Tünel eski kilise de nedir?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Ustalar eski bir taş yapı eskiden kilise olarak kullanılmış, şimdi cami bir köyde, altta bir oda var ve her taraf taş örülü, bir yerde tünel gibi bir yer var içi taş ve toprak doldurulmuş, ben tünel olarak düşündüm siz ne dersiniz?
Bu tünel ise nereye çıkar, burda neler olabilr? poseidon2023 ustam sizin uzmanlık alanınız burası olmalı? Be diğer ustalar sizin yorumlarınız da hoşuma gider kolay gelsin saygılar

ragıp

Uzman
@Apollon01
ustam, gördüğünüz, bulduğunuz yer tüneldir.
1, papaz kaçış tüneli. dereye çıkar.
2. papaz evine giden tünel de olabilir.
Kilise altına girmiş iseniz, kilise giriş kapısının sol tarafından atılan paraların kumbarası olmalı
mahsende, yünü kapıya (batıya) döndüğünde, sağ tarafta duvarda oynar bir taş olmalı. bul şu kumbarayı

selametle

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Apollon01
ustam, gördüğünüz, bulduğunuz yer tüneldir.
1, papaz kaçış tüneli. dereye çıkar.
2. papaz evine giden tünel de olabilir.
Kilise altına girmiş iseniz, kilise giriş kapısının sol tarafından atılan paraların kumbarası olmalı
mahsende, yünü kapıya (batıya) döndüğünde, sağ tarafta duvarda oynar bir taş olmalı. bul şu kumbarayı

selametle

ragıp abi eyvallah, tünel dediğim yerin resimlerini atayım bir bak, tünelin yönü batı ancak batı da dere yok, var da çok uzak 200 metre falan, o zaman papaz odasına ya da kuyu ya mı gider bu tünel, ya da bahçeye mi çıkar uzunluğu ne kadar olur? Çok teşekkür ediyorum

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Resim bu

Ayrıca yer kayalık bir yer ve bol miktarda alttan su kaynıyor, yani taşlık ve sulu bir yer resimde de görünüyor

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Abi mobilden denedim olmadı pc den atacam inşallah

Apollon01

Moderatör
Moderatör
1-4-6 teki resimler tünel dediğim yer;2 ve 3 nolu resimler oda içi; 5 nolu resimde tavan taş ile örülü bazı yerleri horasan ile sıvalı İşte resim ler ragıp abiciğim; @ULUTURHAN ustam teşekkürler ilginize

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
1 önce binanın büyüklügü ne kadar uzunluk genişlik
2 içeriye girdigin zaman alta nereden iniyon sag sol taraftan
3 odanın genişligi ve odanın neresinde kalıyor tünel