Mavi Boyalı Taş

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bu gün arazide gezerken susuz bir dere içinde bu boyalı taşı gördüm, taşın üzeri yuvarlak altı dikdörtgen şeklinde, 3 kg. ağırlığı vardır, bu taşın ne işi var arazi de anlayamadım, görüşü olan varsa bildirirseniz sevinirim, bazı gömülerde mavi kil, gri kil, mavi harç duymuştum şimdiden herkese teşekkür ediyorum

R00T

Profesyonel
Co Admin
Tarla sınırı için olmasın mı _? kök boyasımı yağlı boyamı bak anlarsın.

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Tarla sınırı için olmasın mı _? kök boyasımı yaplı boyamı bak anlarsın.
@R00T ustam yakınlarda tarla falan yok, bildiğimiz boya kök boya olmalı, çok eskiden boyandığı belli, ilk resimdeki gibi duruyordu

R00T

Profesyonel
Co Admin
@R00T ustam yakınlarda tarla falan yok, bildiğimiz boya kök boya olmalı, çok eskiden boyandığı belli, ilk resimdeki gibi duruyordu
Tarladan kasıt yayla yada mera arazide olabilir.Benim farklı bir fikrim yok inşaAllah ustalar bakarlar.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Hani Rahmetli Kemal Sunal'ın bir Filminde Satılmış ağa bir teneke altın gömüyorda Rıfkı'dan bulmasını istiyorya .Gömdüğü yere böyle bir taş bırakıyordu , onuda ordan geçen arabacının tekeri kırılıyordu o taşı kullanıp yerini değiştiriyordu .Görünce aklıma direk o geldi :)
Taştaki boyayı analiz ettirmeyince anlaşımaz ki , o taş çok yer değiştirmiştir belkide biyerden söküldü meçhul yani .
Taşta işçilik var ama , çevresinde neler var nasıl biryer kayalık alan var mı ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Hicbir fikrim yok abi.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Hani Rahmetli Kemal Sunal'ın bir Filminde Satılmış ağa bir teneke altın gömüyorda Rıfkı'dan bulmasını istiyorya .Gömdüğü yere böyle bir taş bırakıyordu , onuda ordan geçen arabacının tekeri kırılıyordu o taşı kullanıp yerini değiştiriyordu .Görünce aklıma direk o geldi :)
Taştaki boyayı analiz ettirmeyince anlaşımaz ki , o taş çok yer değiştirmiştir belkide biyerden söküldü meçhul yani .
Taşta işçilik var ama , çevresinde neler var nasıl biryer kayalık alan var mı ?
@kazama ve BulursamKader25 abiciğim ilginize çok teşekkür ediyorum, bu taş çok güzel evet işçilik var, çubukla buraya geldim kayalık yok ama küçük su akmayan bir dere içinde işaret taşı bölge için, belki olabilir diye düşündüm

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bu da mavi harç

Benim ilgim ne olacak Ekli dosyayı görüntüle 230250Yani adım geçmemiş üzüldüm....
olurmu R00T ustam size özel cevap yazdım, alıntı yaptım, her zaman yorumlarınızı takip ediyorum, her yardım her ilgi alaka bizde unutulmaz inşallah, bu da mavi harç gri den sonra mavi tabaka ustam burda değil amaburası başka yer, tekrar çok teşekkürler kardeşim benim

R00T

Profesyonel
Co Admin
Espiri yaptım Apollon01 ustam.Allah başarılar nasip etsin inşaAllah.

Deathlock

Yeni Üye
bu taşta herhangi bir emare yok hocam yeni boyanmış. Tarla sınır vs için boyanmış olabilir

feylezof

Member
Eğer içine birşey saklanmış ise bu tip taşlar,çeşme,pınar akarlarında ve küçük dereciklerin içinde kıyısında olmalıydı. Yeni yağlı boya olmadığına eminsen Taşın kendisine değerli tespiti yap, Nasibiniz bol olsun