ustalarım resimler hakkında değerli yorumlarınız nelerdir

nathandrake

Aktif Üye
Balkanlarda bir araba bir de define işine girmeyin

maki

Member
Balkanlarda bir araba bir de define işine girmeyin
:) define işine girdiğimden değil ustam forumda bir üyemiz yabancı anlatamıyor derdini bende yardımcı olmak için yazdım şimdi üyeye de vazgeçtim yardımcı olamam demekte olmaz bize yakışmaz,artık elmizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam ustam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@uçmuş @kaynak BulursamKader25 ustalarım haç işareti olan şekil kale duvarında yaklaşık 3 metre yukarsında bulunmakta ve hacı gören bir su kuyusu varmış kuyuda yaklaşık 9 metre su bulunmaktaymış bu işaretlerin bulunduğu yerde de eski osmanlı türk köyü var,ayrıca diğer işaretlerde (geyik hariç) birbirinden yaklaşık 600 metre uzaklıklarda bir anlamı varmıdır bu söylediklerimin ustalarım değerli yorumlarınız nelerdir şimdiden teşekkür ederim
Burasi bana 3 numara buyuk gelir kardasim.
Beni asar. Bu tur yerleri gormeden, 2-3 gun dolasmadan bir karara varmak maalesef cok zor. İsaretler uzerinden soylenecekler az gelir burasi icin.

maki

Member
Burasi bana 3 numara buyuk gelir kardasim.
Beni asar. Bu tur yerleri gormeden, 2-3 gun dolasmadan bir karara varmak maalesef cok zor. İsaretler uzerinden soylenecekler az gelir burasi icin.
haklısın üstadım işaretlerle bir yere kadar gidilir,detaylı resim olursa belki.yinede değerli yorumlarını bilgi ve tecrübelerini bizden esirgeme ustam allah razı olsun

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
işaretler makedonyada ise ve bunlar osmanlı dönemi türklerin yaşam alanında ise
ve türklerin yaptığı işaretler olarak değerlendiriliyorsa bu işte bir yanlışlık olmalı
son dönem osmanlı da olsa bence işaretlerde arapça alfabe kullanılmış olmalıydı
burada latin alfabesi kullanıldığı görülüyor
hem işlemeler yakın zaman işaretleri
partizanlardan kalma olabilir

maki

Member
işaretler makedonyada ise ve bunlar osmanlı dönemi türklerin yaşam alanında ise
ve türklerin yaptığı işaretler olarak değerlendiriliyorsa bu işte bir yanlışlık olmalı
son dönem osmanlı da olsa bence işaretlerde arapça alfabe kullanılmış olmalıydı
burada latin alfabesi kullanıldığı görülüyor
hem işlemeler yakın zaman işaretleri
partizanlardan kalma olabilir
ustam yorumuna noktasına kadar katılıyorum göçten sonra partizanların yapmış olduğu işaretler diye düşünüyorum yer olarak sadece osmanlı yeri olması dışında her hangi bir artısı yok diye tahmin ediyorum sonuçta partızanlarda bir nevi çeteydi saygılar ustam teşekkürler değerli yorumun için allaha emanet iyi bayramlar

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Geyik hariç diğerler yeni yapılmış.
Geyik ke daha detaylı bakmak gerekiyor

maki

Member
banada öyle geliyor ustam yakın dönem mithra ustamın da dediği gibi partizandan kalma işaretler olabilir detaylı resim gelince yüklicem daha detaylı yorum yapabilirsiniz ustam.peki üstad geyik figürüyle alakalı yorumunuz nedir? geyik figürü bir dağın zirvesinde kayaya işlenmiş

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
ustam yorumuna noktasına kadar katılıyorum göçten sonra partizanların yapmış olduğu işaretler diye düşünüyorum yer olarak sadece osmanlı yeri olması dışında her hangi bir artısı yok diye tahmin ediyorum sonuçta partızanlarda bir nevi çeteydi saygılar ustam teşekkürler değerli yorumun için allaha emanet iyi bayramlar
iyi bayramlar kardeşim sana da

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aslında o bir geyik değil dağ keçisidir bölgeyle alakalı olduğunu sanıyorum ama bölge lazım hangi bölge detaylı resimden sonra bakarız

maki

Member
Aslında o bir geyik değil dağ keçisidir bölgeyle alakalı olduğunu sanıyorum ama bölge lazım hangi bölge detaylı resimden sonra bakarız
tamamdır ustam inşallah resimler gelince değerli yorumlarınızı bekliyorum.hayırlı bayramlar..