Edirne

DÜRÜST39

Yeni Üye
Aynen Söğütlüdere değil.söğüt köy olucak Edirne salnamesi denilen kitapta Edirne Üsküdar nahiyesi söğüt köyü görebilirsiniz

OttomanEmpire

Yeni Üye
Kardeş bak eski haritadan gördüklerimi yazıyorum şuan Bulgar tarafında kalan Çift. Akçaibrahim Viranteke tam sınır kapısının gecişin altı yıkık şuan bizim taraf Kırcali/ ÇİFT. Karamelcu /çift. karahamza bizim taraf yıkık uydudan baktım haritadan bakarak bulgar üstüne doğru Hadziköy pikel-motachina olarak mihalic paşamahalle üsküdar sıralı sola doğru isimleri değişik R.Sükün yıkılı alan bulgar kısmında kalan mekan eğer harita sağlamsa gidip çıkaralım ayrıca bilgi ver bana mesaj atarak az cok tahmin ettim söğütü sıralı bölge bölge zaten ayrıca bana yaz ki harita var diyorsun okey bu savaş zamanı kaçanlar geri döndüklerinde bulamamıs köylerini cogu bombalanmıs senin harita ya bulgar ya rum tahminim 13 kilise var rumlara ait cogu insan bilmez burada 2 ermeni 2 de bulgarlara ait bu cesmeden bahsetmissin cesmeler italyan yapımı mı ? dereler nerlerden geciyor ? ipekyolu bahsediyor mu ossmanlı cephelerı varmıymıs? hanlar varmıymıs hani yok olmus biyer burası biliyoruz bu bir tahminim yıkılan kısımı az cok tahmin edebiliyorum bilgi verirsen nokta atısı yaparız gidip alırız gezicem haritalarımı bakalım hadi hayırlısı

mayhem

Co Admin
Co Admin
Hoşgeldin OttomanEmpire adamın elindeki haritaya veya bildiğine ortak oldun hadi ol al senin olsun sattı sana bu bilgiyi dolandırmıyacağının ne garentisi var yada senin onu dolandırmayacağın ne malum ya yersedesin galiba böyle anladım ben.

OttomanEmpire

Yeni Üye
mayhem eyvallah ustam trakya insanının böyle dolandırmayla işi olmaz sanmıyorum yani ben açarım eski haritaları bakarım nerde ne olmus ne var teklif sundum benim için farketmez başta güven olmalı zaten bu işlerde. yersedesin derken orayı anlayamadım ? Adamın adı engin şuan bilgilerini dahi biliyorum ;) dibine kadar gurcalarım olayı benim için hava hoş

DÜRÜST39

Yeni Üye
:applause: Ottoman o köyler lazım değil biliyorum yazdıklarını sen bulabiliyorsan söğütköyü bul.

OttomanEmpire

Yeni Üye
vay bee usta buldum harbiden artık arşiv marşiv muhabbetine üsküdara bağlı böyle bir köy yok diyordum :D SÖÜTLİKÖİ olarak geciyor haritada uydudan baktımda köy möyde kalmamıs o kısımda yok

OttomanEmpire

Yeni Üye
Yalnız cok sıkıntılı orası yani tozpembe bir alan o kısım:306: Çok önemli birşey değilse aman diyim o iş yaş yani:244:Şu devlet sırrı gibi sakladığın harita ne haritasıydı onu da söylemedin zaten köyde ayrı bir devlet sırrıydı neyse hadi sağlıcakla