Bu eskiya belgelerinin tamamı soyulmuş yerlerdir.

codex

Aktif Üye
O kadar yeri iyi biliyorsan gidecegin adres belli. Git derdini sonuna kadar anlat devlete. Emin ol yardimci olurlar. Amma bana sorarsan bildigin hic bir yer yok. Maksat nabiz yoklama, agiz arama. Sana burdan ekmek cikmaz gurbetci. O malzemeler Osmanlinin , Turkiye nin , ve milletimizin. 1 asirdir ariyorsunuz 1 asir daha ararsiniz. Iyi ki o donemde gps i sunu bunu yokmus. Buna da sukretmek lazim.

Sizin

Yeni Üye
Selamunaleykum ustalarım
benim anladığım kadarıyla bu volcan belgelerinde birilerinin kısmeti olan alındı kalanları da ancak mehdi alacak çünkü okuduğum elki ya belgelerinde hep gelecek ve kendinden zeki olan ve korktuğu bir osmanlı torunundan bahsediyor o yüzden ben gurbetçi falan bilmem gücümüz yetene bakalım

eski

Editör
Yazmayacam dedim dayanamadım yazıyorum. @gurbetciadam Seninki umduğunu bulamamanın serzenişi olmuş .
Geçen açtığın konuda doğru belgelerin paylaşılmadığını yazmışsın ve sitem etmişsin. Sitem etmeyede devam ediyorsun.
Gerçek belgelerin sendede olduğunu bir çok yazında idda ettin, peki hocam sendeki gerçek belgeleri bizlerle paylaştınmı ki ? bizleri paylaşmadığımız için suçluyorsun. ( Bu arada gerçek belgeler bende yok. Ki olsaydı legal yada illegal bir sonuca giderdim )
Hocam gerçek belgelere sahipsen , bilgilere hakimsen , burada arayış niçin, serzeniş niçin.
Yazımı farklı yorumlama , yıkıcı değil yapıcı yazıyorum. Arayışlarını serzenişler yapmak yerine daha net bir şekilde yazarsan , belki ilerleyebileceğin yollara ulaşırsın.
Amacın belgelere ulaşıp elindekilerle teyit etmekse bunu talep et. ( ki bu da imkansız , ki kimse tanımadığı yada yeni tanıdığı biriyle paylaşmayacaktır.)
Amacın ekonomik destek ve ekip desteğiyse bunu belirt. ( ki herkesin ağzı yanmış buda nasıl oluşacak )
Yada umduğun her ne ise.
Adam yeni nik açıp bana profilimdeki fotoğrafı soruyor ortam bu.
Belirsizliklerden konular boş yere savaş haline dönüyor.

Storm

Editör
Sahsi fikrim piyasadaki bilgilerin %70 yanlış şeyde birçok çeviri hatası da mevcut. Eşkiya belgelerindeki sistemi oturtmak icin birincisi coğrafya da geriye gitmek gerekir. Doğal ve doğal olmayan etmenlerden ötürü çoğu işaret gitti silindi çoğu körü körüne yok edildi. Yol çalısması oldu şehir kuruldu Dag çöktü bilmem ne oldu. Oldu da oldu suan yaşadığın yer yıllar öncesinde belki de büyük bi nehirdi. Yıllar önce yetişen bitki suan yetişmiyor belki de . Kıyıda kösede yaşayan Cenevizlilerden haberleri yoktu belki de. Denizden karaya çıktık diyor hangi denizden ? Suan hemen hemen denizlerin her yanı yaşam alanı şimdiye kadar birsey çıkmaz mu o kadar yol yapıldı ev yapıldı bilmem ne yapıldı. Demek ki bu bi yalan ya da Türkiye de degil.topal miydi çolak miydi Manolun hakkında Bilgi değişikliği. Sizce deniz kenarında olan birsey şimdiye dek bulunmaz mi ? Kaç kişi Arıyor kaç kişi yıllarını verdi. Hani demem o ki günümüz şartlarında değerlendirmek saçma ve genelde normal mezar işaretlerine göre yapmış tüm işaretlemeleri herkesin yaşadığı yerde var bu işsaretlerden.

