Defineci adim, şiirde benden olsun

sandalci14

Operatör
-ne iş yaparsınız?.
-yeralti gezginidir bizim adımız.
gündüz gezer,akşam yazar,gece kazarız..(not;izinli).

GERMO

Engellendi
Amin ustam Allah cc hepinizden razı olsun, bizleri çocuklarımızı inananları tüm ümmeti ve kıyamete kadar olan tüm zurriyetimizi imanlı ve salih kullarından eylesin inşallah.
@GERMO kardeşim,afiyet olsun. teşekkür ederim.dostlar sofrasında kimse aç kalmazmış.Allahım eksik etmesin.sen, biz aciz kullarını yoklukla sınama ya rabbim.müslüman alemini bu gaflet uykusundan uyandır yarabbim.birlik,beraberlik,dirlik ihsan eyle.

GERMO

Engellendi
Teşekkür ederim ustam, Allah cc hepinizden razı olsun inşallah, uzak dediğin nedirki, ya bir yürek boyu, yada bir dua kadardır uzak dediğin, RABBELALEMİN bizleri ameli kolay ve güzel olan kullarından eylesin.
Yemek sofrası bize uzak kurbanım bize çay ve muhabbet sofrası olsun inşallah
@GERMO kurbanım

GERMO

Engellendi
Bundan birkaç yıl önce CERN deneyini duymustunuz, bunlarin gorevi şeytani bulmak, şeytan parçacigini bulmak ve dunyayi ele geçirmek, peki finansorleri kim, musluman ulkeler ve ulkemizde dahil, bizim şeytanla ne işimiz olur, biz rahim ve rahmanin sevdalisi olanlarin vergileri emegi hakki nereye gitti şeytana, bu nasil bir kafa, bu muslumanlar ne iciyor acaba bukadar kafasi guzel dolasiyor ortalikta, kendi düşmanını kendisi yetiştiriyor, kendi eli ile besliyor, kendi dusmanimizi el bebek gül bebek beslerken, halkinida kanser eden bir halk, adı neydi, sözde peygamber Efendimiz sav in ümmeti biz şanlı geçmişi olan müslüman,

ondandir işte, bu zehirli gıdalarla zehirlenip hasta olan bizler,kanserden ölen bizler, acı içinde kivranan bizler, gıda mühendisleri, ziraat mühendisleri, ne iş yapar kimse bilmez, bol bol hastane açıyoruz, doktor yetistiriyoruz, peki neden insanlar acı içinde kivranarak kanserden ölürken, doktor sadece acısını azaltmaya çalışıyor, peki bu doktorlar bu hastalığa çare ilaç bulsa, o kadar da değil, eğitimini sadece reçete yazmak için yapmış, peki o kadar koca koca hastaneler, o kadar masraf, onlar ne için, devletimizin o şirketlerden vergi alarak ruhsat vererek kendi eliyle kanser yaptığı halkına iyi bir hizmet için o hastaneler açılmış,

Allah cc size akıl fikir vere, bazılarıda der bu kadar ölümlerin sebebi birilerinin dünya nüfusunu dengede tutma projesi, peki uygulayanlar kim, müslüman ülkelerin müslüman yöneticileri, peki bu tarım Bakanlığı, sağlık bakanlığı, ne iş yapar, bunlar projenin finansorleri,

Eyyy güzel kardeşlerim, eğer sorun zehirli hormonlu gıdalarsa, ben 1 ay 2 ay aç kalmaya razıyım, kimse açlıktan ölmez, gidadan ölüyoruz, sağlık bakanlığı Tarım Bakanlığı emniyet güçleri el ele verse bu 2 ayda bu şirketleri kapatsa uyarsa ve günlük kontrol yapsa, sağlıklı bir nesil yetistirilse, hastanelere doktorlara o kadar dışarıya ödenen ilaç paralarina gerek kalır mi, o Fuzuli masraflarla ülke değil, 5 tane Türkiye kurulur, gelir düzeyi yüksek insanlar la suç oranları azalır,

Bunu bilinki unutmayın, bir ülkede doktor hastane, hakim savcı adliye binalarının fazla olması bir ülkenin en büyük ayıbıdır, çünkü sağlam vücut sağlam kafada bulunur diyen ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk var, Adalet mülkün temelidir diyen güzel insanlar varken, birilerine sormak lazım, Allah cc sizin cezanızı verecekmi vermeyecekmi. Haksizmiyim @sef_er ve @kabakburgiba ustam.

