardan milete kakalamaya çalışılan çubuklardan kat ve kat üstün bir yöntemdir. Çubuklarına güvenen her hangi biriylede arazide yarışa bilirsiniz.
AVANTAJI
Kısa sürede geniş alanları tarar
Noktalamayı kolaylaştırır
Manyetik metallerde ve diyamanyetik metallerde tepkileri farklıdır.
Selam ustam : Bu tarifiniz üzerine ve kalhui ustadimizinďa tarifleriyle bu harddisk cd den oluşan mıknatıslı tarama aletini yapdım, ancak id den 2 cd çıkardım internetten 12 adet minyum miknatız getirip dizdim ancak 5 li sıra değilde 4 lü sıra yapdım., çünki araya açmazsam miknatız zıplıyor ve ortalığı bir birine katıyor. Ben yapışık miknatız yapmıştım Sizin yazınızı okuyunca iki miknatız arasının açılması gerektiğini anladım çünki ara açık olacakki iki.miknatiz arasında sürekli bir ARK hareketi ol ası gerekiyor bu sizin tarifiniz üzerine söküp tekrar yapdım, id den çıkan mb miknatız yassı olduğundan kullanmadım, Aslında bu siteye resim atabilsem bu cihazın görüntüsünü paylaşacaktım. Burada anlamadığım BAKIR SÜLFAT konusudur.Eger bir örnek varsa görüntüsünü eklerseniz benim için çok iyi olacak. 0,75 bitisin kablodan bahsediyorsunuz bunun görüntüsü veya Çizimi olursa faydalanacağım. Ayrıca Ferrit mıknatıstan bahsediyorsunuz , Ferrit miknatizimda var da bunu nereye kullanacağım, bunuda bilemedim. Oysa bende halen 4 tane daha minyum.miknatiz var yani kullanabilirim.Yardimci olursanız sevinirim ustam Saygılar sunarim

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
@Pscyhe ustam yapılmış hali aşağıdaki gibidir.Eksiklerim var ise Aliömer ustam ve BulursamKader25 ustam yorumlarını bekliyorum.

1-Halkayı 40 cm ve 60 cm 2 adet yaptım resimde görülen 60 cm olanı,tarifte olduğu gibi hortumun içine bakırsülfat doldurdum su ilave ettim ve rengi değişti boşluk oluştu tekrar boşluğu doldurdum.Hortum uçlarına tıpa taktım ve bantlayarak birleştirdim.

2-Halkaya takılan saçaklı bakır kabloyu hortumun etrafında bir kaç kez doladım ve eşit şekilde bağlayarak bantladım.Resimde görüldüğü üzere dengede duruyor.

3-Hdd içinden çıkan neodyum mıknatısların arasına kürdan koydum.birbirlerini çekiyorlar ama birbirlerine temas etmiyorlar.Sağ elime aldığım gümüş çubuğu ortasından geçirdim ve sabit kalması için banladım.

4-Yine hdd içinden çıkan metal disk ve neodyum mıknatıs resimde görüldüğü gibi yerde örnek olarak koydum.

Ustalarımın tarifine göre yaptım eksiğimiz var ise onları da sizlerin sayesinde tamamlarız inşallah.Aliömer ustam BulursamKader ustam hakkınız ödenmez.Sağ olun var olun.

Ekli dosyayı görüntüle 188119Ekli dosyayı görüntüle 188121Ekli dosyayı görüntüle 188121Ekli dosyayı görüntüle 188122Ekli dosyayı görüntüle 188123

balkaya34 ustam YaralıYüz ustamız görselini paylaşmıştı. Konuyu dikkatlice okuyup resimleri iyice incelerseniz. Rahatlıkla yapabileceksiniz.

balkaya34

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 186844Ekli dosyayı görüntüle 186845
Ekli dosyayı görüntüle 186846Ekli dosyayı görüntüle 186847
Aliömer ustam bakirsulfat daha gelmedi ama tarif ettigin sey bu sekildemi olacak.cubuklar bunlar degil.sadece eldeki malzemelerle toparlayim dedim.en azindan yapacak arkadaslarada bir yardimi olur belki..eksiklerimi soylersen sevinirim..
Selam ustam Siz bu resimde tek disk kullanmışsınız, ben çift disk kullandım.ve 8 miknatız 2 şer vaziyette ve ayrıca 2 adette orta kapak için kullandım toplam 10.miknatız kullandım, Adeta bir uzaylı aracı gibi oldu

Ak Sakallı

Member
Merhaba ustam. Bu sistem üzerine çalışırken bazı gerçekleri fark etim. mantık aynı fakat farklı malzemeler kullanarak sistemi daha ileri bir seviyeye taşıdım. Kendime göre şuan hatasız bir sistem geliştirdiğimi düşünüyorum.
Selamun aleykum Aliömer kardeşim!
Bu yeni geliştirdiğiniz yöntemi biraz açmanızı rica edebilir miyim?
Farklı olarak ne yaprınız mahsuru yoksa?