Şömine süsü

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
böyle canlı ve cıvıl cıvıl bir köyde değil kiliseyi bulmak uzaktan kiliseye baksan senin ne yaptığını anlayacak çok insan var :) %70 i kesin biryerlerde eştikleri çukurları bile hatırlıyordur :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam sana zahmet şu gönül gözünle burayı bir kontrol etmen mümkünmüdür ?

Kıymetli Ustam,
Yakını bile 2 numara gözlük ile zor görüyoruz. Nerede bizde o gönül gözü :((
5 vakit namazı tam kılınca seviniyoruz. Rabbim bize merhamet etsin. Amin.

Benim kullandığım tahmin sistemini emin olunca hepinize anlatacağım inşallah.

Şöminenin altına ve çevresine mi bakalım...?

Sarıkız, beyazkız haricinde aradığımız birşey var mi...?

Bu sistemde genelleme yapamıyoruz.
Kalem kalem bakmamız lazım.
Bu nedenle detay lazım inşallah.

Hürmetlerimi Sunarım.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 ustam şöminenin arkası bahçe arkadan cihaz tuttum ses yok şömine içine cihaz tuttum ses yok duara tuttum ses yok ama önüne tuttum çelik metal ve %80 değerli dedi. Bu halinden 96cm devam et diyor. Bu arada yeryer siyah yanmış ağaç parçaları bezden bir kese gibi birşey de topraktan çıkanlar arasında. Beni şüpelendiren evin temeli 170 cm dolgu toprak olması ve temelinin hala devam etmesidir. Bu mesafedeki bir temele bir kat daha çıkılırdı diye düşünüyorum.

Yaptığım frekans jeneratörüne 4.950 khz frekans bastım ve basit bir çubuk yöntemiyle denedim dışarıdan beni buraya kadar götürdü. Her ne olursa hakkımızdan hayırlısı olsun inşallah.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam şöminenin arkası bahçe arkadan cihaz tuttum ses yok şömine içine cihaz tuttum ses yok duara tuttum ses yok ama önüne tuttum çelik metal ve %80 değerli dedi. Bu halinden 96cm devam et diyor. Bu arada yeryer siyah yanmış ağaç parçaları bezden bir kese gibi birşey de topraktan çıkanlar arasında. Beni şüpelendiren evin temeli 170 cm dolgu toprak olması ve temelinin hala devam etmesidir. Bu mesafedeki bir temele bir kat daha çıkılırdı diye düşünüyorum.

Yaptığım frekans jeneratörüne 4.950 khz frekans bastım ve basit bir çubuk yöntemiyle denedim dışarıdan beni buraya kadar götürdü. Her ne olursa hakkımızdan hayırlısı olsun inşallah.

Her tarafta 1.70 temel varsa altta bir kat daha vardır.
Bazı yerde var bazı yerde yoksa kod farkı olarak kabul etmek lazım.

1 metreye işlem yapıp görmediniz mi sonucu ustam ....?

şömine önüne bakalım inşallah.

Ne var..? (sarıkız ve diğerleri)

Derinlik ne kadar?

Var derse, var olan kaç kilo..?

Bunları ben sana gece bildireyim.

İsabet edemezsek buraya yaz hepimiz görelim.

İsabet edersek, bana özelden yaz inşallah :3:

( Sistemin başarı oranlarına dahil edeyim. )

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Estağfirullah ustam kayle almamazlık benim haddime değildir ve öyle birşey olamaz. Burada siz değerli ustalarımızın verdiği bilgileri ve tecrübeleri toparlayıp harmanlayıp ona göre bir çalışma yapmaktır. Maksadımız bilgi edinip ustalarımızın tesrübelerinden yararlanmaktır. Aksi bir durum olsaydı burada işim olmazdı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eskibirroman kardeşim buradaki mod lar ve süper mod. lar herbiri gerek kendilerini gerekse bilgi ve tecrübelerini kanıtlamış üstatlarımızdır. Buradaki kişilere bilgilerini paylaşarak doğru bir şekilde yönlendirmeye çalışmaktadır. Herkesin bilgisi ve tecrübesini aynı olarak göremeyiz o yüzden bazı noktalarda bilgiler çakışır ve istemedende olsa atışmaya gider. Buna gerek olmadan da herkese saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum. Bilgisini paylaşmak veya bilgi edinmek isteyen herkeze kapımız açıktır. Ortalığı karıştırmak veya ustatlarrımızın bilgisini küçümseyerek kendisiyle böbürlenenleri pek sevmeyiz. Bu yüzden lütfen konuşmalarımıza ve sözlerimize dikkat edelim.

