Defineci adim, şiirde benden olsun

sef_er

Operatör
Duygulu ve samimi kader ortağım,

üzüntüler bir oldu,
verilen sozler tutulmadi,
gonlumuz karardi,
beklentiler boş olunca sozler oldu yalanci, rezillikler bize daragaci,

sefil insan sen ne adamsın nede musluman,
Allah kerimdir tas olsun yuregin,
yilan olsun dilin,
Allah'ından bul belani ey kafirin

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@sef_er ustam güzel kardeşim benim, kimseden ne alacağımız var ne borcumuz var, yüreğine diline sağlık ta, inan ben senden daha çok kızgınım belkide, ama yüreğim elvermiyor işte kimseye bedduaya, yalan ve yanlış olanı Rabbim affetsin inşallah,
Duygulu ve samimi kader ortağım,

üzüntüler bir oldu,
verilen sozler tutulmadi,
gonlumuz karardi,
beklentiler boş olunca sozler oldu yalanci, rezillikler bize daragaci,

sefil insan sen ne adamsın nede musluman,
Allah kerimdir tas olsun yuregin,
yilan olsun dilin,
Allah'ından bul belani ey kafirin

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@sef_er kardaşım elbet vardır onugizli, a bir sebebi, muhakkak ondada bir hayr vardır. Kardeşimin canı sağolsun ne üzülürsün, senin başın dik, alnin açık, ikimizinde teli var onda, o da gelir veya arar elbet kardeşlerine bir açıklama yapar inşallah.

Belkide uzaktan izliyordur gizli gizli, keyifle, kerizleri iyi kandirdim diye, boş ver takma kafana.

Sadece Burda degil, bir çok sitede gördüğüm, esmisler gurlemisler, şunu yaptım bunu yaptım deyipte ortadan kaybolan nice insanlar var, bizde alisalim, Mal bulanındır hep demiyormuydu aman ha taklacılara dikkat edin diye.

Son düzenleme:

sepetkaya

Editör
sef_er ustam yüreğine sağlık, baya bı doluymuşsun, buda geçer inşallah...

sepetkaya

Editör
Babam

Babam...=
Okşasaydın başımı,bir gulseydin yuzüme Sarsaydın bedenimi,
alsaydın kanatlarına, soğuk duvarlar gibi bakmasaydın babam...
Senin varlığın yokluğun gibiydi, karşımdaydın görüyordum ama senin ruhunda yoktum...
Kalbindeki o sevgiye dokunamadım,
Ne yaptıysam olmadı hep uzaktın,
Sen uyurken sarılmak bile güzeldi ama...
Nafile başaramadım senden sonra çok ağladım,
Bu kadar katımı olmalıydı yüreğin,
Yalanda olsa gülemez miydi o kara gözlerin,
Oğlum oğlum diye seslenemez miydin o gür sesinle,
Görmedin sevmedin bilmedin,
belkide sevgini göstermek istemedin..
Şimdi bir kızım var bende babayım,
Torununla mezarına her hafta gelir duğamızı yaparım,
4 yaşında dedesi baba sevgisini tadıyo,
Geceleri korkuyorum deyip yanımda uyuyo,
Sen olaydın da diyorum, yine sevip oksamasaydın,
inan golgen bile yeterdi be babam...
evimizin tütmeyen ocağı oldun,
kilitlenmiş bir kapının açılmazı oldun,
Ser oldun giz oldun hep sır oldun,
Şimdi ise rahmetli oldun,

RABBİM OLMÜŞ BABALARIMIZA RAHMET EYLESİN MEKANLARI CENNET OLSUN İNŞALLAH.. ustalar kusura bakmayın hem şiir hem de iç dökme babında yazı olmuş, yazdıkça rahatladım sanki...konu açan ustamada saygılar sevgiler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

sef_er

Operatör
sepetkaya, duygulandirdin beni kardeş bende babayim, yukaridaki yazdigima da üzüldüm, Allah affetsin, babalarini cocuklarina bağışlasın

sepetkaya

Editör
GERMO ustam güzel bir konu açtı Allah ondanda sendende cümlemizden razı olsun,bende şuanki pisikolojimle yazdım, yüreğinden kim ne geçiriyorsa şiir tadında yazsın paylaşsın inşallah. Amin inşallah usta bütün çocukları anne babasına bağışlasın yaradan...