Keşke memleketimizin öz tohumlarından, öz gıdalarımızla beslenebilsek. bak ozaman ilim bilim nasıl gelişiyor. Beyninizi bedenimizi çürüttüler

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Babam...=
Okşasaydın başımı,bir gulseydin yuzüme Sarsaydın bedenimi,
alsaydın kanatlarına, soğuk duvarlar gibi bakmasaydın babam...
Senin varlığın yokluğun gibiydi, karşımdaydın görüyordum ama senin ruhunda yoktum...
Kalbindeki o sevgiye dokunamadım,
Ne yaptıysam olmadı hep uzaktın,
Sen uyurken sarılmak bile güzeldi ama...
Nafile başaramadım senden sonra çok ağladım,
Bu kadar katımı olmalıydı yüreğin,
Yalanda olsa gülemez miydi o kara gözlerin,
Oğlum oğlum diye seslenemez miydin o gür sesinle,
Görmedin sevmedin bilmedin,
belkide sevgini göstermek istemedin..
Şimdi bir kızım var bende babayım,
Torununla mezarına her hafta gelir duğamızı yaparım,
4 yaşında dedesi baba sevgisini tadıyo,
Geceleri korkuyorum deyip yanımda uyuyo,
Sen olaydın da diyorum, yine sevip oksamasaydın,
inan golgen bile yeterdi be babam...
evimizin tütmeyen ocağı oldun,
kilitlenmiş bir kapının açılmazı oldun,
Ser oldun giz oldun hep sır oldun,
Şimdi ise rahmetli oldun,

RABBİM OLMÜŞ BABALARIMIZA RAHMET EYLESİN MEKANLARI CENNET OLSUN İNŞALLAH.. ustalar kusura bakmayın hem şiir hem de iç dökme babında yazı olmuş, yazdıkça rahatladım sanki...konu açan ustamada saygılar sevgiler...
Kardeşim,
Okudum, ağladım, üzüldüm, sevindim.
Ve seni anladım.
Ve biliyorum ki;
Bizler babamız öldükten sonra çok şeyin farkına ancak varabiliyoruz, maalesef.

sepetkaya

Editör
BulursamKader25 ustam sağolasın Allah razı olsun...Çok haklısın, bu yüzden eşime arkadaşıma dostlarıma diyorum ki babanin annelerinizin kıymetini bilin, ve onları her gördüğünüzde sımsıkı sarılın koklayın, ama gordumki bunlar hep yaşanarak öğrenilen hisler maalesef..

ZİKRULLAH

Engellendi
@kabakburgiba ustam nedenmi kanser olmuşuz, işte bunları özümüzü terkettik diye değilmi, ustam o bilgi hakkı için yüreğinin gönlünün güzelliği için buyur dost sofrasina, @sef_er @Gönül_Eri @BulursamKader25 @mayhem @Kafkaslı @Aliömer @bozoklu @Mal bulanındır @ragıp @deli fırat @tatar26 @Koray Kor @Şef @ZİKRULLAH @Demirdağınkurdu @kazama @OsiriS @Kamhi Leonard @_Mithra_ @Sedegor @szihoprenic @MendereS @Root ustalarım ve diger kardeşlerim sizlerde buyrun, sizlerde gönül sarayinda yiğitler sofrasında yeriniz hazır bilin. Bu ve bunun gibi doğal halimizle ilgili resimlerle, memleket şiirleri yazıp, birde Bu resimlerle klip yapıyorum, hani diyorlar ya, defineci başka ne işe yarar, demek şiir yazan klip cekenide var deyin gururla.
Ekli dosyayı görüntüle 231800Ekli dosyayı görüntüle 231801Ekli dosyayı görüntüle 231802Ekli dosyayı görüntüle 231803Ekli dosyayı görüntüle 231804Ekli dosyayı görüntüle 231805Ekli dosyayı görüntüle 231806Ekli dosyayı görüntüle 231807Ekli dosyayı görüntüle 231808Ekli dosyayı görüntüle 231809
Uzun zamandır yoktum aziz dostlarım nasılsınız

sepetkaya

Editör
ZİKRULLAH hoşgelmişin sefa getirmişin ismi güzel, kendisininde güzel bir insan olduğuna inandığım üstadım... GERMO dostumuz seni ve diğer üsdaları etiketlemiş şiir bekliyor yürekten içten bir şiir, umarım katkıda bulunursun.. :)

ZİKRULLAH

Engellendi
Sağol kardeşim varolasın, hoş geldin ama bizide hiç sorma inanki iyi değiliz, adını bile birakamadik, neden iyi değiliz diye, yinede hoş geldin kardeşim.
Eyvallah ustam bu forumu bırakmam sizler iyi insanlarsiniz

ZİKRULLAH

Engellendi
ZİKRULLAH hoşgelmişin sefa getirmişin ismi güzel, kendisininde güzel bir insan olduğuna inandığım üstadım... GERMO dostumuz seni ve diğer üsdaları etiketlemiş şiir bekliyor yürekten içten bir şiir, umarım katkıda bulunursun.. :)
O halde söyletenden niyaz edip dökelim içimizi

Dost aradım neyleyem
Sordum hak ile söyleyem
Zikrullah gönlüme ilham eyledi
Tevhid bana bir yol söyledi

Gönül gir derde derdi öze
Meil eder aşikar aşık söyledur
Hakikat babında öt de dur
Bana Allah gerek Allah
Fani neyleyem

Şu mübarek saatte
Rabbim Allah diyem