Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

desa2221

Member
aliömer kardeşim slm benim kafa tm basmadı kusura bakma video sunu görseydim iyidi yapımının . benden hariç herkes anladımı acaba

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Neden saplıyorsun tam vakıf olamadım :) ama en iyisi karbonu az bir demir türüdür.
Diamanyetik gurubu zayıftır.
demedi deme:)
Ustam ,
Mıknatısin alttaki maden ile iletişime geçmesi için bir iletkene ihtiyaç var ya , toprağa göm çıkar uzun iş. Bağla bir metale bas ucunu toprağa mantığı..
Iletkeni en yüksek metallerden biri bakır mağlum.
Pirinçte onun dayısının oğlu iste o da aynı işi görür.
Demir, çelikte olur dediğin gibi ama bakıra göre iletkenliği daha az..

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ustam ,
Mıknatısin alttaki maden ile iletişime geçmesi için bir iletkene ihtiyaç var ya , toprağa göm çıkar uzun iş. Bağla bir metale bas ucunu toprağa mantığı..
Iletkeni en yüksek metallerden biri bakır mağlum.
Pirinçte onun dayısının oğlu iste o da aynı işi görür.
Demir, çelikte olur dediğin gibi ama bakıra göre iletkenliği daha az..

Ama iyi bir mıknatısdır:)

Trakyalı81

Ekli dosyayı görüntüle 255004
Aliömer ustam ,
Az önce denedim test sahasında.
Bu meretin aslolan amacını halâ tam kavrayamadım ama kilitlerden birini yakaladım.
Toprağın 20 cm üstünde olmasının bir amacı var bence..
Çünkü sinyaller çok güçlü. Elimden alası var çubukları.. Bu da kanaatimce toprağın 20 cm üstü ile bizim çubuk tuttuğumuz 130-140 cm ler ayrı dünyalar..
Sanırsam yeryüzüne çıkan sinyaller yükseldikçe zayıflıyor.
Sizin daha uzak mesafeleri tarar demenizin dayanak noktası da bu olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca sarıkızın toprak üstünün belirli bir mesafesindeki etkinliği, yukaridakinden daha farklı olmalı. Yaklaşık 100 m çapa kadar öldürüp geberttigi ,yakıp, yıkıp geçtiği alanı görmüş biri olarak, 1-30 cm (tahmini) aralığında işlerin farklı yürüdüğünü sezinliyorum..
Detaya girmiyorum ve müsadenizle pası size atıp, kullanıma sundugunuz bu sistemin ;
- Neden 20 cm yukarıda konumlandirdiginizi ?
- CuSO4 'ün maden sinyallerini almada nasıl bir etki/tepki ortaya koyduğunu?
- Manyetik alan yaratıp yaratmadığı?
konularında bilgi rica ediyorum.

Hayrola

Member
Ustam görsel olursa sana zahmet en azından bizim gibi yeniler yapmasını çabuk öğrenir

Hayrola

Member
Ustam görsel olursa sana zahmet en azından bizim gibi yeniler yapmasını çabuk öğrenir

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Elimde atil pirinç çubuk olduğundan, bakır yerine pirinci saplasam da aynı görevi görür diye düşünüyorum ustam ?
Noktaladigimiz yerin 50 cm yanına bunu saplasam makul mudur? Yoksa daha mı yakınına saplanmali?
50 cm yeterli olur. Pirinç kullanabilirisiniz ama bakır olursa daha iyi etki yapacağını düşünüyorum. Bir çok metal iletkenliği sahip fakat bazı metaller varki sinyal emici özeliği var.

Trakyalı81

Bastan ağır geldi. Sendeledik,düştük,kalktık felan sonra vücut ayarladı kendini.
50 cm uzunluğunda yaptığım için muhtemelen daha ağır oldu. Ağırlık müthiş avantajmış..
Şimdi boş çubuklar tüy gibi geliyor,sanki her şeye işaret verecekmiş gibi hissediyorum.
Nitekim mineralli olan bir bölgem vardi. Bendeki her takım çubuk es geçmez orayı. Direk gider altın diye yapışır. Işin enteresanı bu sistem görmedi orayı. Gorsun istedi , hamle yaptı ama işareti vermedi. 3-4 tur hamleye devam etti sonra vazgeçti.
Test sahasındaki metallere çekimi çok yüksek. Gerçekten ben buradayım diyor. O kadar ağır olmasına rağmen çubuklar bıçak gibi hareket ediyor. Durup yön almak istediğin zamanda sanki önce geriliyor sonra hızlıca hareket ediyor..
Ağırlığın etkisiyle çubuk hemen hareket edemediği için, ama sinyalde güçlü olunca daha sert ve tepkili çalışmak zorunda kalıyor.
Eline sağlık Aliömer ustam. Şahsen çok beğendim sistemi.
Konuyu biliyordum ama gözardı ediyordum.
Benim gibi denemekte geç kalan arkadaşlara yapıp denemelerini ve aradaki farkı görmelerini tavsiye ederim.

desa2221

Member
ya arladaşlar bendemi birsey var bilemedim .işimde dolayı kasıma kadar araziye cıkamıcam.nasipse emekli oluyorum .şimdi ben cubuğu elime alıyorum evde ayrı yerlere altın tubork kapagı bakır sigara paketi koyuyorum cubuğa tutuyorum. altın frekasına ayarla oğlum diyorum tk kapanıyor yani ayarlandı direk altına gidiyor .bide şunu denedim eski dönem altın frekansını ayarla ceyrek altına gitmiyor.yani cubuk arazide nasıl mantıgı varsa buda böyle cubukla biraz iletişime girmeye calışın hemen olmuyor 1 hafta sürdü benimki icine mazeme koyma falan hepsi hikaye