Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

16tolga16

Aktif Üye
Aliömer sayin ustam 1.5 m genislik ,2.5 m uzunluk ve 1.8 m derinlik aldigim bir alan oldu pirinc L cubuklarla aldim bu olculeri katkisiz.2 m kadar indim hala bosluk sinyali devam ediyor ve kursun testi,bakir testi yaptim kursunla aldigim olculer lahit ebati verdi.Sonra tekrar derinlik tespiti yaptim.Tek basima uygulama yaptogim icin alani genisletemiyorum.Uygulamafan sonra hala uzunluk ve genislikte bir degisme olmadi.Derinlikte suan icin 40cm gosteriyor.Ben herhalde sapma oldu diye dusunuyorum derinlige ve icindeki metale bagli olarak.Cunku daha once bir ustamizin uygulamasinda cubukla yuzeye yakin bir yerde tespit ettigi metali dedektorle teyit ettiginde yaklasik 35-40cm bir sapma olmustu..Ona istinaden bu soruyu sordum..Ekli dosyayı görüntüle 191088Ustam buyuk ihtimal dediginiz gibi olabilir.Erken kapaniyor olabilir..Lakin ben sorunun cozumunu bir ustamizin yardimiyla cozdum.Saygilar..

Son düzenleme:

16tolga16

Aktif Üye
antidepresan ustam tabiki mineral olma ihtimali her zaman mevcut..lakin katmanli yapilari gectim yesil kirecli karisik bir katmana geldim ve aldigim ebatlat hala devam ediyor genisl8k ve uzunluk olarak..derinlikte sikinti var onun sebebi benden kaynakli sapma onu ogrendim:)Aliömer ustamin dedigi gibi derinlik olayi ve bana gore icindeki metal ve de odanin genisligi ayrica manyetik alan durumu degistiriyor ..Yoksa topragin 5 cm altindan baslar minarel heryerde mevcut.Kimi zayif kimi kuvvetli burda devreye geometrik bir sekil ve zihnin sartlanmamasi gerekiyor BulursamKader25 Ustamin dedigi gibi Saygilar..

Xir71

Member
Sapmaya yola açan en büyük etken odanın derinliğidir. 1 veya 1.50 cm derinlikte olan bir oda veya herhangi bir boşluk olusumunda sapma olmaz. Ama derinlik artıkça sapma olacaktır. Sapma derken sinyal kayması yada sahte sinyal deriz buna. Bunu sebeplerinden biri boşluğa bir kaç adım yaklaşırken çubuğun tepkiye girmesi ile alakalı yani daha boşluğun üzerine gelmeden çubuk hareket eder ancak kullanıcının etkisiyle hedefe tam varılmadan boşluk şeklini alır çubuklar.
Aliömer ustam bu konu ile ilgili bir çalışmanın üzerindeyim.Benim evim müstakil bahçeli bir ev.Bahçesinde kendime bir boşluk yaptım iki adet biri taştan diğeri ise tuğladan derinlikleri 1mt.iki boşluğada çubuklarımla yaklaşmaya başladığımda seninde dediğin gibi yaklaşık 1mt kala çubuklar harekete geçiyor.Bu hareketlilik sapma değil hani diyoruzya çubuğun dili bizlere birşey anlatmak istiyor aslında.Ben kendime yeni bir çubuk yaptım yaklaşık yarım santim kalınlığında biraz ağır metalini yazmak istemiyorum şuan başka bir tartışma yaratmamak adına.Neyse bu çubuklar ile boşluğa yaklaşırken yaklaşık 1mt kala hareketlendi ve durdum ne yapacak diye,sol elimdekinin kımıldamadığını sağ elimdekininde sürekli içe doğru açılıp kapandığını gördüm.Bunu defalarca denedim hep aynı tepkiyi aldım boşluğun üzerine geldiğimde malum hedef işaretine geçiş yaptı,benim çubuğun hedef işareti göğüse doğru paralel (her metalin hareketleri farkı oldugu için çubuk cinsine göre hedef hareketleri değişir) Daha sonra yapmış olduğum boşluğu açıp içine altın koyup tekrar kapattım biraz zahmetli oldu ama olsun,adamın kafasına elma düşmeseydi yer çekimini bulabilirmiydi.Çubuklar ile tekrar boşluğa doğru yürümeye başladım bukez sağ elimde altın var boşluğu deyil altını teyit amaçlı yine 1mt kala yukarıda yazmış olduğum tepkiyi aldım devam ettim üzerine geldiğimde hedef işaretini verdi.Boşluğun içinden altını aldım başka bir noktaya direk toprağın içine gömdüm,çubuklar altına doğru döndü ve başladım yürümeye yine yaklaşık 1mt.kala harekete geçtiler ama bu defa farklıydı sol elimdeki yine kımıldamadı sağ elimdeki ise göğsüme doğru yaklaştı ve durdu yani tam bir L harfi şeklini aldı,yürümeye devam ettim tam üzerine geldiğimde hedef işaretini verdi.Yani bana diyorki birincisinde ( altın boşluğun içindeyken )önünde değerli bir şey var lakin bu değerli şey kapalı bir alan içinde.İkincisinde ise ( altın toprağın içindeyken ) önünde değerli birşey var ama bukez toprağın içinde fakaaaat bu korkulu rüyan mineralde olabilir aradığın değerli şeyde açıp bakmak senin taktirin açta gör tabi ben açtım malum benim altın var içinde;)Uzun oldu biraz umarım sıkmamışımdır,isteyen ustalarım deneye bilir tabi bu hareketler çubuğun cinsine vede kullanıcıya göre değişebilir ama emin olunki bu hedefe yaklaşırken bir yansıma değil çubuklarımızın bize o anlamakta zorluk çektiğimiz fısıldamasıdır.

