Define bulma simulasyonu (fikirlerinizi bekliyorum)

Apollon01

Moderatör
Moderatör
sahteci, adamın tarlasına sahte eser koyup gömü yaparak 6 ay bekleyip sonra gelip arazinde gömü var deyip adamı çarpmak isteyenleri ve ortağına yanlış yapanları unutmayalım ustam, gümüş çubuk olmazsa olmazlardan

hepastios

Editör
Kolay gelsin inşallah başarılı olursun tuzak işini unutma ayrıca definecileri izleyen korsanlarda olsun sonra korsanlarla savaşılmalı define bulunduğu zaman korsanlar yahut haydutlar devreye girsin ejderha lar ve garip yaratıklar olsun bunlarlada mücadele edilsin bu oyunda güvenlik güçleri olmamalı kimin gücü kime yeterse definecilerie yardım eden bir varlıkta olmalı bi yere kadar aslında daha bunun gibi bir çok şeyler olabilir benden bu kadar kolay gelsin selametle

jeolog

Co Admin
Co Admin
Hikaye asinmis bir kitap bulan kahramanla baslasin, kitabi da yasadigi evin bahcesindeki basit bir isaret ile bulsun. Kitabin icinde isaretler olsun anlatimlari ipuclari vs ama farkli bir dil ile yazilmis olsun. Her bolum icin bir kac isaret gorunur olsun ve bolum bu isaretlerin cozumuyle son bulsun. Bolumun kurgusu da bu isaretlerin cozumu icin yapilmasi gereken dogru hamleleri icersin. Her bolumde tum malzemeler kullanim acisindan serbest olsun ama kullanilmasi gereken en dogru malzemeler ile cozume kavussun. Tabi daha pahali malzemeler daha zorlu isaretlerde kullanima eklensin. Bazen de basit malzemelerle daha kolay bulunabilecegi de islensin. Dogaya, tarihi eserlere ve isaretlere saygi duymayi ve korumayi da ilke edinsin.
Geriye tum verileri toplaman kalir ki bu kisim zor olani, cogu kimse emekle elde ettikleri cevaplari paylasmayabilir.
Ara sira fosiller de ekleyebilirsin ;)
Sonra yine eklemelerde bulunabilirim.

Japonlarin efsane define hikayesi vardir kullanilan isaretler ve anlamlari bellidir. Filipinlerdeki bir cok adaya yayilmis hala cogu kismi toprak altinda olan bu define icin yapilan arastirmalari da takip edebilirsin. Baslangic acisindan kolaylik saglar. Arastirmasini yapacagin anahtar kelimeler, Yamashita's Gold.

Son düzenleme:

demirkapi

Member
Hikaye asinmis bir kitap bulan kahramanla baslasin, kitabi da yasadigi evin bahcesindeki basit bir isaret ile bulsun. Kitabin icinde isaretler olsun anlatimlari ipuclari vs ama farkli bir dil ile yazilmis olsun. Her bolum icin bir kac isaret gorunur olsun ve bolum bu isaretlerin cozumuyle son bulsun. Bolumun kurgusu da bu isaretlerin cozumu icin yapilmasi gereken dogru hamleleri icersin. Her bolumde tum malzemeler kullanim acisindan serbest olsun ama kullanilmasi gereken en dogru malzemeler ile cozume kavussun. Tabi daha pahali malzemeler daha zorlu isaretlerde kullanima eklensin. Bazen de basit malzemelerle daha kolay bulunabilecegi de islensin. Dogaya, tarihi eserlere ve isaretlere saygi duymayi ve korumayi da ilke edinsin.
Geriye tum verileri toplaman kalir ki bu kisim zor olani, cogu kimse emekle elde ettikleri cevaplari paylasmayabilir.
Ara sira fosiller de ekleyebilirsin ;)
Sonra yine eklemelerde bulunabilirim.
Fikirler için teşekkürler hocam ben sizden kazı yapma hususunda da tavsiye almak isterim oyunun herşeyden önce bir simulasyon olacagini varsayarsak kazma mekaniği nasıl olmalı kazi yaparken önümüze taş kaya ciksa derinlestikce katmanlar degisse nasil olur bunlar benim aklima gelenler sizinde akliniza gelen varsa paylasmanizi rica edecegim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Güzel proje. Muvaffak olursun inşallah. Gerçeğe yakın simülasyon olacaksa, misal tespit edilen bir gömünün kazı işlemi aynı zorluklarda olmalı. Mal bulanındır ın en sevdiği ispitçi biride ekipte olmalı ;) büyük gömüler tılsımlı olmalı. parası çok olan iş makinası alabilmeli. fakiri jandarma yakalamalı, yakalayamadığını vurmalı.
Ustam yerli yabanci sitelerde emsal oyun animasyon smilasyonlar mevcut.her isaret bisonakine yonlendirerek oyunda ve nette kalma suresini uzatiyor..vakti olana iyidir de bizi kesmez.kayaya topraga canli dokunup dinlemek altindaki icindeki mekanin mistik kokusunun keyfini.hicbir.oyun program vermez.konu sahibi ornek oyun similasyoncu sitelerden baksin gelistirsin kendini.bize hafif kacar

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
İlk ben yükler oynarım ustam. Sabırsızlıkla bekliyorum. Kolay gelsin

demirkapi

Member
Ustam yerli yabanci sitelerde emsal oyun animasyon smilasyonlar mevcut.her isaret bisonakine yonlendirerek oyunda ve nette kalma suresini uzatiyor..vakti olana iyidir de bizi kesmez.kayaya topraga canli dokunup dinlemek altindaki icindeki mekanin mistik kokusunun keyfini.hicbir.oyun program vermez.konu sahibi ornek oyun similasyoncu sitelerden baksin gelistirsin kendini.bize hafif kacar
Hocam oyunun yada sitenin linkini verme şansınız var mı acaba ben araştırma yaptım sadece 1 tane var oda sadece tek tek için yapılmış eğlencelik ağir bir oyun

jeolog

Co Admin
Co Admin
Fikirler için teşekkürler hocam ben sizden kazı yapma hususunda da tavsiye almak isterim oyunun herşeyden önce bir simulasyon olacagini varsayarsak kazma mekaniği nasıl olmalı kazi yaparken önümüze taş kaya ciksa derinlestikce katmanlar degisse nasil olur bunlar benim aklima gelenler sizinde akliniza gelen varsa paylasmanizi rica edecegim
Sondaj atariz veya kirariz biz, kazmak pek bize gore degil :)

Son düzenleme:

Tastan

Editör
Fikir güzel denemek gerek medeniyetleri ayrı kanatlarda tasarlamak gerek ki aktarılan bilgi ve kademeler gercekçi oldugu kadar kazandırıcıda olsun ekip kurabilmek ve insan bulabilmekte olsun buda yasamayana deneyim olur renk katar birde olmazsa olmaz ispitçiler olsun :)