Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Merhaba, sistemi ileri seviyelere tasimak mumkun demissiniz kafama takildi, gecmis mesajlarinizda ben istedigim seviyeye geldim dediniz. Bunun yolu bu sistemi gelistirmektenmi geciyor?
Merhaba ustam. Bu sistem üzerine çalışırken bazı gerçekleri fark etim. mantık aynı fakat farklı malzemeler kullanarak sistemi daha ileri bir seviyeye taşıdım. Kendime göre şuan hatasız bir sistem geliştirdiğimi düşünüyorum.

Aliömer

GERMO ustam özel mesaj kutun dolu mesaj gönderemiyorum. Kutuyu boşlatman lazım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustalarim, yakin zamanda kaza gecirdim ve sag koluma 2 adet platin takildi. Takilan platinin cubuga etkisi olur mu? Aliömer , BulursamKader25
Kardasim,
Cok gecmis olsun.
Buna sukur diyelim.
Kucuk belalar buyuk belalari onler insallah.
Allah cc sifanizi kamil eylesin, amin.

L cubukda sorun olmaz.

4 lu cubuk da sorun olabilir.
Bunu da test edip anlayabilirsiniz.

Kalp, damar, akciger, karaciger vb. rahatsuzliklar cubuk kullanicisini tespitte ve cubugun hizinda, calismasinda etkiliyebilir. Bu konu da ele almadigimiz konulardan birisi. Musait bir zamanda bununla alakali mustakil bir konu acalim insallah.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Merhaba.
Bakır sülfatı, sıvı olarak satın alıp bu sistemi kullanan oldu mu ?
Aliömer ustam , toz halinde kullanılarak sıkıştırılma yapılıp su ilave edildiğinde, suyun oranı daha fazla olacaktır sanırım.
Sıvı olarak satın alınıp hortuma doldurulması daha mantıklı olabilir mi?

Aliömer

Merhaba.
Bakır sülfatı, sıvı olarak satın alıp bu sistemi kullanan oldu mu ?
Aliömer ustam , toz halinde kullanılarak sıkıştırılma yapılıp su ilave edildiğinde, suyun oranı daha fazla olacaktır sanırım.
Sıvı olarak satın alınıp hortuma doldurulması daha mantıklı olabilir mi?
Şahsen sıvı olarak denemişliğim yok. Tabi bulabilen arkadaşlar olursa yapıp deniyebilirler. Normal bakır sülfata kullanılacak su klorlu olmayacak şehir şebekelerindeki su düzenli olarak ilaçlandığı için bunun yerine saf su yada normal satılan sulardan kullanılabilir.

Trakyalı81

Şahsen sıvı olarak denemişliğim yok. Tabi bulabilen arkadaşlar olursa yapıp deniyebilirler. Normal bakır sülfata kullanılacak su klorlu olmayacak şehir şebekelerindeki su düzenli olarak ilaçlandığı için bunun yerine saf su yada normal satılan sulardan kullanılabilir.
Bu sistemi de yapıp başka sistemler ile kombin edilip calisilabilir mi onu denemek istiyorum.
Birbirine entegre farklı bir şey çıkar çıkar belki.
Sıvı olarak ta ben denemiş olurum.
Sağol ustam.

Aliömer

Bu sistemi de yapıp başka sistemler ile kombin edilip calisilabilir mi onu denemek istiyorum.
Birbirine entegre farklı bir şey çıkar çıkar belki.
Sıvı olarak ta ben denemiş olurum.
Sağol ustam.
Başka sistemlere kombine etmeniz mümkün. Kaldiki özelikle su aramalarında bakırsulfat kullanılır hemde teknolojik cihazlarla birlikte.

Trakyalı81

Başka sistemlere kombine etmeniz mümkün. Kaldiki özelikle su aramalarında bakırsulfat kullanılır hemde teknolojik cihazlarla birlikte.
Su bulma konusunda yoğun ilgimin olduğu şu günlerde bu sistem bir çok şeye hizmet edecek o vakit ..

Trakyalı81

Ustam bakir çubuk ile mıknatısı bir aradada kullanabilirsin şöyleki tespit ettiğiniz noktanın hemen yanına bakır çubuğu toprağa sapla toprağa değmeyecek şekilde mıknatısı bakır çubuğa bir bant yardımıyla bağla. Yaklaşık 20 dakika bekle daha sonra aynı noktaya çubuk tut eğer noktada kayma olursa ilk tespit etiğin alanın dışına kaymışsa veyahut sinyal kesilmişse bilki mineraldir.
Yok eğer aynı noktada çubuk ısrar ediyorsa büyük olasılıkla metaldir
Elimde atil pirinç çubuk olduğundan, bakır yerine pirinci saplasam da aynı görevi görür diye düşünüyorum ustam ?
Noktaladigimiz yerin 50 cm yanına bunu saplasam makul mudur? Yoksa daha mı yakınına saplanmali?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Elimde atil pirinç çubuk olduğundan, bakır yerine pirinci saplasam da aynı görevi görür diye düşünüyorum ustam ?
Noktaladigimiz yerin 50 cm yanına bunu saplasam makul mudur? Yoksa daha mı yakınına saplanmali?

Neden saplıyorsun tam vakıf olamadım :) ama en iyisi karbonu az bir demir türüdür.
Diamanyetik gurubu zayıftır.
demedi deme:)