Dedektor ile kaya kasa bulunabilir mi?

Tenkit

Bilgili Üye
sikke 400i dedigin garette 400 i mi. Fiyati ne kadar, derinlik konusunda basarili mi?

Tenkit

Bilgili Üye
@ keskingoz herkes saglam bir cihaz olsun diyor ama şu cihaz sağlamdir, ben kullandim avantajlari şu dezavantajlari şu diyen yok

28karayel28

Moderatör
Moderatör
@ keskingoz herkes saglam bir cihaz olsun diyor ama şu cihaz sağlamdir, ben kullandim avantajlari şu dezavantajlari şu diyen yok
Bu konu hakkında bir çok dedektör kullanıcısıYararlı açıklama yapmıştır.

Tenkit

Bilgili Üye
Bu konu hakkında bir çok dedektör kullanıcısıYararlı açıklama yapmıştır.
Açiklamalarin cogu yuvarlak laflardan ibaret, sitede belli dedektor markasinin reklami var diye mi bilemiyorum ama işin ustalari topa girmek istemiyor bu konuda

Tenkit

Bilgili Üye
Hayır kopmaz kardeşim bir çok çubuk kullanıcısı buluyor zaten
Çubuk olayi bana inandirici gelmiyordu, gecen youtube de kalliyali mi ne ismi bir vatandas cubukla bir cok defa tek para buldu, sonra dedektor tuttu ve parayi cikardi. Onu izledikten sonra fikrim degisti bu konuda

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Hiçbir dedektörün reklamını yapmam, onlarla bir alakamda, çıkarımda yok, sen neysen bende oyum .Bu forumda bir çok kişininde reklam yaptığını tahmin ediyorum, dedektör konusu bir iki satırla anlatılacak iş değildir,

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Dedektörler yüzünden canı yananlardan biride benim. Ilk darbemi bundan 17 yıl önce 2 bilezik 7 cumhuriyet altını bozdururken aldım. Halada vicdan azabı çekiyorum alın terimle biriktirdiğim dar günler için bir köşede sakladığım birikimim bir andan elimden kaydı giti. O günden bu yana dedektörlere mesafeli yaklaşırım aynı zamanda uzaktan uzağa takip ederim. Şunu kesin söyleyebilirim dedektörleri çok öven ya satıcıdır yada satıcının adamadır.
Günümüzde elbetteki dedktorlerde kimi konularda ilerleme sağlanmış olabilinir. Bu nedenle yardımcı ekipman olarak kullanılmasında fayda vardır. Şahsen bugün tekrardan dedektör almak gibi bir düşünceye kapılırsam Lorenz z1 ve ikinci olarak minelap dışında hiç bir cihaza para vermem.
Hele şu cekilen kimi videolarda 18 lik yağ teknesini 3 m derinlikte alan cihazı övüne övüne anlatanları izleyince insanları bu kadar salak yerine koymalarina cidden çok üzülüyorum. Bre kardeşim ben altın arıyorum heli bir günde biriniz 1 m derinliğe bir miktar altın koyup öyle vide çekinde gerçekleri görelim.
Arkadaşın sorusuna gelirsek taşın içine gizlenen malı dedektör algılarmı evet algılar ama her cihaz değil her kullanıcı değil. Doğru cihaz doğru kullanıcı yakalayabilir.

sikke

Engellendi
@sikke 400i dedigin garette 400 i mi. Fiyati ne kadar, derinlik konusunda basarili mi?
aynen o cihaz, 1700-1800 civarıydı sanırım.

Yine aynı markanın "at pro" modeli var bu biraz daha iyi diyorlar (bende videolarını izledim daha başarılı.)
Bu diğerinden en az 1000 fazladır ! ve 5-10cm derinliği daha iyidir. 1000 tl farka değer mi dersen bence değer. Kim bilir bu ufak derinlik farkından neler kaçıracaksın. :) Benim param kısıtlıydı alamamıştım.

Marka ve ürünle bir alakam yoktur, sadece uzun araştırma sonucu karar verdiğim kendi makinemin özelliklerini anlatıyorum..
Biraz nakit ayırabilirsem, benimkini verip at pro alacam inş.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
uğur Elektronik Gold Finder kullanıyorum. Derinliği stabil olması gayet yerinde. Gücün var ise Lorenzo’ya bak ama orta düzey kalite arıyorsan, gold Finder makro gibi dedektörler alabilirsin. Bu seviye altındaki dedektörleri de tavsiye etmem. Yani 5.-8bini gözden çıkar orta bir kalite için.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Ayrıca dedektör alınca faturasını yanından ayırma, araçta yol denetiminde rahat geçersin. Türk Patentli olursa zaten tadından yenmez.

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Dedektörler yüzünden canı yananlardan biride benim. Ilk darbemi bundan 17 yıl önce 2 bilezik 7 cumhuriyet altını bozdururken aldım. Halada vicdan azabı çekiyorum alın terimle biriktirdiğim dar günler için bir köşede sakladığım birikimim bir andan elimden kaydı giti. O günden bu yana dedektörlere mesafeli yaklaşırım aynı zamanda uzaktan uzağa takip ederim. Şunu kesin söyleyebilirim dedektörleri çok öven ya satıcıdır yada satıcının adamadır. Günümüzde elbetteki dedktorlerde kimi konularda ilerleme sağlanmış olabilinir. Bu nedenle yardımcı ekipman olarak kullanılmasında fayda vardır. Şahsen bugün tekrardan dedektör almak gibi bir düşünceye kapılırsam Lorenz z1 ve ikinci olarak minelap dışında hiç bir cihaza para vermem. Hele şu cekilen kimi videolarda 18 lik yağ teknesini 3 m derinlikte alan cihazı övüne övüne anlatanları izleyince insanları bu kadar salak yerine koymalarina cidden çok üzülüyorum. Bre kardeşim ben altın arıyorum heli bir günde biriniz 1 m derinliğe bir miktar altın koyup öyle vide çekinde gerçekleri görelim. Arkadaşın sorusuna gelirsek taşın içine gizlenen malı dedektör algılarmı evet algılar ama her cihaz değil her kullanıcı değil. Doğru cihaz doğru kullanıcı yakalayabilir.
Bahsettiğiniz cihazı bende iyi bilirim, bende sizin gibi mağrurum, yazıkki hala insanları kandırma ya devam ediyorlar ve hala şakşakcıları aramızda,kardeşlerimizi Bunlara yem etmeyelim