Define bulma simulasyonu (fikirlerinizi bekliyorum)

demirkapi

Member
Merhaba değerli dostlar ve abilerim uzun zamandır kafamda kurguladığım projem için sizlerden fikir almak istiyorum. Bildiğiniz gibi define bulmak konusunda internet ortamında sayısız bilgi ve deneyimler mevcut ben bunların ışığında hem bu işe yeni merak salanlara fikir vermek hemde tecrübeli ustaların hoş vakit geçirmelerini sağlayacak bir simulasyon oyunu üzerinde çalışıyorum. Oyunu kısaca özetleyecek olursam gerçek dedektörlerin verdikleri tepkileri mümkün olan en iyi şekilde oyuna aktaracağım.
Oyunda olmazsa olmaz define işaretleride olacak . Dedektörün gücünün yetmediği yerde oyuncu çözüm yapıp yerini kendi tespit edebilecek. En az 100 farklı metal olacak .
En az 10 farklı dedektör.

Sizlerden oyuna ne eklenebilir konusunda fikir istiyorum her türlü fikir benim için çok değerli.
Örneğin ; oyunda bakır çubuklar olsun diyebilirsiniz.

Oyun : Windows,Android,Ios sistemlerinde çalışacak.

Saygılar ...

hayalsaati

Bilgili Üye
Tombraider diye bir oyun vardı. Bitirmek için 6 ay uğraşmıştım. Eger oyunun kaliteli olmasını istiyorsak çözümlenmesi çok zor define bulmacaları koymalısın. Zira reelde de böyle. Ancak bu bulmacaları reele uydurabilirseniz eğitimi de gerçekleştirmiş olursunuz. Örnegin bir üçgen oymayı oyuna koyup hazineyi altına koyarsanız mantıklı olmaz. Karışık mekanlar yine görünüm olarak bizim mekanlara benzetilebilir. Tuzaklarla oyun zenginleştirilir. Tılsımda oyuna esrarengiz bir hava katar. Kolay gelsin

demirkapi

Member
Elbette hocam define işaretlerinin çözümü daha önceki çözümler ışığında olacak. Atıyorum koltuk taşının malum çözümü ne ise oyuna aynen aktarılacak .
Fikirler için teşekkürler...

Metalicvoice

Operatör
Alım gücü olsun.yani kişi oyuna sıfırda başlasın oynadıkça para kazansın. Kazandığı parayla ve bulduğu küçük definelerle tek tekçilikşe malzeme alsın. Aldığı malzemelerle daha büyük define bulsun mesela. Şöyle üç boyutlu muazzaf teferruatlı cin musallatı dahil olsa acayip olurdu. :)

Birde yardım menüsünde define işaretlerinin orjinal yöntemleri ayrıntılı anlatısın mesela. Ona göre bulunsun. Çalışma şartları zorlukları polise jamdarmaya yakalnma gece çalışması. Resmi kazı hepsi nebilim... :)

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Güzel proje. Muvaffak olursun inşallah. Gerçeğe yakın simülasyon olacaksa, misal tespit edilen bir gömünün kazı işlemi aynı zorluklarda olmalı. Mal bulanındır ın en sevdiği ispitçi biride ekipte olmalı ;) büyük gömüler tılsımlı olmalı. parası çok olan iş makinası alabilmeli. fakiri jandarma yakalamalı, yakalayamadığını vurmalı.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tebrik ederim.Güzel fikir.Yazılım işinden anlıyorsunuz o zaman.Bu işi hobi amaçlı mı yapıyorsunuz yoksa mesleğiniz mi?

demirkapi

Member
İlginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim verdiğiniz fikirler kesinlikle oyunun yapısını şekillendirecek toprağı kazmak kısmına gerçekten çok önem veriyorum derinlik arttikça adamimiz yorulacak hatta dinlenmesi gerekecek toprak yapısı derinleştikçe değişecek ve kazarken önümüze kaya vs çikabilecek bunun kirilmasida hayli zaman alacak. Yazilim ile ilgi üniversite okumadim kurs görmedim kendim araştırdım deneme yanilma ile yilmadan ögrendim şuan piyasadaki pek çok mobil oyunu yapabilecek kapasitedeyim.

demirkapi

Member
3 farklı kulvarda(yazilim,modelleme,ses) tek başıma çalistigim için yapımı bir kaç ayı bulabilir

Metalicvoice

Operatör
Tutarsa İlerde online de olur, ekiple çalışma olsun mesela. Bu forumdaki gibi bilgi deneyim düzeyi olmalı acemi-siüper modaratör vs. Çözüme ulaşmak için kendisiyle çalışılmalı :) çalışma haritaları oynadıkça açılmalı tek tekçilik ile başlayıp lahit kaya mezarı tümülüs eşkiya vs. Ensonson mısır pramitlerine kadar gider bu iş usta :)

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
İlginiz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim verdiğiniz fikirler kesinlikle oyunun yapısını şekillendirecek toprağı kazmak kısmına gerçekten çok önem veriyorum derinlik arttikça adamimiz yorulacak hatta dinlenmesi gerekecek toprak yapısı derinleştikçe değişecek ve kazarken önümüze kaya vs çikabilecek bunun kirilmasida hayli zaman alacak. Yazilim ile ilgi üniversite okumadim kurs görmedim kendim araştırdım deneme yanilma ile yilmadan ögrendim şuan piyasadaki pek çok mobil oyunu yapabilecek kapasitedeyim.
Maşallah. Allah ilmini artırsın. günümüz en önemli mesleklerinden biridir oyun yazılımı. devam et, yılma, iyi bir kariyer edinir güzel paralarda kazanırsın.

demirkapi

Member
Tutarsa İlerde online de olur, ekiple çalışma olsun mesela. Bu forumdaki gibi bilgi deneyim düzeyi olmalı acemi-siüper modaratör vs. Çözüme ulaşmak için kendisiyle çalışılmalı :) çalışma haritaları oynadıkça açılmalı tek tekçilik ile başlayıp lahit kaya mezarı tümülüs eşkiya vs. Ensonson mısır pramitlerine kadar gider bu iş usta :)
Evet hocam tutarsa ileride online olacak fikirleriniz için teşekkürler