Göz işareti

lagardel

Aktif Üye
ilk resim serisinin 5. sıradaki merdivenlerin gözüktüğü resimde merdivenin bittiği yerde zeminde kapağa benzer bir taş var cihazla kontrol etmeni tavsiye ederim

A-R-E-S

Member
Baya bir fotograf yuklemissiniz.aksam hepsini ayrintili inceleyecegim .
Lakin cok fzla foto oldugundan benim kafam karisiyor kayaliklarin hepsi brbirine bnzediginden ne netarafta ,neyin yannda kaliyor cozmekte zorlaniyorm.video yuklerseniz daha iyi gozlemleyecegim .
Cok fazla yasanmislik gorselleri var gozun baktigi yerin karsisininda bos olmadigi kanaatindeyim.
Belirttigim gibi aksam ayrintili tum fotolari bir butun olarak inceleyecegim.
Saygilar

Son düzenleme:

A-R-E-S

Member
Cok ilginc ..
Sanki birileri burada yasamis yasamis,
Sonrada herseyi birbirine gecirmeli traslanmis kaya parcalariyla kapatip gitmisler gbi .
Yani suan su durumda nereye baksan heryer kapama.
Tum kayalar nekropol mezar gibi.
Acaba buyuk onemli adamlarin mezarlarini kapattilarda gttiler sonra burada dua falanmi ediyorlardir ataya tapinma tarzinda,
Kullanim amacli yerlerde goruyorum,buda kafa karistirici .resimlerde var ..
Cok buyuk bir yer ama farkli bir hikayesi oldguna eminim

A-R-E-S

Member
Ekli dosyayı görüntüle 137003
Burada bir giris olabilir
Ekli dosyayı görüntüle 137004
Buradaki buyuk traslanmis kaya oraya sonradan konmus gibi sanki bir odayi kapatmislar.diger kucuk kareye aldigim yerdeki taslarlada destekleme yapilms gibi
Ekli dosyayı görüntüle 137005
Buralari bi yokla bakiyim]mezar oldgunu dusunuyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 137006
Burada dans eden bir insan goruyorum.ama tas yapstirma oldugu icin yarisi kopmus
Ekli dosyayı görüntüle 137007
Burada bir adam elinden bir hayvan yada ates falan yolluyor gibi .birseyler anlatilms ama taslarin cogu yapistirma gibi oldugu icin kopmalari kirilmalari zor olmamis.orjinalide burada belki szde ayni fikirdesinizdirEkli dosyayı görüntüle 137009

Renix

Bilgili Üye
işte tamda düşündügüm budur sanki giderken tüm izleri bölgenin yapısına uydurup gitmişler, yada öyle dizayn edildi . bazı işaretler zarar görmüş buradaki kayalar çok saglamadır ama topraga degmedikçe .bazı yerlerde burada süsleme yapılmış boya ile ama silinmiş lakin izleri var nasılki önce çizilmiş sonra boyanmış ama uygarlıgı çözecek net bir yazı bilgi bulamadım sadece tahmin varsada sanırım kapalı alanda bilgi
Cok ilginc ..
Sanki birileri burada yasamis yasamis,
Sonrada herseyi birbirine gecirmeli traslanmis kaya parcalariyla kapatip gitmisler gbi .
Yani suan su durumda nereye baksan heryer kapama.
Tum kayalar nekropol mezar gibi.
Acaba buyuk onemli adamlarin mezarlarini kapattilarda gttiler sonra burada dua falanmi ediyorlardir ataya tapinma tarzinda,
Kullanim amacli yerlerde goruyorum,buda kafa karistirici .resimlerde var ..
Cok buyuk bir yer ama farkli bir hikayesi oldguna eminim

Renix

Bilgili Üye
Bulursamkader25 ustam yükle dedigi için yükledim fotoları yoksa son kısmı yuklemeyecektim ,sonra bu konu biraz netleşsin ondan sonra yükleyecektim . 1 de 3 kere söyledim bu kayaların tamamı ama tamamı el yapımı traşlanmış dedigin kayada deigerleride bunu anlatamadımda yani bölgeye uyarlanmış bu bölgede bu tip kaya yapısı olan yer yok , yani yok derken var ama böyle degil yapı. Neyse bunuda örnegini koyacam kafalar iyice karışmasın ama şunu tekrar ediyim burada gördünüz tüm kayalar orjinal yapı degil hemde hiçbiri tek 1 küçük parcacık dahil
Baya bir fotograf yuklemissiniz.aksam hepsini ayrintili inceleyecegim .
Lakin cok fzla foto oldugundan benim kafam karisiyor kayaliklarin hepsi brbirine bnzediginden ne netarafta ,neyin yannda kaliyor cozmekte zorlaniyorm.video yuklerseniz daha iyi gozlemleyecegim .
Cok fazla yasanmislik gorselleri var gozun baktigi yerin karsisininda bos olmadigi kanaatindeyim.
Belirttigim gibi aksam ayrintili tum fotolari bir butun olarak inceleyecegim.
Saygilar

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Renix ustam bu kayalar güneye mi bakıyor güneybatıya mı? Sanırım güneye bakıyor ama yine de sorayım dedim

Renix

Bilgili Üye
yok tersi yönde bu kısım daha önceki koydugum yerin arka yüzü yani kuzey batı aşşa yukarı kıble yönünde
@Renix ustam bu kayalar güneye mi bakıyor güneybatıya mı? Sanırım güneye bakıyor ama yine de sorayım dedim

Renix

Bilgili Üye
yön olayını tahmini çizdim, yönler tamam ama az bi sapma olabilir

Renix

Bilgili Üye
vazgeçmek yok Turko ustam daha neler varneler ama başından beri dedigim gibi maksat define degil ,asıl mesele degil sadece ayıklama yaptıktan sonra katalog oluşturuyorum, resimlerle buranın haritasını çıkarmaya çalışıyorum 4 kademeli 1 yer araştırmaya devam ediyorum ama hala uygarlık konusunda net 1 bilgi bulamadım ustlarımdan 1 ricamda tarihi hakkında gördügünüz işaretleride tahmininizle yazın lütfen

Renix

Bilgili Üye
Turko ustam bu işaretledigin yerlerde yeniden foto lazımmı çok sayıda yer işareti var yapacagım işlem konusundada bilgi ver az :)