Yılan boga gibi bir sürü işaret aynı taşta yorumlayın lütfen. teşekkürler

Excited

Member
Aynen abi dedigin gibi tuzak tılsım isinden korkatim ben , aticam fotilarini . Abi toprak altindan ciktigi icin siz anlarsiniz onu . Abi etrafta coooook degirmen varmis daha onceden 5km capinda. Vedr klise yani denilen yer var burda ama su an yok yapılar abi yerstunde. Bir de bu merdivenli yeri bulan ermeni dede. Burda ermeniler deil bizans roma filan gibi eski bi topluluk varmis ermeni olsa gostermem size demisti.ilgine tesekkurler abi

fatih7979

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tek resım atmıssınız bır suru yorum almıssınız fotoları detaylandırın merdıvenmı dogal katmanmı bakalım dıger tslar bana dogal geldi

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bence doğal

Excited

Member
Abi mühendisler maden işletildiğini söylediler .heryerden cürüf çıkıyor zaten . Sizin tecrübelerinize göre eski çağlarda hangi maddeler için çalIşma yaparlardı . Bölge Ordu Fatsa. Bu araziye 15km uzakta 2 tane altın madeni var. Daha önce Zümrüt’te çıkmıştı .
eğer madense abi biz tünel mağaramı arıtalım.bir de sence ne vardır içinde abi. Madenlerde mal bırakıyorlarmıydı

Son düzenleme:

Excited

Member
Abi bu ilk açtığım konunun devamı . Ben pek sitenin kullanıcı arayüzünü çözemedim.o yüzden ilk konu “yılan boğa gibi birçok figür aynı taşta..” orda daha fazla resim var abi teşşekkürler

Excited

Member
Abi merdivenli yeri,aynı araziden çıkan hilal şeklinde delikli bir taş vasıtasıyla bir uzman yerini gösterdi toprağın 4 5 mt altında bulduk. Merdivenlerin bittiği yerde tutma yerlerinde el izi bulunan kapak bulundu. Yerüstnden hiç belli olmayan biyerdi burası . Doğal değil ama 1 2 foto DHA çekicim abi

Son düzenleme:

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Merdivenlerin ve bitimindeki açtığınız oda veya tünel tarzı yapının, açtığınız kapak taşının, resimleri, içerisinin göründüğü kadar resimlerini, sivri taşın resimleri, birde çevre resimleri ekleyin

Excited

Member
Abi kapak açılırken kırıldı içinden su ve altında taş var tekrar. Bi insan gircek kadar bir yer içeri girmedik zaten . Ama etrafının fotolarını ve sivri taşı atıcam. Bir de buranın harfiyatında taşlar yontularak yapılmış 1 tane 40x40cm ve 3 tane 20x20cm gibi domuz figürü çıktı abi.resmi Yok harfiyata karıştı dediğim gibi acemi olduğumuz için resimlemedik.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Yerin çok güzel ve bir okadarda karmaşık gösteriyor
Aslında onkdarda karışık De yil sadece bir noktayı bitirmeden di yerine
Başladığını için hereey arap saçına dönmüş vaziyette

Çoklu isaret in bulunduğu kayanın kendisi isaret

Yakınlarda akar su akar suya inen basamaklar
Basamak bitiminde sağ ve sol tarafı kontrol et çalışma alanını genislet

Karsilaaacagin şey seni yönlendirecek zaten :)

Excited

Member
abi dere kenarina 1mt yakinda 5 basamak altinda kapak var dedim ya oraya clisilcak o zaman abi. saol