Şömine süsü

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustat muhurleriniz sominede mevcut orta alandaki yazi arapca yada eski yahudi inanclarina gore koruma amacli inanclara ait yazilar olabilir turk bayraginin oldugu tas dikkat cekici sahsen bir emare aricak olsam o tasida es gecmezdim kimse bayrakli tasa zarar vermek istemez mahseni bulduysan ustat hayirli ugurlu nasibiniz bol olsun ama muhur ve inanc yazitlari sominenizde mevcut kolay gelsin..
Ustam arkadaşın dediğine göre evin bir bölgesinde tandır açmaya başlamışlar. Onlar toprak attıkça toprak geri doluyormuş gibi eksilmiyormuş. Evi görmek nasip olursa inşallah detaylı resim alırım bir incelemede ben yaparım.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tekrar Selamun aleykum ustalarım, Bu alanla ilgili arkadaşın küçük bir tandır projesi vardı nereye kurayım diye bana sordu bende içgüdesel ve birazda yeni yaptığım cihazı test ederken burası içimde çeşitli sinyaller verdi burada tandır yeri açmaya başladık :230: Tandırı büyük olacağı için ilk ölçümde 160cm eşelim dedik ve 1 metrede bir kemik parçası çıktı ve bazı küp parçaları çıktı ama ne hikmettirki dışarıdaki zemindeki toprak ile alakası yoktur ve binanın temeli 170 cm toprak altına kadar devam ediyordu ama devamı varmı henüz göremedik :ambivalence: Ama içi güdülerim daha 97 cm var diyor ama dolgu toprak bitecek gibi görünmüyor. Yan odada arkadaşlar bir tünel tespit etmişler ama 1 mtreden sonra aldıkları toprak hiç bitmeyince kapatmışlar. Orayla ilgilenmek hiç nasip olmadı. Daha önce tandır için şakül kullanmışlar ama dışarıda kalın ve derin kökleri bulunan bir kiraz ağacına yöneltmiş ama adam olabilir de olmaya bilirde demiş. Ben kontrol ettim köklerin altında minerali bol bir taş olduğunu tespit edince tandırı bozar diye iptal ettim. Şimdi üstatlarım tandır için devammı tamammıdır sizce ?:244:

1 Ekli dosyayı görüntüle 148222

2 Ekli dosyayı görüntüle 148223

3 Ekli dosyayı görüntüle 148224

4 Ekli dosyayı görüntüle 148225

5 Ekli dosyayı görüntüle 148226

6 Ekli dosyayı görüntüle 148227

7 Ekli dosyayı görüntüle 148228

8 Ekli dosyayı görüntüle 148229

9 Ekli dosyayı görüntüle 148230

10 Ekli dosyayı görüntüle 148231

Son düzenleme:

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
eskibirroman kardeşim bende açılıyor ama geçici bir hata olabilir. Yakın zamanda düzelecektir.

Şirvan

Operatör
Boyle bir şominenin onunde 2.30 da tam altinda girişi olan bir tunel çıkmıştı bir odaya götürdü dogru yerden çalışma dadas_25 ustam

Son düzenleme:

eskibirroman

Yeni Üye
konut mu ? dini yapi tekke zaviye türbe gibimi, ilk bakista siz bunu anlarsiniz...........konutsa kahve ocağı zengin evi , tekkeyse Bektaş'i ateşlik kulluk ......1220 hicri yılına ait.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Burası aslen üst katta 2 oda, alt katta 2 oda, girişte sekisi, seki yanında şöminesi bulunan ve güzel bir bahçesi bahçesinde meyve agaçları bulunan güzel bir eve benziyor. Lakin geçmişte ne olarak kullanıldı bilemiyorum. Bu köyde ermeni kayıtlarında geçen büyük bir kilise bulunduğunu biliyorum fakat yerini bilmiyorum. Evin en eski ağacı bahsettiğim kiraz ağacıdır.

eskibirroman

Yeni Üye
Burası aslen üst katta 2 oda, alt katta 2 oda, girişte sekisi, seki yanında şöminesi bulunan ve güzel bir bahçesi bahçesinde meyve agaçları bulunan güzel bir eve benziyor. Lakin geçmişte ne olarak kullanıldı bilemiyorum. Bu köyde ermeni kayıtlarında geçen büyük bir kilise bulunduğunu biliyorum fakat yerini bilmiyorum. Evin en eski ağacı bahsettiğim kiraz ağacıdır.
kiliseyi bul