Fikri olan varmi

Turko

Uzman
Aynen ama biraz tuzlu gibi ))) oluyor vucuda siniyor sanki vucuta adeta kapliyor dedigin gibi.
Evet tahmin ettiğim gibi , su var işlem yaptığınız yerde. Bakır bileşenleri hassas tır su yatak yaparsa ayrışır, gaz salar tuz ve demir tadı bakir dan kaynaklı , deriye yapışan yağ gibi tabaka da çıkan gaz dan kaynaklı. Şimdi diyecen nerden bildin :) bakır kaplama işi yaparken siyanur havuzundan önce asit indirme kazanlarina yatirirdik bakırı elektriği verince gaz çıkardı ağzımıza Demir tadı gelirdi koku duyusu kaybolur du. Vücuda yağ gibi sinerdi sabun kopurmezdi. Yanlız kokusu tüp gaz dan ziyade yanik hidrolik gibi kokardi.

Değerli tespitinde bakır tespiti yaptın mı?

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Turko

degerli tespitinde agirlik bakir gozukuyor ama şoylede bir durum var cihaz 4500 den 12 000 kadar gosteriyor yani Altin gumus bakir bronz. Gaz bitince ilk el degmemis verileri alamiyorum tabi. Gaz varken tepki daha coktu sinyal yani. Yuzde 80 bakir agirlikli aldigim verilerde.

Sayet yukardaki siyanur havuzu tezi yada deneyimi diyelim dogruysa bir cok sey uyusuyor. Kokuyada degisik metallerin bir arada olmasi dan kaynakli yada zamanin etkisi diyebilirmiyiz ?

Diger degindigin nokta banyo yaparken hele ilk seferde sabun şampuan fayda etmiyordu aynen ))) Peki Bakir oksit tanimi dogrumu olur ?

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Turko

degerli tespitinde agirlik bakir gozukuyor ama şoylede bir durum var cihaz 4500 den 12 000 kadar gosteriyor yani Altin gumus bakir bronz. Gaz bitince ilk el degmemis verileri alamiyorum tabi. Gaz varken tepki daha coktu sinyal yani. Yuzde 80 bakir agirlikli aldigim verilerde.

Sayet yukardaki siyanur havuzu tezi yada deneyimi diyelim dogruysa bir cok sey uyusuyor. Kokuyada degisik metallerin bir arada olmasi dan kaynakli yada zamanin etkisi diyebilirmiyiz ?

Diger degindigin nokta banyo yaparken hele ilk seferde sabun şampuan fayda etmiyordu aynen ))) Peki Bakir oksit tanimi dogrumu olur ?
BakırI su ya bırak 10 yılda erir. Su ya olan tepkisi bu atıyorum 5 elektronu çekirdeği vs ne haltsa anlamam özet geçtim elektron diyelim su etkisi ile kopup ayrılıyor bu gaz olarak çıkıyor. Biz bakır kaplama havuzunda bu süreci 15 saniyeye indiriyoruz Elektrik ile. Bakır levha eriyor havuza astigimiz demire yapisiyor yani kaplama yapmis oluyor Duk. Bakır oksit değil de senin tespitine bakır pası diyelim su ya cokelti olan. Eriyen malzeme çöker dibe. Cihaz gaz bitince gerçek veriyi almaya başlar. Bazen bakır damarı denk gelir kayada havuz gibi su birikır bakır pası suya çöker cihaz bunu Kaya yapısına yoğunluk kütle açısından diğer Metal sınıfına iter bu sefer biriken pasa değerli Metal sınıfı verir. Sonuç El Turko senin ekibinde olsa ne yapar dı inşallah biriken suya mevcut Kaya yapısına diğer Metal sınıfına sokup suyun içinde biriken bakır cokelti ye değerli Metal dememiş tır cihaz inşallah altın dır diye dua ederdim. Orada tespit allstar işi çok hassas.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Evet tahmin ettiğim gibi , su var işlem yaptığınız yerde. Bakır bileşenleri hassas tır su yatak yaparsa ayrışır, gaz salar tuz ve demir tadı bakir dan kaynaklı , deriye yapışan yağ gibi tabaka da çıkan gaz dan kaynaklı. Şimdi diyecen nerden bildin :) bakır kaplama işi yaparken siyanur havuzundan önce asit indirme kazanlarina yatirirdik bakırı elektriği verince gaz çıkardı ağzımıza Demir tadı gelirdi koku duyusu kaybolur du. Vücuda yağ gibi sinerdi sabun kopurmezdi. Yanlız kokusu tüp gaz dan ziyade yanik hidrolik gibi kokardi.

ustam harika çözüme gidiş taşlar oturdu yerine..

Sedegor

Engellendi
konuya fikirlerini aktaran arkadaslara tek tek tesekkur ediyor, baska fikir dusunce veya tecrube deneyimi olan arkadaslarada yazmalarini rica ediyorum.

Bu tur konular az işleniyor, elbette var bir seyler degerli yada degersiz konu bu degil. Bu tur yerlere girerken alinacak onlem belirtiler izler veriler. Cok daha onemli beince. Bir isareti cozmek onemli olsada en onemlisi nerde neyle karsilasabilecegindir. Eminim bir cok kiside yasanan tecrube neymis onu izliyor konuda.

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Usta cihazı kullanırken taradigin alanın içersinde bir bölgeye 30-40 cm kadar derinde kalacak şekilde bakır kap kaçak ne bulursan ufak bir parça gömüp alanı taramayı dene belki alttaki malzeme için referans olabilir sadece fikir sonuç ne olur bilemiyorum.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Açılan yer içi taş ve toprak olan mağara ise yakını sulak alan ise.Kokabilir.

sef_er

Operatör
Sedegor ustam, yarasa pisliği olabilir, uzeri sıkıştırılmış toprakla kapatilir, kazdigin zaman açığa çıkar, gözleri tahriş eder

R00T

Profesyonel
Co Admin
Madem açık havada koku tükenmek bilmiyor küflenmiş oksitlenmiş malzeme artıklarıdır nemden ötürü kokar diye düşünüyorum.

Sedegor

Engellendi
Sedegor ustam, yarasa pisliği olabilir, uzeri sıkıştırılmış toprakla kapatilir, kazdigin zaman açığa çıkar, gözleri tahriş eder
O sallayan defineciler krali define Ustasini fazla dinleme sen ))) Yaman denenen yalancinin sozleri heral senin yazdigin. Son iki yilda bok etti bu işi, dunyaca unlu bile oldu adam ))) Ne kadarda inanip izleyeni var hayret !

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
metan gazı olabilir...