ustalarım resimler hakkında değerli yorumlarınız nelerdir

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
bu arkadaşın Türkçe bilmiyordur belki ama ingilizce biliyordur bizde biliyoruz yani konuşup anlaşabiliriz kendisiyle ama bu fotoğrafların el değmemiş şekilde durduğunu sanmıyorum illaki biryerlerde gerçekten vardır ama zaman harcamaya değer mi bilemiyorum

maki

Member
bu arkadaşın Türkçe bilmiyordur belki ama ingilizce biliyordur bizde biliyoruz yani konuşup anlaşabiliriz kendisiyle ama bu fotoğrafların el değmemiş şekilde durduğunu sanmıyorum illaki biryerlerde gerçekten vardır ama zaman harcamaya değer mi bilemiyorum
ustam oncelikle yorumun için teşekkür ederim üye ingilizce bilmiyor makedonca biliyor eğer makedonca biliyorsanız konuşup anlaşabilirsiniz bu arada ustam arkadaşım değil sadece burdan forumdan bir üye yardımcı olmak istedim

Son düzenleme:

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
uğraşma derim ama sen bilirsin yinede :)

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
1,3,5 mezara delalet ediyor.Birinci resim yılan işaretinin çözümü ile aynı pozisyonda...Geyik olan kayayı kesin getirsinler odama koyucam :)

maki

Member
1,3,5 mezara delalet ediyor.Birinci resim yılan işaretinin çözümü ile aynı pozisyonda...Geyik olan kayayı kesin getirsinler odama koyucam :)
kendisine söylerim ustam ama detaylı resim olmadığı içinde pek sağlıklı bir çözüm olmayacak yinede sağolasın ilgin için.bu arada makedonyaya gidersem size o geyiği getiricem ustam :D

maki

Member
@uçmuş @kaynak BulursamKader25 ustalarım haç işareti olan şekil kale duvarında yaklaşık 3 metre yukarsında bulunmakta ve hacı gören bir su kuyusu varmış kuyuda yaklaşık 9 metre su bulunmaktaymış bu işaretlerin bulunduğu yerde de eski osmanlı türk köyü var,ayrıca diğer işaretlerde (geyik hariç) birbirinden yaklaşık 600 metre uzaklıklarda bir anlamı varmıdır bu söylediklerimin ustalarım değerli yorumlarınız nelerdir şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@uçmuş @kaynak @BulursamKader25 ustalarım haç işareti olan şekil kale duvarında yaklaşık 3 metre yukarsında bulunmakta ve hacı gören bir su kuyusu varmış kuyuda yaklaşık 9 metre su bulunmaktaymış bu işaretlerin bulunduğu yerde de eski osmanlı türk köyü var,ayrıca diğer işaretlerde (geyik hariç) birbirinden yaklaşık 600 metre uzaklıklarda bir anlamı varmıdır bu söylediklerimin ustalarım değerli yorumlarınız nelerdir şimdiden teşekkür ederim
Bahsettiğin haç kalenin doğu tarafında ise muhtemelen kale mezarlığına...söz konusu kuyu ise yine mezarlara ilişkin aralarında ritüel bir bağlam olabilir?

maki

Member
Bahsettiğin haç kalenin doğu tarafında ise muhtemelen kale mezarlığına...söz konusu kuyu ise yine mezarlara ilişkin aralarında ritüel bir bağlam olabilir?
yani her halukarda işaret mezar diyor ustam?