Daire içinde haç işareti

GÖZ

Yeni Üye
Ustalarım, büyük bölümü toprağa gömülü bir kayanın üst ve düzgün bölümünde bir işaret bulduk. İşaret aynen şöyle. Bir kule çizimi düşünün, her iki kenarda tepeye kadar merdiven şeklinde, tam zirvedeki birleşim yerinden aşağıya doğru bir ok işareti ve bu ok işaretinin ucundada daire içine alınmış haç işareti var. Bütün bu çizim çok itinalı bir şekilde işlenmemiş. Yani o kadar süslü püslü ve ihtişamlı bir çizim değil. Fakat çok eski olduğu her hâlinden belli ve bir dağın tepesinde. Bölge çok fazla ve çok zengin medeniyetlere ev sahipliği yapmış ama bölgenin bu dağlık kesiminde yaşanmışlık olabileceğini sanmıyorum. Saygılarımla.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ermeni maşat alanı yada kiliseye yön vermiş olabilir mi sayın GÖZ

GÖZ

Yeni Üye
Bölgede yaşamış medeniyetler, hititler, frigler, tuvana krallığı, persler, romalılar, bizanslılar, asurlar ve lidyalılar.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Ustam bir fotoğraf olsaydı,

GÖZ

Yeni Üye
Ustam, inanın tam bir fikrim yok. Burayı tesadüfen gördüğümüz başka bir işaret sayesinde tamamen tesadüfen bulduk. Tesadüfen diyorum çünkü bizi buraya yönlendiren işaret ayakta yürüyen bir adam resmiydi. Ve adam figürünün olduğu kayalığın yeri değişmişti. Yani orada olan sabit bir kaya değildi. O yüzden tesadüfen yönlendik dedim.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ustalarım, büyük bölümü toprağa gömülü bir kayanın üst ve düzgün bölümünde bir işaret bulduk. İşaret aynen şöyle. Bir kule çizimi düşünün, her iki kenarda tepeye kadar merdiven şeklinde, tam zirvedeki birleşim yerinden aşağıya doğru bir ok işareti ve bu ok işaretinin ucundada daire içine alınmış haç işareti var. Bütün bu çizim çok itinalı bir şekilde işlenmemiş. Yani o kadar süslü püslü ve ihtişamlı bir çizim değil. Fakat çok eski olduğu her hâlinden belli ve bir dağın tepesinde. Bölge çok fazla ve çok zengin medeniyetlere ev sahipliği yapmış ama bölgenin bu dağlık kesiminde yaşanmışlık olabileceğini sanmıyorum. Saygılarımla.
Merhaba @Göz hoş geldin define sohbeti ailesine ...

Kaya da resmedilen kuleyi andıran kayayı bul varsa böyle bir yer
O kayaya çık
Ok mesafesi uzaklıkta olabilir bu kaya ama bu cizimin resmedildiği
Kayanın olduğu yerden görünür muhakkak
Aynı şekilde kayadan ok mesafesi kadar mesafede araştırma yapacaksın dediğin gibiyse

Burda kendine bir al buka çizip
O albukanin içinde destekleyici isaretleri bulup
Resimleyin bizimle paylasirsan daha sağlıklı bilgiler edinirsin
Iyi formlar ...

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bu kule gibi yer kaya deyil yüksek bir tepede olabilir illa kayalık olacak diye bir kaide yok
Hatta eski bir yapıda olur çünkü merdivenden bahsetmissun
Tüm ihtimalleri goz önüne alarak keşfini buna göre deyerlendirirsin

GÖZ

Yeni Üye
Murattırosso ustam elimde resimlerim var fakat bir türlü yüklemeyi beceremiyorum. İletişim bilgileri vermenin yasak olduğunu bildiğim içinde bu yönde bir yardım talebindede bulunamıyorum. Eğer bir sorun teşkil etmezse, admin arkadaşlardan birisi iletişimde bulunursa, resimleri hemen kendisine gönderebilirim. Site kurallarınızda buda yasaksa ısrarcı olmam. Sonuçta buranın işleyiş statüsüne saygı duymaktan başka bişey gelmez elimden. Şeriatın kestiği parmak acımaz sonuçta. Saygılarımla.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Ustam, inanın tam bir fikrim yok. Burayı tesadüfen gördüğümüz başka bir işaret sayesinde tamamen tesadüfen bulduk. Tesadüfen diyorum çünkü bizi buraya yönlendiren işaret ayakta yürüyen bir adam resmiydi. Ve adam figürünün olduğu kayalığın yeri değişmişti. Yani orada olan sabit bir kaya değildi. O yüzden tesadüfen yönlendik dedim.
Sizin ilk bahsettiğiniz yerle
Bu yürüyen adamın mesafesi arasında 150 ila 300 metre mesafe mi daha fazla mi ?
Az olmasın ne kadar çok olsa önemli deyil çünkü

GÖZ

Yeni Üye
Kamhi ustam ok mesafesi derken neyi kastettiniz.

GÖZ

Yeni Üye
Kamhi ustam mesafe yaklaşık 300 metre kadar. Her iki işaretin olduğu yerden birbirini görebiliyorum. Fakat asıl sıkıntım dediğim gibi yürüyen adamın resmedildiği kayanın yeri orası değil. O kaya taşınmış. Yada ciddi anlamda sürüklenmiş.