X işareti

İbrahim211

Yeni Üye
Kuzey batıya bakanın özerindeydi açık olan güneydoğudakidir

İbrahim211

Yeni Üye
Tam anlamadım da pencere var evde duta bakıyor kuyu da var pencerenin sağındadır tam öçgen yapmıyor ama öcgen sayılıyor nasıl hesaplanılmalıdır. O kapaktaki işaret nasıl çözülür nerden başlanır bilginiz varmı. Pencereden bakınca küpler ağacın arkasında kalıyor kuyu da solda kalıyor ağaç pencereden 25 metre kuyu 10 metre falan kkalıyor.

İbrahim211

Yeni Üye
Ağaçtan kuzeydoğu tarafında mezarın 2 metre ilerisinde kazdım oyma çıktı bu oyma nedir bilmiyorum

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ustam yüzeysel bir emare yok mu, belli ki tırtıklamışlar orayı o görüntü ortaya çıktı.

İbrahim211

Yeni Üye
Bir yanını görebiliyormusunuz sol tarafında 3 çizgi yan var başka oymada iz yoktu

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Evin avlusu yada belirli kısımlar kayalık, bulduğunuz oymada mezar ile alakalı diye düşünüyorum, zamanla toprak altında bir şekilde kalmış olabilir, yada bilinçli kapatılmış da olabilir, diğer düşüncem de bizim insanlarımız tarafından ekilip biçilmek için toprakta taşınması olabilir, yapmanız gereken yer müsait ise oymanın olduğu kayalığın ortaya çıkarılıp başka emareler ve giriş için uygun yerler bakılabilir. Ayrıca bu oyma ve kaya kaç cm den çıktı

İbrahim211

Yeni Üye
Yer müsait ustam yer evimdir avlusudur. Bu oymanın tüm etrafını açtım sadece 2 metre kuzeyinde kayada büyük açılmış oyma oymanın içinde iki vazo var işte vazonun kapağındada işaret var bu oymaya dünük olan vazonun kapağı açıktı ağaca bakanın kapağı vardı ondada o işaret var işte. Bunlar 1 mertede çıkıyorlar oyma olan biraz daha derindi 1.40 gbi . Evin içindeki işaretlerde bunlarda hepsi anlam taşıyor da çözmek zor

İbrahim211

Yeni Üye
Kaya altında olma ihtimali çok yüksek ama kaya çok sert murç balyoz deler de noktası belli deil

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kaya altında olma ihtimali çok yüksek ama kaya çok sert murç balyoz deler de noktası belli deil
Bu evde bu cam ne alaka diyebileceğin bir pencere varmı alakasız yerde özelikle yatak odasında dışarıyı gören diğerlerinden daha düşük seviyede ?

Evin duvarları eski taş yapımı

Bu arada ermeni evi diye yazıp çiziyoruz
Ama her evdende hazine çıkacak diye bir kaide söz konusu deyil ...