Tünel eski kilise de nedir?

deli firat

DOĞACI
Kardeş sakıncası yoksa yapının ve çevrenin fotoları varsa yükle bakalım selametlen

ragıp

Uzman
@Apollon01
ustam, fotoğraflardan yön tayini ve zemin üzeri verileri siz daha iyi biliyorsunuz
mevcut Caminin batı yönünde ne var?
kuyu mu, dere mi?
özellikle viraj, dönüş yapan yerlerde tuzak olabiliyor. dikkatli olmalısın
kaçış tüneline benziyor.

dedektör ile alt katta kumbara bak,
olmadı, kuyu belli ilse, ana mahsen ile ilgilen

selametle ustam

Apollon01

Moderatör
Moderatör
poseidon2023 ustam teşekkürler , giriş tam güneyden bu alt odaya, oda 25 ya da 30 metrekare, bu tünel tam batı değil biraz kuzeybatıya devam ediyor, tünel olduğu çok net, içine taş ve toprak doldurulmuş
tünel ölçüleri eni 60 ,70 cm. Boyu da 1 metreden fazla ragıp deli fırat abilerim hakkınızı helal edin teşekkürler hepinize araştırıyoruz bakalım

Apollon01

Moderatör
Moderatör
BulursamKader25 ustam burayı sizde görmelisiniz; Turko bozoklu uçmuş mucit mayhem ustalarım bu tünel nerelere çıkabilir; kuyuya mı? baş papaz odası ya da mezarına mı? başka papaz odasına mı? kafam iyice karıştı; sizin görüşleriniz çok çok önemli benim için, bu güne kadar çok yardımınızı gördüm, inşallah burası çok güzel,
tabandan gelen kanal ile kaya dan alttan su çıkıyor, altta pınar var, bu yıl kurak olduğundan çok az suvar, tünel de batı ya da az batının kuzeyine doğru devam ediyor, ilginize çok teşekkür ediyorum abiler eyvallah

mayhem

Co Admin
Co Admin
Son resimin olduğu yer güzel görünüyor ne kadar kalın olabilir az uğraş orayla arkadaşların dediği yönleride es geçme madem kilisen camiye çevrilmiş şansın var çokta kurcalanmamış gibi gözüküyor cihazda tut şüpelendiğin yerlere faydası olur .

Turko

Uzman
Binanın etrafında binadan daha düşük eğimli bir nokta olacak orada gizli mazgal olur papaz odasına giden alanın havalandirmasi ve su tahliyesi ıcin. Orayı bulunca direk odaya gider.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@mayhem @Turko ustalarım harikasınız çok teşekkür ediyorum, oda harici her şey bakir duruyor, tavan a dikkat ettiyseniz, kemer var, taş örme horasan sıvalı yer var,oralar da birşey olmayabilir ama harika bir işçilik, var abiler sizlere de kolay gelsin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Düğüne gider gibi gitmişin maşallah kardaşıma, sivri uçlu ayakkabı giyme, ileride nasır yapar, bel ağrısına sebep olur. kahkahaok:

Kardaşlarımız gerekenleri demişler. Turko ustanın dediklerini atlama.

Temizleme ve süpürme harekatına devam inşallah.

Temizlik bitince, hocaya mektup yaz, aşağısını depo olarak kullansınlar, çok serin olur.

Kolay Gelsin.

mucit

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Düğüne gider gibi gitmişin maşallah kardaşıma, sivri uçlu ayakkabı giyme, ileride nasır yapar, bel ağrısına sebep olur. kahkahaok:

Kardaşlarımız gerekenleri demişler. Turko ustanın dediklerini atlama.ustam en basiti çubukla üsten tünel hizasından boşluğu yakalıp devam etmesi çubuğu tuttumu zaten tünelin ucuna gidecek direk olayı çözecek nerlere dağılıyor belli olur

Temizleme ve süpürme harekatına devam inşallah.Apollon01 öğren bir an önce şu çubukla boşluk bulmayı

Temizlik bitince, hocaya mektup yaz, aşağısını depo olarak kullansınlar, çok serin olur.

Kolay Gelsin.

Turko

Uzman
@mayhem @Turko ustalarım harikasınız çok teşekkür ediyorum, oda harici her şey bakir duruyor, tavan a dikkat ettiyseniz, kemer var, taş örme horasan sıvalı yer var,oralar da birşey olmayabilir ama harika bir işçilik, var abiler sizlere de kolay gelsin

mayhem harikasın dedi ustam görmezden gelme artık saklama gerçekleri değiştir artık şu rengi fun kulüp mü açayım ikna olmanız için , siyah rica ediyorum rengi, konu, silme ,kitleme,durdurma,çizme,adam kovalama felan Hepsi olsun, tovbeliyim ama olsun dursun bir kenarda lazım olabilir :)

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@mayhem harikasın dedi ustam görmezden gelme artık saklama gerçekleri değiştir artık şu rengi fun kulüp mü açayım ikna olmanız için , siyah rica ediyorum rengi, konu, silme ,kitleme,durdurma,çizme,adam kovalama felan Hepsi olsun, tovbeliyim ama olsun dursun bir kenarda lazım olabilir :)
Turko ustam özür dilerim bir daha demem yasak olduğunu bilmiyordum,

bu caminin önünden dere geçiyor tam kıble tarafı, caminin yanındabirdebu köprü var, camiile köprü ayağının arasında sadece bir patika yol var ustalar, köprünün resmide burda poseidon2023 kazama toyalp The Thing ragıp abi Nihat k hepinize teşekkürler kolay ve rast gelsin inşallah

Apollon01

Moderatör
Moderatör
tarihi köprü

bu köprü aynı zamanda tarihi bir köprüdür, kemer üzerine taştan yapılmış, caminin hemen önünden bu çeşmeler akmakta buz gibi suyuyla doyumsuz taddıyla mucit ustam teşekkür ediyorum; çubuklarım var boşluk bulma sorunum yok, bu güzelliği sizde görün ekleyeceğiniz bişe varsa da sevinirim uçmuş saygılar ustalarım

Son düzenleme: