En Kolay Mineral Eleme Yontemi- Cubukcularin Dikkatine-Cok Onemli

Turko

Uzman
Turko ustam birtek bu cubukla bos fisekmi yakaladiniz baska metal cikmadimi demir bakir gibi. Birde yerlesim alanindami baktiniz yoksa daglik bolgedemi.
Ustam şöyle özet geçeyim , Daha evvel Başka cihaz ve ustalar ile tespit edilen bir yer ne var ne yok bilgimiz dahilinde gelen arkadaş kendi cihazı ile baktı , tarla hafif eğimli sürülmüş düzlük taşlık Siz bir arazi. Bagajdan çıkardı tespit ettiği miz noktaları tek tek yakaladı boş dedi geçti birine eh işte ama değmez açmaya dedi yaklaşık 45-50 mt den boş fişek yakaladı gitti ayağı ile eşe ledi çıkardı. Show on numara sunum güzel kendini ve becerisini güzel pazarliyor yalnız kullandığı cihaz benim bilgim dahilinde alışveriş yaptığım firmanın cihazı almanyadan aldım dedi Yan bastı ne kadar dedim 14-15 bin civarı dedi bana liste fiyatından indirimli veriyor lar . Genel sıkıntı meşhur yurt dışı üretimi cihaz muhabbet leri kimse de olmasın bende olsun olayı. Firmaya telefon ettim birader 40 mt den boş fişek çekmesi normal mi dedim abi 100 mt ye kadar tespitimiz oldu lakin rakamları düşürmek mecburiyetin deyiz insanlara inandırıcı gelmiyor dedi. Doğrudur dedi. Biraz da kulanana bağlı cihazın salinimin dan ezbere ne olduğunu bilirsin dedi.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam şöyle özet geçeyim , Daha evvel Başka cihaz ve ustalar ile tespit edilen bir yer ne var ne yok bilgimiz dahilinde gelen arkadaş kendi cihazı ile baktı , tarla hafif eğimli sürülmüş düzlük taşlık Siz bir arazi. Bagajdan çıkardı tespit ettiği miz noktaları tek tek yakaladı boş dedi geçti birine eh işte ama değmez açmaya dedi yaklaşık 45-50 mt den boş fişek yakaladı gitti ayağı ile eşe ledi çıkardı. Show on numara sunum güzel kendini ve becerisini güzel pazarliyor yalnız kullandığı cihaz benim bilgim dahilinde alışveriş yaptığım firmanın cihazı almanyadan aldım dedi Yan bastı ne kadar dedim 14-15 bin civarı dedi bana liste fiyatından indirimli veriyor lar . Genel sıkıntı meşhur yurt dışı üretimi cihaz muhabbet leri kimse de olmasın bende olsun olayı. Firmaya telefon ettim birader 40 mt den boş fişek çekmesi normal mi dedim abi 100 mt ye kadar tespitimiz oldu lakin rakamları düşürmek mecburiyetin deyiz insanlara inandırıcı gelmiyor dedi. Doğrudur dedi. Biraz da kulanana bağlı cihazın salinimin dan ezbere ne olduğunu bilirsin dedi.
Turko ustam tesekkur ederim cevabiniz icin.
Ustam cubuk konusunda su deneyimi gordum. Bazi elektronik ve rulmanli ici dolu yani minerali elemek icin cubuga birakilan malzemeler olan cubuklarda,sadece yuzeydeki metalleri algiladigini gordum. Tabi bu demek degildir butur cubuklarin hepsi boyledir.

Turko

Uzman
Turko ustam tesekkur ederim cevabiniz icin.
Ustam cubuk konusunda su deneyimi gordum. Bazi elektronik ve rulmanli ici dolu yani minerali elemek icin cubuga birakilan malzemeler olan cubuklarda,sadece yuzeydeki metalleri algiladigini gordum. Tabi bu demek degildir butur cubuklarin hepsi boyledir.
Doğrudur ustam amacımız o çalışıyor mu eleme kısmında çalışmıyor mu . Yüzeye takılı mi kalıyor derine atlama yapıyor mu.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Gozun aydin abi elini cabuk tutup simdiden dugun hazirliklarina baslaman lazim :)
Cok tesekkur ederim Kardasim Kiymetli Ustam,

Gordugum bir ruya uzerine ogrenciyken evlendirdim.
3 yillik evli. Simdilik bu sorunumuz yok elhamdulillah.

Arkada 2 yigit kaldi. Allah cc omur verir nasip ederse sira onlara gelmek uzere.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Elhamdulillah abi. RABB im cc. Onlarada hayirli esler nasip etsin amin.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
az su akan akarsu kenarındadır kurt işareti dere aşağıda kalıyor görsel yok ustam
Eger resimleme yapabilirseniz bir noktaninda resmini cekebilirmisiniz. Derede golet yapan yerin ve oradaki ana kayaligin resimlerini, bu golette insanlar yuzebilecek sekildedir. Selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Doğrudur ustam amacımız o çalışıyor mu eleme kısmında çalışmıyor mu . Yüzeye takılı mi kalıyor derine atlama yapıyor mu.
Turko ustam firma hangisiyse 100 metreden cekim yapti diyorya onun algiladigi metal neymis ve sonrasindada yerden nekadar derinde almis bilirsek netlesebilir.

BulursamKader25

ustam 200 300 metre uzaktan 100 metre yurudugumde bellı bir noktaya gelıyorum orda cubuk donuyor hedefe tam yaklastıgımda hedefe carpı yapıyor ayrılınca yanlara cubuk açılıyor 20 30 metre uzaklasınca cubuk hıc hedefı gostermıyor nal işsaretı olan yerde 200 300 metre hedeften ayrılınca cubukta anı guzel bır donus oluyor kısaca altın elıme alınca yurumeden saga sola gıtmeden sınyal aralıgını yakalamadan tep kı alamıyorum bu 100 metre olur 200 metre olur anladıgım kadarıyla malın buyuklugune derınlıgıne konumuna gore bu degısıyor kurt işaretlı olan yerde tepkıler daha fazlaydı nal ısaretlı olan yerde tepkıler baya zayıf kurtun malı fazladır nalın malı azdır boyle anlıyorum bende bir cubuk ısınde arızalık varmı ustam varsa kendıme duzenleme yapım
Kardasim mesele su:
1- Bosluk tespiti yaptin. Boslugu buldun oda. 3X2 oda olsun. İslem yapildi asagida bu oda bulundu.
Basarilisin. Usulun, cubugun cinsi seklinin onemi yok.
Mesele hedefe ulasabilmek.
2-Degerli tespiti yaptin. Misal bronz var. İslem yaptin bronzu buldun. Mesele bitmistir.

Eger cubuk kullaniyor ve bu 2 meseleyi basaramiyorsan, o zaman usulunu tedkik etmek lazim. Nerelerde hata yapiliyor...?

Elbette bu soyledigim cubuk kendisinde calisan icindir.

BulursamKader25

Selamunaleykum abi

Aluminyum cubuk ve celik degerli vermise birde celik yuzuk aldigin sag elindeki cubugun ucuna celikte elindeyken kursun birakip birde oyle baksaymisin yuzde doksan elerdi. En azindan oyle umuyorum. Normalde isaret olmayan yerler herzaman risktir, butur yerlerde bosluk icinde alinmayan degerlilerin yuzde doksani mineraldir, kimse degerlisini tekrar gelip bulamayacagi biryere gommez. Gittiginiz yerde isaret varmiydi varsada isareti analiz etmek lazimki azcok cubugun cekim yaptigi yerde degerli varmi olasiligi artsin. Aluminyumun disinda mineral elemek icin sizinde bildiginiz daha saglam mineral eleme yontemleri var zamani gelince bunlari tek tek yazacagiz kardeslerimize INSALLAH c.c yeterki birileri verecegimiz sistemlerden rant edinip piyasaya surmesin ucuza malolani halka yuksek meblalara vermesin, biz bu sistemi ucretsiz sitedeki butun kardeslerimize verecez INSALLAH u teala. Ayni kaygiyi aliomer ustada yasiyor ve sizde yasiyorsunuz. Biraz sabirli olalim hayirlisiyla hersey daha guzel olacak. Bir kardesimize gerek genelden gereksede ozelden yardimci olmaya calistik aldigi lculer simetriler ve degerli aluminyum cubuk celik ve kursunla bakti hepsi olumlu sonuc verdi, yinede esbit ettigi yerde kaygilari var cunki iyi bir cihazla bakmis oda olarak aldigi yer katman gostermis ve ilk katmani zaten kendisi gozuylede gormus masrafi olacagindan dolayi calis yada calisma diyemedim. Tesbit edilen oda tunelle gelse supheler dahada azalir hatta kesinlik derecesine gelir. Kardesimiz konuyu okursa konuya mudahil olmak iseterse yazabilir. Hatta tesbit ettigi olculeri ve bizim nalizimizi buraya pastelleyebilir. Demek stedigim cubuk yada cihaz olsun yanilma payi ihtimaller dahilinde herzaman vardir fakat suan icin aluminyum ve gumus degerli tesbitinde ideal gorunuyor cok mineralli yerlerde yuzde seksen doksanlara varan bir eleme yapar minerali az olan yerlerdede hemen hemen hepsini eler.
Abi birde ele aldiginiz metalleri hangi cubuk turu elinizdeyken bakiyirsunuz, celiklemi bakiyorsunuz. Selametle kal abi
Aleykum Selam Kardasim,
Bu yazini yeni gordum. Cep telefonunda bazan atliyorum. Hakkini helal et.

Gittigum yer eski bir kilisenin yanundaki bos bir evdi.
Salon ve odasinda dolastim. İlk once aleminyum ve celikle baktim ustam. 2 noktada sinyal aldim.
Sonra gumus cubukla tek tek degerliye baktim.
Sonrada su an denemekte oldugum sadece altin ve gumuse bakan bir sistemle baktim. Gumus cubukla hepsini verdi. Mineral oldugunu anladim. Denedigim sistemle baktim tik yok. Deneme basarili oldu. Minerali eledigini birkez daha test etmis oldum.

toyalp

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Helali hos olsun abi sizde hakkinizi helal edin. Oncelikle sisteminiz hayirli olsun abi. Sistem hakkinda bir sorum olacak. Oncelikle bu sistemde iki ayri miknatis kullaniliyormu bir cifti cubuga diger ciftide aparatiyla beraber yeremi birakiliyor. Yoksa bu farklibir sistemmi.
Abi ayrica altin tesbiti konusundada eger deneyiminiz olmussa tesbit ettiginiz altinin tam uzerinden yakalayabildinizmi yoksa atmalar oluyormu yani altin ortadayken cubuk saga yada sola nokta veriyormu.
ALLAH tealaya emanet ol