Burada saygıyla ve sabırla dinlemesinide biliriz, saygısızlık edeni sorgusuz sualsiz atmasınıda biliriz. Fakat amacımız İnsanı kaybetmek değil İnsanı kazanmaktır. Bunun bilinmesi ve saygıyı korumak adına lütfen aşağılayıcı sözlerden kaçınalım.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
neyse uzatmiycam sende biliyorsun ama hicbirsey bilmiyorsun da , ama ustasin :D
Aslında sen de boş teneke gibi ses çıkarmaktan başka bir işe yaramıyorsun. Bir bildiğin varsa yorumunu yap alim sansınlar. Yok eğer bilmiyorsan sus adam sansınlar. Burada herkes başka fikirler sunar çözümler çoğalır ki konu sahibi farklı farklı bilgilerle işlem yapsın. Bazen de hepsi tek çözüm altında hemfikir olur. Tırı vırı yapma yeri değildir burası. Sen kahve dersin başkası çay der. Ya saygı duyarsın ya da yoluna bakarsın ama haddini aşmayacaksın. Dadaş ustam kusura bakma konu biraz dağıldı hakkını helal et. Selametle

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
neyse uzatmiycam sende biliyorsun ama hicbirsey bilmiyorsun da , ama ustasin :D
Tamam kareşim sen haklısın seninle tartışmaya girmeyeceğim
Ben bilmiyorum sen biliyorsun
Sana göre bir yorum yazayım klasik olsun makina al boşluk tespiti yap o şömüne süslemesi bir anlamı yok
O yüzden kuyu dere ne bileyim öyle bir şeyler ara olurmu senin aradığın tarzda bir yorum
Neyse nice güzel paylaşımlar yaparsın inşallah beni boşver buradaki gibi tevzu sahibi usta ve hocaları hiç bir yerde bulamassın allah yar ve yardımcın olsun kurbanım

Sen üzülme ben yorumları sildim

Son düzenleme:

eskibirroman

Yeni Üye
@eskibirroman kardeşim buradaki mod lar ve süper mod. lar herbiri gerek kendilerini gerekse bilgi ve tecrübelerini kanıtlamış üstatlarımızdır. Buradaki kişilere bilgilerini paylaşarak doğru bir şekilde yönlendirmeye çalışmaktadır. Herkesin bilgisi ve tecrübesini aynı olarak göremeyiz o yüzden bazı noktalarda bilgiler çakışır ve istemedende olsa atışmaya gider. Buna gerek olmadan da herkese saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum. Bilgisini paylaşmak veya bilgi edinmek isteyen herkeze kapımız açıktır. Ortalığı karıştırmak veya ustatlarrımızın bilgisini küçümseyerek kendisiyle böbürlenenleri pek sevmeyiz. Bu yüzden lütfen konuşmalarımıza ve sözlerimize dikkat edelim. sen rahat ol ben ne olduklarini iyi bilirim , istisnalar hariç :D

Burada saygıyla ve sabırla dinlemesinide biliriz, saygısızlık edeni sorgusuz sualsiz atmasınıda biliriz. Fakat amacımız İnsanı kaybetmek değil İnsanı kazanmaktır. Bunun bilinmesi ve saygıyı korumak adına lütfen aşağılayıcı sözlerden kaçınalım.
sen rahat ol ben ne olduklarini iyi bilirim , istisnalar hariç

eskibirroman

Yeni Üye
himmm yani 70milyon çarpı 200 yıl bilmem kaç milyar Türk nüfus gelmiş geçmiş biz yüzde 5 i ne bile tekabül etmeyen taba ile uğraşıyoruz , Ermeni Yahudi , neyse geçtim bunu, Osmanlıda mutfak bölümüne ait olmayan ısınma amaçlı kullanılmayan yaşantı alanlarındaki ocaklara kahve ocağı denir , yazıyı okumuşsun karkaslı evet Arapça .......
yaw bunun neresini değiştirdiniz neyini beğenmediniz de değiştiriyorsunuz ????