Daire içinde haç işareti

GÖZ

Yeni Üye
Ustam bu dağlık ve kıraç alanda yaşanmışlık olabileceğini sanmıyorum. Tamamen engebeli ve kayalık bir alan. Bu yer karadağca. Yani karaman bölgesinde. O kadar müsait, verimli ve düzlük yerlerin olduğu bir bölgede insanlar neden böyle bir yerde yerleşim yapsın diye bir mantık yürüttük. Tabi bu benim tamamen amatörce düşüncem. Verebileceğiniz tüm tavsiyelere açığım. Ona göre çalışmamı gerçekleştieceğim.

GÖZ

Yeni Üye
Biraz müsaadenizi isteyeceğim resimleri tekrar yüklemeye çalışayım. inşallah beceririm.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kamhi ustam mesafe yaklaşık 300 metre kadar. Her iki işaretin olduğu yerden birbirini görebiliyorum. Fakat asıl sıkıntım dediğim gibi yürüyen adamın resmedildiği kayanın yeri orası değil. O kaya taşınmış. Yada ciddi anlamda sürüklenmiş.
O yerinde olsaydı iyiydi
Peki bu anlattigin kayalardaki figürler duruyor mu
Yeni resimleye bilir misin ?

Her ikiside bağlantılı illaki ip ucu vardır

Ok mesafesi
Ilk anlatimdaki çizim kule veya yüksek bir yerden ok atılır
Ok mesafesi maksimum 250 300 350 400 metre diyelim atan kişiye bağlı isarette zaten bu mesafe teyit edilir
Bu mesafe yürüyen adam tasfir edilir

Konuyu bağlayacak olursak
Ilk isaret yürüyen adamı gösteriyor
Yürüyen adamı buldun cepte ...

Daha gidilecek yol olduğunu göstermekte
Ama soyelemene göre bu adam yerinden oynamış bu durumda
Bu adamın bu adamı fotoraflaman gerek detaylara bakmamız lazım illaki bir ip ucu vardır

GÖZ

Yeni Üye
Daire içinde haç isareti

Ustalarım grafik budur.

GÖZ

Yeni Üye
Ustalarım ben bi hata yapıp çizdiğim grafiği yeni bir başlık altında attım.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Gördüm burayla birlestirdik konuyu.
Burada bir kilise mevzusu olabilir.

GÖZ

Yeni Üye
Anladım ustalarım hafta içi bölgeye gidip detaylı resimleme yapacağım. Anlayan birini bulup resim yüklenmesini yaptıktan sonra tekrar bilgi ve yönlendirmekle ihtiyacım olacak. Sizleri uğraştırıp zamanınızı aldım. Hakkınızı helal edin.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Anladım ustalarım hafta içi bölgeye gidip detaylı resimleme yapacağım. Anlayan birini bulup resim yüklenmesini yaptıktan sonra tekrar bilgi ve yönlendirmekle ihtiyacım olacak. Sizleri uğraştırıp zamanınızı aldım. Hakkınızı helal edin.
haç’ın bir kolunda çizgi çizmişsin.

bu da kilise ihtimali dışında değerliye işarettir.
Yani kilise tabelası ya da yönlendirme olmayabilir. Detaylı bir fotoğraflama ile gelin..

GÖZ

Yeni Üye
Anladım keskingöz ustam. Söylediklerinizi yapıp daha rahat analiz etmenizi ve yorumlamamıştı sağlayacağım.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bu cümleleri yazıp kendinle çelişkiye dusmussun.kafani durumu bı toparla bolresimli tazele konuyu..

Fakat çok eski olduğu her hâlinden belli ve bir dağın tepesinde. Bölge çok fazla ve çok zengin medeniyetlere ev sahipliği yapmış ama bölgenin bu dağlık kesiminde yaşanmışlık olabileceğini sanmıyorum