gurbetciadam

Member
Yazmayacam dedim dayanamadım yazıyorum. @gurbetciadam Seninki umduğunu bulamamanın serzenişi olmuş .
Geçen açtığın konuda doğru belgelerin paylaşılmadığını yazmışsın ve sitem etmişsin. Sitem etmeyede devam ediyorsun.
Gerçek belgelerin sendede olduğunu bir çok yazında idda ettin, peki hocam sendeki gerçek belgeleri bizlerle paylaştınmı ki ? bizleri paylaşmadığımız için suçluyorsun. ( Bu arada gerçek belgeler bende yok. Ki olsaydı legal yada illegal bir sonuca giderdim )
Hocam gerçek belgelere sahipsen , bilgilere hakimsen , burada arayış niçin, serzeniş niçin.
Yazımı farklı yorumlama , yıkıcı değil yapıcı yazıyorum. Arayışlarını serzenişler yapmak yerine daha net bir şekilde yazarsan , belki ilerleyebileceğin yollara ulaşırsın.
Amacın belgelere ulaşıp elindekilerle teyit etmekse bunu talep et. ( ki bu da imkansız , ki kimse tanımadığı yada yeni tanıdığı biriyle paylaşmayacaktır.)
Amacın ekonomik destek ve ekip desteğiyse bunu belirt. ( ki herkesin ağzı yanmış buda nasıl oluşacak )
Yada umduğun her ne ise.
Adam yeni nik açıp bana profilimdeki fotoğrafı soruyor ortam bu.
Belirsizliklerden konular boş yere savaş haline dönüyor.
Emin olunki bende sessiz bir şekilde işimi zaten rabbim nasib ederse yapacağım. Şunu bilinki hakiki 7 bölgede olan hiç bir bölgede yoktur. Ve olmazda bütün bölgeleri bilirim 6 ya kadar olanları boştur.
Hakiki bölge 7 olanıdır ve feriştah olsalar en ufak bir iz dahi bulamayacaklar .
Ben sözümün eriyim ben işimi bitireyim size tek tek bütün yapılan işaretleri ve noktalarını yazacağım bundan şüpheniz olmasın. Sizin ne düşündüğünüzü bilmem ama ben sizin kandirildiginizdan eminim .
Buda sizin yureginizin güzelliğinden olsa gerek.

Benim şimdi hiç bir şeye ihtiyacım yok tek ihtiyacım yurda dönüp bi an önce işime bakmak. Maddi ve manevi hiç bir şeye hamd olsun ihtiyacım yoktur. Ne ekip nede başka birşey. Devletimin ekibi vardır ve yeterlidir. Başkasına ihtiyacım olmadı olamazda vesselam..

eski

Editör
Emin olunki bende sessiz bir şekilde işimi zaten rabbim nasib ederse yapacağım. Şunu bilinki hakiki 7 bölgede olan hiç bir bölgede yoktur. Ve olmazda bütün bölgeleri bilirim 6 ya kadar olanları boştur.
Hakiki bölge 7 olanıdır ve feriştah olsalar en ufak bir iz dahi bulamayacaklar .
Ben sözümün eriyim ben işimi bitireyim size tek tek bütün yapılan işaretleri ve noktalarını yazacağım bundan şüpheniz olmasın. Sizin ne düşündüğünüzü bilmem ama ben sizin kandirildiginizdan eminim .

Benim şimdi hiç bir şeye ihtiyacım yok tek ihtiyacım yurda dönüp bi an önce işime bakmak. Maddi ve manevi hiç bir şeye hamd olsun ihtiyacım yoktur. Ne ekip nede başka birşey. Devletimin ekibi vardır ve yeterlidir. Başkasına ihtiyacım olmadı olamazda vesselam..
Hayırlısı olsun, başarılar dilerim.

gurbetciadam

Member
Böyle bir şeyin olduğuna ihtimal vermiyorum, şunu sende bil ülkemizin toprakları içerisinde olan her bir halttan devletin haberi var..Sende yer olacak hem de bu kadar efsane olmuş yer ve bunu devlet bilmeyecek? mümkün değil...
Bir tek senin haberin olmamış bundan emin olabilirsin.?

Smokin

Moderatör
Moderatör

Sizin şu iş tahminen ne zaman biter ? Ölümlü dünya Bugün varız yarın yokuz. 2050 demezsin inşallah ;)