GERMO

Engellendi
Estağfurullah güzel kardeşim benim, bak ne güzel hem birbirimize dua ediyoruz, hemde içimizdeki yorgunluğu döküyoruz
Babam...= Okşasaydın başımı,bir gulseydin yuzümeSarsaydın bedenimi, alsaydın kanatlarına, soğuk duvarlar gibi bakmasaydın babam... Senin varlığın yokluğun gibiydi, karşımdaydın görüyordum ama senin ruhunda yotum...Kalbindeki o sevgiye dokunamadım,Ne yaptıysam olmadı hep uzaktın, Sen uyurken sarılmak bile güzeldi ama...Nafile başaramadım senden sonra çok ağladım, Bukadar katımı olmalıydı yüreğin,Yalanda olsa gülemezmiydi o kara gözlerin, Oğlum oğlum diye seslenemezmiydin o gür sesinle, Görmedin sevmedin bilmedin, belkide sevgini göstermek istemedin.. Şimdi bir kızım var bende babayım,Torununla mezarınaher hafta gelir duğamızı yaparım, 4yaşında dedisi baba sevgisini tadıyo,Geceleri korkuyorum deyip yanımda uyuyo, Sen olaydında diyorum, yine sevip oksamasaydın, inan golgen bile yeterdi be babam...evimizin tütmeyen ocağı oldun, kilitlenmiş bir kapının açılmazı oldun, Ser oldun giz oldun hep sır oldun, Şimdi ise rahmetli oldun, RABBİM OLMÜŞ BABALARIMIZA RAHMET EYLESİN MEKANLARI CENNET OLSUN İNŞALLAH.. ustalar kusura bakmayın hem şiir hem de iç dökme babında yazı olmuş, yazdıkça rahatladım sanki...konu açan ustamada saygılar sevgiler...

Keşke memleketimizin öz tohumlarından, öz gıdalarımızla beslenebilsek. bak ozaman ilim bilim nasıl gelişiyor. Beyninizi bedenimizi çürüttüler
Amaç o ustam sağlam insanı ortadan kaldırmak genetiği bozuk insan ortaya koymak
Yaşım genç te olsa küçükken hep çevremdekilerin torba torba ilaç kullananlarla dolu.. İyi bir izleyiciydim..
Uzaktan izlerdim, onların akıllarına bir anlam vermeye çalışırdım küçücük masum aklımla..
En sağlamlarıda.. İlaçlı dolaşıyordu, muhabbet hep ilaç, kullanmayan en az 3-4 farklı ilaç kullanıyordu, zanki mecburi, kullanmasalar ölecekler... Çokta önemli..))))
Kendim mühendisim içindeki kimyasalları labarotuvar bizzat deney yapmışım... Aynı kimyasal etiket giymiş hali,
iyileştirici = çürütücü
hiç fark yok.. Olan fark isteğe göre değişim...
Şimdilik ilaç sektörü bitmiş.. Gıda üzerinde yok etme metodlarına 20 sene önce başlandı... En doğrusu kırsal alanlarda yaşamak kendin yapmak

kabakburgiba

Operatör
GERMO kardeşim,afiyet olsun. teşekkür ederim.dostlar sofrasında kimse aç kalmazmış.Allahım eksik etmesin.sen, biz aciz kullarını yoklukla sınama ya rabbim.müslüman alemini bu gaflet uykusundan uyandır yarabbim.birlik,beraberlik,dirlik ihsan eyle.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yemek sofrası bize uzak kurbanım bize çay ve muhabbet sofrası olsun inşallah
GERMO kurbanım