Tünel eski kilise de nedir?

Turko

Uzman
Bu kötü işte mevcut betonarme veya köprü sahanlığı altında kalmış olabilir mazgal , bulabildin mi mazgalı ?

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Köprü ile , akar suyun başlangıç veya döküldüğü noktada çevrilme olmuşmu ? Böyle yerde illaki olmuştur . Buda o zamanla şimdiki zamanın arasındaki evrimi elden geçirmek basit bir işlem değildir . Akarsu olan yerler her zaman öncelik ve taşınır suyun en zorlu insan gücünün yetmediği yerlerde sistem kurulup her türlü inşa işlemi gerçekleşmiş olup o zamanki arazi ile şimdi hal arasında fark oldugu için bunu resimlerle anlamak mümkün olmadıgı gibi bire bir teyit ve sondaj artı arkeolojik araştırmalar sonucunda dahi net veriler elde edilememektedir.

akyol

Bilgili Üye
kolay gelsin dostum sen kilisenin mahsenine girmişsin bu mahsenden 2 ayrı tünel olması lazım biri kaçış tüneli olarak kullanılır uzunluğu bin metreye kadar ulaşan tüneller mevcuttur ikinci tünel kiliseden yerleşim bölgesine yani papazın evine gider artı kilisede bulunan papaz odası kaçış tünelinde bulunur yönü köyün dışana doğru olan tünelde duvarları iyi yoklayın rasgele dostum emin olun boş değildir orası tahta bir çekiçle duvarda boşluk arayabilirisniz

Apollon01

Moderatör
Moderatör
kolay gelsin dostum sen kilisenin mahsenine girmişsin bu mahsenden 2 ayrı tünel olması lazım biri kaçış tüneli olarak kullanılır uzunluğu bin metreye kadar ulaşan tüneller mevcuttur ikinci tünel kiliseden yerleşim bölgesine yani papazın evine gider artı kilisede bulunan papaz odası kaçış tünelinde bulunur yönü köyün dışana doğru olan tünelde duvarları iyi yoklayın rasgele dostum emin olun boş değildir orası tahta bir çekiçle duvarda boşluk arayabilirisniz
akyol ustam eyvallah, çok teşekkür ediyorum ilginize boş değil de abiciğim, acaba diyorumbu odalar ya da oda tünel girişinden alt odadan çok uzakta mı olur? beni düşündüren uzak ise zor ama hemen altta falan ise kolay iş, hayırlı geceler ustam