Kaplumbağa Çözüm .

ocak52

Member
Bugün dere kenarında taş üstünde 2 adet ok işareti gördük birbirine bakıyordu birinin uzantısı toprağa kadar gidiyor biraz ileride de kaplumbağa gördük dereye bakıyor şekilde ve ayrıca farklı taşlar üzerinde oyuklar var murç izleri falan bunlar ne anlama gelir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

ocak52

Member
Kaplumbağa acil yardim

Dere kenarında gezerken kaplumbağa oyuklar ve birbirine bakan oklar gördük bunların anlamı nedir üstatlarımızdan yardım bekliyorum

Son düzenleme:

mhmt65

Aktif Üye
Birbirine bakan oklar demişsin kardeşim onlarıda bide çevre resimlerini detaylı çekip atarsan burdan onlara bakarak daha iyi yorum yapılır selametle

akyol

Bilgili Üye
öncelikle hoşgeldiniz resimlerde ok ve kaplumbağa olduğunu sölüyorsunuz ama ben göremedim yerlerini işaretlermisiniz?

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yakin cevresinde sunak dikkatinizi cektimi kardesim.

ocak52

Member
Öncelikle yardımcı olan herkese teşekkürler kaplumbağa dereye bakıyor baktığı yerdeki resim 3. Ve 5. Resim okları diğer konumda yüklemiştim orada resimlerin hepsi var

ocak52

Member
Kablumbağanın gerisinde oymalı sunaklar vardı hatta koltuk vardı tahminimce daha önceden hamam olarak kullanılan bir yer

akyol

Bilgili Üye
dostum bahsettiğiniz işaretler görünmüyor işaret olmadan ve geniş açılı resim olmadan kayalara kimse yorum yapamz siz bilmece çözün diyosunuz

ocak52

Member
Yarın geçebilirsem oraya detaylı foto atarım peki kaplumbağanın anlamı nedir bu şekilde ki yorum yapabilirmisin

akyol

Bilgili Üye
Kaplumbağa varsa, kaplumbağanın baktığı yönde delikten murçlar olup 1 bakraç parası vardır. Kaya kaplumbağa varsa bunun üzerinde istavroz yada halka işareti aranır, kaya kaplumbağalar bölgenin açık alanında olur her yerden görünür, kaya kaplumbağanın malını alacağın yerden bakarsan kaplumbağayı yine görürsün.Kaplumbağa düz ova tipi arazideyse kaplumbağanın karşısında öbek tam görünür, taş yada mucur öbeğin altı mezardır mezarı zengin mezarıdır.Kaplumbağa sırtında kabuk şekilleri belirginse çözüm kabuklarda aranır, bu en zor kaplumbağadır bunların çözmek parasını almak çok zordur.Kaplumbağa sırtında kare oyma varsa bu oda mezardır bunun mezarı tam karşıda en fazla 100 metrede olur.Kaplumbağa azda olsa bölge işareti olarak yapılmıştır, yukarıda sayılanlardan sonuç alınamamışsa burada bir dere olup olmadığına bakılır, dere varsa kışın akar yazın kurur dere olması lazım. dere boyunda başka işaretler ile eşleştirilip çözüm uygulanır
bilgi amaçlı alıntıdır