üçgen işaretin sonucuna nasıl ulaşırız

deli firat

DOĞACI
Kardeş çevre fotolari varmı şöyle dört bir yanı göreydik

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çözümünden ziyade o şeklin nasıl oluştuğunu çözebilmek bayaa bir mesele. Sanki çok sıcak bir şey basılmış oraya ve taşı eritip içine girmiş veya taş taş olmadan önce çimento harcı gibi birşeymiş ve o kalıp oraya basıldıktan sonra taşlaşmış. Belkide lav akıntısıydı... varsa başka fotoğraflarıda eklermisiniz ustam. İşareti ana kayanın üzerinde biraz daha geriden görebileceğimiz. Vallahi çok merak ettim

Son düzenleme:

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Evet buldum diğer fotolarıda daha önce açılan konudan

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
jeolog ustam girip bakarda kayaların yapısı hakkında bilgi verirse zaten yolu yarılamış oluruz inşallah

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yani bunlar normal dağlarda gördümüz kaya türü değil ve normal bir işarette değil bana göre onun için önce jeolojik oluşumunu öğrenirsek benim açımdan yorum yapmak daha mantıklı geliyor

ases24

Member
usda işaretledigin yerde cubuklarla boşluk bakıldı boşluk alamadık onun haricinde hiç bir çalışma yapılmadı etrafında

Pscyhe

Engellendi
Bu kayalar icinde demir cok bulundurur o yuzdende cok serttir islem yapana Allah kolaylik versin..ucgende genelde sivri kisim her zaman yon verir yada kollara bakilir olculur ona gore hesaplama yapilarak yer yespit edilir..ama benim gordugum senin ucgende iscilik cok guzel bida cok kaliteli mezar demek..sivri ucun karsisi kayalik oncelik o alanda arama yapabilirsin bosluk tespitine yonel...diger bi secenekte kapali alanda arayacaksin magara kapatilmis girisli bir alanda olabilir.o yuzden araziyi iyi incelemen lazim..guzel bir odan var ama cevresel resimler daha detaylandirilirsa yer tespiti kolay olur gibime geliyor

ragıp

Uzman
@ases24
ustam günaydın. bayana ait güzel bir mezar.
Mezar odasındaki altın oranının çok olması sebebi ile çubuk ile mezara yaklaşamaz, boşluk tesbiti yapamazsın
ancak, üçgenin ebatlarından sola çıkarak, ölçerek mezar odasını tesbit edebilirsin.
aksi halde mümkün değil
rast gele