X işareti

Uçuk61

Member
Ölüyü yakip kullerini bu küpün içine koymuşlar

İbrahim211

Yeni Üye
Ev sadece iki oda özeridir uzunlamasına ilk oda tek kattır ikinci oda iki kattır. Düşünün bir odayı ikiye bülün bir bülümü tek kat bir bülümü iki kat o tek katlı odanın özeri ikinci katın odasının balkonudur. Her iki katta sadece birer kapı birer pencere var aynı hizzada aynı yere bakıyorlar evin evlusuna bakıyorlar işte dut ağacıda avluda o küplerde ağacın arkasında kalıyor anlatımda anlatabildim inşsalla

İbrahim211

Yeni Üye
Ölüyü yakıp koymuşlar diyebiliriz ama arkasındaki ağaç ilerisindeki toprak altındaki kayadaki oyma işareti evin alt katındaki x ve ok işaretleri hepsi yanıp lül olmuş bir mezar içinmi yapılmış dersiniz 7 tane daha boş küp avluda buldum bitanesi dik aşağı diğerledi yan ortaya bakar şekilde bunlatın hepsinin sebebi bir boş yanmış mezar olamaz bence. Evin avlusunda herşeyle karşılaştım avlu büyük evde iki oda ama uzun geniş yani büyük odalardır.

İbrahim211

Yeni Üye
Bu evde bu cam ne alaka diyebileceğin bir pencere varmı alakasız yerde özelikle yatak odasında dışarıyı gören diğerlerinden daha düşük seviyede ?

Evin duvarları eski taş yapımı

Bu arada ermeni evi diye yazıp çiziyoruz
Ama her evdende hazine çıkacak diye bir kaide söz konusu deyil ...
Hazine butür yerlerde olmasa yani hazine nerde çıkmış deseler inanmam zordur

İbrahim211

Yeni Üye
Toprakta kazarken bazı boş yerlerde ablulmecid tuğrası olan para etmez osmanlı paralarını buluyorum kayaya yakınlıkta bitane sikke buldum yani anladığıma göre osmanlı dünemine ait mekandır ne varsa nasıl varsa onlarındır.
Yardımlaşalım kesin var bulurum diyebilen kardeşler varsa buyurup gelebilirlerde