Mavi Boyalı Taş

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Eğer içine birşey saklanmış ise bu tip taşlar,çeşme,pınar akarlarında ve küçük dereciklerin içinde kıyısında olmalıydı. Yeni yağlı boya olmadığına eminsen Taşın kendisine değerli tespiti yap, Nasibiniz bol olsun
içine bişe konmamış ama altına konmuş galiba @feylezof ustam çubukla buraya geldim, çok teşekkür ediyorum, @Turko ustam nedir bu mavi aşkı, taşı yerinden kaldırdım tekrar çubuk taşı gsterdi, ben içinde bişe var zannettim, sonrabir kaç defa daha tuttum taşın kalktığı yeri gösterdi, demekki dedim alttaki her neyse taşa sinyallerini iyice sindirmiş @uçmuş @bozoklu Mal bulanındır sizlerde görün konuyu hepinize teşekkür ederim kolay gelsin ustalarım benim

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
boya yeni yağlı boya tarzı duruyor kök boya okadar parlak olmaz daha mat olur.. Sınır olur arazi olur bir şey için yapılmıştır diye düşünüyorum...

Turko

Uzman
içine bişe konmamış ama altına konmuş galiba @feylezof ustam çubukla buraya geldim, çok teşekkür ediyorum, @Turko ustam nedir bu mavi aşkı, taşı yerinden kaldırdım tekrar çubuk taşı gsterdi, ben içinde bişe var zannettim, sonrabir kaç defa daha tuttum taşın kalktığı yeri gösterdi, demekki dedim alttaki her neyse taşa sinyallerini iyice sindirmiş @uçmuş @bozoklu Mal bulanındır sizlerde görün konuyu hepinize teşekkür ederim kolay gelsin ustalarım benim
Turkuaz olmasın sayın abim.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Apollon01 kardeşim... ben taşa baktığımda sanki daha önce komple boyanmış fakat kar .yağmur ve hava şartları sebebiyle botani büyük kısmı dökülmüş ve bu hale gelmiş gibi gördüm ... bende bu tasin 1 sınır.. veya 1 işaret anlamında yorumlayacağım ... arkadaşlar söylemişler.. bu üzerindeki boyayı incele boya nin tarihini bulmaya çalış... yaglu boyamidir kök boyamidir... önce bunun araştırmasını yaparsan iyi olur ...

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
1de bu taş küçük olduğu için... etrafında başka emareler bulmaya çalış... mesela diyelim ki birisi bunu 100 mt ileride buldu aldı eline inceledi inceledi sonra fırlattı attu sonra başkası buldu oda atti derken olduğu yerden uzaklaşmış oldu ... sen civarda bu tasin olabilecek yerlerinide bulmaya çalış...

Apollon01

Moderatör
Moderatör
1de bu taş küçük olduğu için... etrafında başka emareler bulmaya çalış... mesela diyelim ki birisi bunu 100 mt ileride buldu aldı eline inceledi inceledi sonra fırlattı attu sonra başkası buldu oda atti derken olduğu yerden uzaklaşmış oldu ... sen civarda bu tasin olabilecek yerlerinide bulmaya çalış...
uçmuş kardeşim çok teşekkür ediyorum; araştırıyorum evet, taş hiç yer değişmemiş, yerleşmişti oraya, çubuklarım var olsunlar, bunlara götürüyor beni, burda taş kıtlığı var yani hiç taş yok arazide diyebilirim olanlarda başka yerden gelmiş buraya

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
uçmuş kardeşim çok teşekkür ediyorum; araştırıyorum evet, taş hiç yer değişmemiş, yerleşmişti oraya, çubuklarım var olsunlar, bunlara götürüyor beni, burda taş kıtlığı var yani hiç taş yok arazide diyebilirim olanlarda başka yerden gelmiş buraya
cunku bir sutundan yapi parcasindan kalma tas..cevrede yakin koyde evlerin ahirin cesmenin duvarlari ile karsilastir goreceksinki devami oralarda kullanilmis

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kök boyası gibi gözükmüyor, yakın dönem olmalı. mineralli bir taş ise toprak altıda aynıdır ustam.

psh

Bilgili Üye
taş nasil yuva yapmis oyle yav kuş yuvasi gibi

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Abi gökyüzünün mavisi , yer yüzünün yeşili. Derler boşuna da demezler eminmisin ?

Ekli dosyayı görüntüle 230312

Ekli dosyayı görüntüle 230313

Ekli dosyayı görüntüle 230314
@Turko maaşallah işte bu, evet abiciğim, aynı bu boyadan taştaki boya,eminim evet; bir resim attım arada mavi beton çıkmıştı, bu konuda biraz geride orası da çok güzeldi, gördün mü? bilmiyorum, gözümüz gönlümüz açıldı, çok teşekkür ediyorum

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Mavi taştan sonra bu da mor boyalı taşlar ve toprak ustalar sanki kök boyası bu gün çıktı toprağın hemen altta ve taşlarda parça parça dökülmüş