ustalarım resimler hakkında değerli yorumlarınız nelerdir

maki

Member
işaretler hakkında üstadlar yorumlarınız nelerdir..

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
fotoğraflar sana mı ait alıntı mı ?

ehk

Yeni Üye
4.resim bir oda girişi mahsen orada çalışın

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
O geyikli tasi daha once islemistik bir konu icinde..konu basligi gorsel antik yapilar olsun gorsell olarak kalsin.sende bi gercek saha calismasi sun bize anlasalim

maki

Member
DEĞERLİ USTALARIM @ görseller bizim forumda bir üyeye ait kendisi yabancı oldugu için hiç türkçe bilmiyor dil konusunda yardımcı olmak maksadıyla paylaştım.hatta makedonja başlıklı konuda ilk paylaştım ama konu içeriği güncel kalmayınca fotoğraflı konu açtım @ ustam aynı üye daha önce atmış bu resmi ama dil olmadığı için sadece atmakla kalmış konu geyik resmi bir dağın tepesinde bir kayanın üzerinde varmış diğer resimlerle alakalı değerli yorumların nelerdir ustam şahsen resimlerdeki işaretleri merkat ettim

Son düzenleme:

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
maki kardeşim bu fotoların bazıları sitelerde dolaştığı için fake olarak kalır .. eğer hakikaten arkadaşındaysa bu yerler her 1 fotonun değişik açılardan etrafını gösterecek şekilde ayrı ayrı fotolandirsin .. aksi halde olumlu sonuç alamaz .. fotolandırmayı çoğaltırsa bizde memnun oluruz .. yoksa güzel yerler ...

maki

Member
uçmuş ustam kesinlikle haklısın üyenin bana attığı kadar orjinal olup olmadığını biliyorum,üyemizin dediğine göre makedonyadan bu işaretler tabi etraf detaylıca resimlenmez ise sadece görsel olarak kalır ilgin için teşekkürler ustam ben üyeden etrafı detaylı resimler isteyeceğim inşallah olmadı yaza ben gidecem makedonyaya ben bulur atarım :)

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
uçmuş ustam kesinlikle haklısın üyenin bana attığı kadar orjinal olup olmadığını biliyorum,üyemizin dediğine göre makedonyadan bu işaretler tabi etraf detaylıca resimlenmez ise sadece görsel olarak kalır ilgin için teşekkürler ustam ben üyeden etrafı detaylı resimler isteyeceğim inşallah olmadı yaza ben gidecem makedonyaya ben bulur atarım :)

maki kardeşim bizim için nerede olduğunun önemi yok .. hobisi definecilik olması yeterli amerikada olsun isterse .. emperyalist tir kızarız mızarız abd ye ama ..yardım isteyen vatandaş olunca din.dil.ırk.mezhep ayrımı yapmadan yardim etmeye çalışırız ...

maki

Member
@maki kardeşim bizim için nerede olduğunun önemi yok .. hobisi definecilik olması yeterli amerikada olsun isterse .. emperyalist tir kızarız mızarız abd ye ama ..yardım isteyen vatandaş olunca din.dil.ırk.mezhep ayrımı yapmadan yardim etmeye çalışırız ...
uçmuş aynen ustam bende üyemizin sıkıntı çektiğini farkedince translate kullanarak yazmaya çalışıyordu yardımcı olmak istedim.bu arada etrafın detaylı resimlerini istedim atınca yükleyecem foruma inşallah hem arkadaşlara da görsel olmuş olur.üstadım ilgin için tekar teşekkür ederim

Mushap

Editör
Geyik için alıntıdır.
Tarih öncesi ve tarih döneminde geyik hep insanoğlunun yaşamında önemli bir yer
tutmuştur.
Geyik boynuzlarıyla bilinir. Bu işaret bir mahzene, sığınağa göstergedir. Bazen labirent de
ifade edebilir. Geyik resimleri bir mezar stelinin üstünde de olabilir. Bazen de bereketi
simgeler.
Eğer geyik resmi veya kazıntısı veya yontusu boynuzlu ise bir Ermeni veya eşkiya
gömüsünü anlatıyor olabilir. Baktığı yön ve ayaklarının şekli çok önemli olup, elekrtonik
bir dedektöre ihtiyaç duyabilirsiniz.
İkinci Görüş :
Dindarlığı sembolize eder. Önderliği, zaferi, eğlenceyi ve erkekliği betimler. Geyik
resimleri vaya yapıları kadın mezarına da işarettir. Define anlamında ise yeraltı
mağarasını veya labirentini işaret ettiği söylenir. Direk parayı göstermeyebilir. Ama kadın
mezarı olma ihtimalinden dolayı lahit mezarı işaret edebilir. Mezarın içine veya yanına
bırakılmış armağanları olabilir.

maki

Member
Geyik için alıntıdır.
Tarih öncesi ve tarih döneminde geyik hep insanoğlunun yaşamında önemli bir yer
tutmuştur.
Geyik boynuzlarıyla bilinir. Bu işaret bir mahzene, sığınağa göstergedir. Bazen labirent de
ifade edebilir. Geyik resimleri bir mezar stelinin üstünde de olabilir. Bazen de bereketi
simgeler.
Eğer geyik resmi veya kazıntısı veya yontusu boynuzlu ise bir Ermeni veya eşkiya
gömüsünü anlatıyor olabilir. Baktığı yön ve ayaklarının şekli çok önemli olup, elekrtonik
bir dedektöre ihtiyaç duyabilirsiniz.
İkinci Görüş :
Dindarlığı sembolize eder. Önderliği, zaferi, eğlenceyi ve erkekliği betimler. Geyik
resimleri vaya yapıları kadın mezarına da işarettir. Define anlamında ise yeraltı
mağarasını veya labirentini işaret ettiği söylenir. Direk parayı göstermeyebilir. Ama kadın
mezarı olma ihtimalinden dolayı lahit mezarı işaret edebilir. Mezarın içine veya yanına
bırakılmış armağanları olabilir.
değerli yorumların için teşekkür ederim ustam üye detaylı fotoğraflama yaparsa atıcam buraya ozaman daha iyi yorumlayabilirsiniz siz değerli ustlara ve üstadlar.