Dedektor ile kaya kasa bulunabilir mi?

ragıp

Uzman
@ragip usta site kurallari ićinde marka ismi vermek yasak degil bildigim kadariyla, bu konuda arkadaslar tecrubeleri dogrultusunda marke model vererek net bir aciklama yaparsa formdaki uyeler icinde daha faydali olacagi kanatindeyim
Ustam, benim şahsımın dedektörü yok.
ben bütün işimi çubuk ile görüyorum

çevremde ise garretta ve minelapp cihazlar görüyorum

uzun zamandır elime dedektör almadım :)

Tenkit

Bilgili Üye
ragıp çubuk konusunda bilgi verebilirmisin? Çubuğu kendin mi yaptin, satin mi aldim. Çubugun hangi malzemeden yapoldiginin bir onemi var mi?

S:W:A:T

Editör
@ragıp çubuk konusunda bilgi verebilirmisin? Çubuğu kendin mi yaptin, satin mi aldim. Çubugun hangi malzemeden yapoldiginin bir onemi var mi?
Sevgili dostum bu konuyla alakalı tez yazmış bir ustamız var . Onun açtığı konuya davet ediyorum seni :) Sıkılmadan okuyup derse çalışırsan geçer not alacağını düşünüyorum . Kafa karıştıran sormak istediğin sorun olursa konu altına yorum yapbilirsin sana kendisi yardımcı olacaktır . BulursamKader25 kişinin ismine tıkla konuları göster de orda göreceksin .

Tenkit

Bilgili Üye
Uygun zamanda bakacagim tesekkurler

sikke

Engellendi
ace 400i ile 50cm'i geçmemek kaydıyla bulunur diye düşünüyorum. Neden bulunmasın ki, kayanın içinde olunca diğer cihazlar göremiyor mu bilmiyorum ama... 400i için mesafe çok derin değilse yeterki doğru bir şekilde salla ötmemesi için hiçbir neden yok ;)

Tenkit

Bilgili Üye
ace 400i ile 50cm'i geçmemek kaydıyla bulunur diye düşünüyorum. Neden bulunmasın ki, kayanın içinde olunca diğer cihazlar göremiyor mu bilmiyorum ama... 400i için mesafe çok derin değilse yeterki doğru bir şekilde salla ötmemesi için hiçbir neden yok ;)
Derinliğin 50 cm den daha dusuk olacagini dusunuyorum kayada. Tek sorun minerale de otuyor diyenler icin, kayada mineral orani daha fazla olabilir, ondan kaynakli sorun olabilir

Tenkit

Bilgili Üye
Şu dedektorleri derinlik , ayrim ozellikleri ve kullanim kolayligina gore en iyi markalari siralayacak bir babayiğit yok mu? Milletin kafasindaki soru işaretleri cevabini bulsa

sikke

Engellendi
Derinliğin 50 cm den daha dusuk olacagini dusunuyorum kayada. Tek sorun minerale de otuyor diyenler icin, kayada mineral orani daha fazla olabilir, ondan kaynakli sorun olabilir
400i öyle saçma sapan şeylere ötmez. O ötüyorsa orada ya demir ya gerçekten aradığın şey, yada biri hatıra için sigara paketi sakladıysa ona öter. Daha ben, benimkinin 1 kere boşa öttüğünü bilmem, Öttüğünde toplu iğne kafası kadar bile olsa mutlaka bir şey oluyor !

Ama öyle makineler var ki adam parmağından yüzüğünü düşürüyor otun içine, elindeki makinesiyle bulamıyor 3 defa aynı bölgeyi gezdiği halde.... Bu benim başıma geldi, arkadaşım yüzüğünü düşürmüş 2 yıldır arıyor aynı yeri, ben 5dk da aldım yerden taktım parmağına :D 400i Küpmüş müpmüş ötüyor diyenlere açıkcası ...tir çekiyorum, çünkü defalarca küp parçası ufak ufak denk geldim ama asla ötmedi. (hiçbir ayarda ötmüyor, tecrübeyle sabit.)

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Şimdi ben çubukla da tek para bulabilirsiniz desem koyamet kopar, o yüzden susuyorum :)
ama elinize sağlam bi pulse olsun. İş görür, onaylayıcıdır.