Dedektor ile kaya kasa bulunabilir mi?

Nasip34

Bilgili Üye
uğur Elektronik Gold Finder kullanıyorum. Derinliği stabil olması gayet yerinde. Gücün var ise Lorenzo’ya bak ama orta düzey kalite arıyorsan, gold Finder makro gibi dedektörler alabilirsin. Bu seviye altındaki dedektörleri de tavsiye etmem. Yani 5.-8bini gözden çıkar orta bir kalite için.
golfinder zor toprak ayarı tutuyor ve toprğına göre bazan 15-20 adımda ayar kaçıyor diyor kullanan arkadaş siz ne düşünüyorsunuz.ayrıca kasa bakılacaksa toprak ayarı kayadamı yapılır

Tenkit

Bilgili Üye
Dedektörler yüzünden canı yananlardan biride benim. Ilk darbemi bundan 17 yıl önce 2 bilezik 7 cumhuriyet altını bozdururken aldım. Halada vicdan azabı çekiyorum alın terimle biriktirdiğim dar günler için bir köşede sakladığım birikimim bir andan elimden kaydı giti. O günden bu yana dedektörlere mesafeli yaklaşırım aynı zamanda uzaktan uzağa takip ederim. Şunu kesin söyleyebilirim dedektörleri çok öven ya satıcıdır yada satıcının adamadır.
Günümüzde elbetteki dedktorlerde kimi konularda ilerleme sağlanmış olabilinir. Bu nedenle yardımcı ekipman olarak kullanılmasında fayda vardır. Şahsen bugün tekrardan dedektör almak gibi bir düşünceye kapılırsam Lorenz z1 ve ikinci olarak minelap dışında hiç bir cihaza para vermem.
Hele şu cekilen kimi videolarda 18 lik yağ teknesini 3 m derinlikte alan cihazı övüne övüne anlatanları izleyince insanları bu kadar salak yerine koymalarina cidden çok üzülüyorum. Bre kardeşim ben altın arıyorum heli bir günde biriniz 1 m derinliğe bir miktar altın koyup öyle vide çekinde gerçekleri görelim.
Arkadaşın sorusuna gelirsek taşın içine gizlenen malı dedektör algılarmı evet algılar ama her cihaz değil her kullanıcı değil. Doğru cihaz doğru kullanıcı yakalayabilir.
Bende ilk siraya lorenz, ikinciye mineplab diyorum. Ama fiyatlar çok uçuk

Tenkit

Bilgili Üye
uğur Elektronik Gold Finder kullanıyorum. Derinliği stabil olması gayet yerinde. Gücün var ise Lorenzo’ya bak ama orta düzey kalite arıyorsan, gold Finder makro gibi dedektörler alabilirsin. Bu seviye altındaki dedektörleri de tavsiye etmem. Yani 5.-8bini gözden çıkar orta bir kalite için.
Senin dedektör kac cm den goruyor

Tenkit

Bilgili Üye
Ayrıca dedektör alınca faturasını yanından ayırma, araçta yol denetiminde rahat geçersin. Türk Patentli olursa zaten tadından yenmez.
Bu konuda da net bir açiklama yok, arazide sit alani degilse dedektorle arama yapmak bildigim kadariyla suç teşkil ediyor

carsambali

Bilgili Üye
ben onu bunu bilmem gardaşlarım,en iyi dedektör emaneti bulan dedektördür.ben şunu kullandım,şu metrede şunu buldum diyen birine henüz raslamadım şahsen.zamanın ve paran varsa,orta halli bişi alıp o cihaz üstünde bol antreman yapıp öncelikle cihaz kullanmayı öğrenmeli değişik kendi koyduğun metallerle.enson piştiğine inanırsan arazi serüveni ozaman başlamalı.

Tenkit

Bilgili Üye
ben onu bunu bilmem gardaşlarım,en iyi dedektör emaneti bulan dedektördür.ben şunu kullandım,şu metrede şunu buldum diyen birine henüz raslamadım şahsen.zamanın ve paran varsa,orta halli bişi alıp o cihaz üstünde bol antreman yapıp öncelikle cihaz kullanmayı öğrenmeli değişik kendi koyduğun metallerle.enson piştiğine inanırsan arazi serüveni ozaman başlamalı.
Orta halli cihaz ne olabilir mesala

Tenkit

Bilgili Üye
Kafamdaki cihazlari, 2 şikka indirdim lorenz veya mineplab evet ustalar sizce hangisi

Tenkit

Bilgili Üye
Ortalama fiyatlari ne kadar? bilgisi olan paylasirsa ogrenmis oluruz

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
golfinder zor toprak ayarı tutuyor ve toprğına göre bazan 15-20 adımda ayar kaçıyor diyor kullanan arkadaş siz ne düşünüyorsunuz.ayrıca kasa bakılacaksa toprak ayarı kayadamı yapılır
toprak ayarı problemi hemen hemen hepsinde var. Ama sağlam bi toprak ayarı ile çok sağlam bi sonuç alırsın. Bu kadar küçük şeyi bu derinlikten nasıl alır diye şaşırırsın. Kaya da hiç denemedim açıkçası ve biraz zorlanacağını da iddia ediyorum. Ayrımı çok güzeldir. Bu arada çelik su borusunu içindeki karışımdan dolayı bir çok dedektör altın değerli karışımı görür. Yerleşim alanı ise taradığınız alan, sorun; burdan su borusu geçiyor mu diye.

Keskingöz

Süper Moderatör
Senin dedektör kac cm den goruyor
5-10 cm’lik bir objeyi 1.20’den rahat görüyor. Metalin büyüklüğü ve zemin çok önemli. Malzemenin üstünde 50cm büyüklüğünde bir Kaya varsa dedektör köşeye çekilir. Alamaz. O yüzden zemin her zaman çok önemlidir. Sağlam bir çubuk ya da Alan tarama ile işleme başlayın. Yaklaştıkça dedektörü tutmaya başlarsınız.

Keskingöz

Süper Moderatör
Bu konuda da net bir açiklama yok, arazide sit alani degilse dedektorle arama yapmak bildigim kadariyla suç teşkil ediyor
sit alanı dışında istediğin kadar dedektörle arama yapabilirsin. İlk kazmayı vurduğun an, hukuki süreç başlar. Sit alanı dışında kimse size, dedektörle ya da alan tarama ile aramaya yapamazsın bu suçtur, diyemez. Kişisel mülkte izinsiz çalışamazsınız tabi.