Xir71

Member
@Xir71 yapmis oldugun bu provalar seni dogru yola ulastirir arkadasim.nasibin bol olsun...
amaçlarımız aynı kardeşim sorun çubukların cinsinde değil sorun o çubukların bize anlatmak istediklerinde saklı.ALLAH (cc) her kezin gönlüne göre hayırlı nasipler versin.

Danieli

Member
Hello there!
A mund të jeni konkret me numra, çka thoni?
Do të jetë më e lehtë për ju që të keni një ide se si mund ta ndërtojmë atë.

Danieli

Member
[QUOTE = Aliömer; 459454] MATERIALET E KËRKUARA
1,500 gram sulfate të bakrit (kafe të kuqërremtë)
2.40 cm çorape të kopshtit.
3.5 m nga silikonet . Kabllo e bakrit me fringed shumë. Ajo do të gjendet në kabllot e zgjerimit origjinal.
4. 1 emrin hard disk të vjetër të kompjuterit. Do të hiqen 2 emra HD dhe 1 disk metalik emri në të hequr. Do të jetë më e lehtë të zbrisni vendin tuaj në dysheme me
5.1 magnete ad ferrite. Do të jetë në formën e unazës, sidomos në hoperin e makinës. Ju mund ta merrni lehtë në dyqanet e riparimit.
6. Do të përdoren dy pjesë të shufrës së çelikut të ngjitur me argjend. (Për jo
anëtarët ) Unë do të jap informacion se si të bëj miq me materialet që kam shkruar më sipër dhe si t'i përdor ato.
Nuk ka gjë të tillë si një rezultat i caktuar ose i caktuar në shiritin e panjohur. Përderisa nuk ka mbështetje shkencore, kursi do të vazhdojë me mundësitë.
Askush nuk e njeh këtë metodë, përveç disa stools bar. Kjo
është një metodë e lartë për dysheme dhe dysheme nga bare që janë duke u përpjekur për të mbajtur lapsa nga çmimet e tepruar. Kushdo që beson në shufrat e tyre do të jetë në gjendje të garojë në fushë.
ADVANTAGE
Skenon zona të gjera në një kohë të shkurtër
Lehtëson
duke treguar Reaktiviteti është i ndryshëm në metalet magnetike dhe metalet diamagnetike [/ QUOTE]

Merhaba!
Rakamlarla somutlaşabilir misin, ne dedin?
Bunu nasıl kurabileceğimiz hakkında bir fikrin olması sizin için daha kolay olacaktır.

odin

Editör
Danieli të gjitha shifrat janë në dispozicion. Çfarë nuk e kuptove?

ju lutem shkruani anglisht

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Acaba ustalardan Danieli arkadaşımızın yorumunu çevirebilen varmı.

vaho_ccc

Yeni Üye
Ali Ömer bey danieli isimli kişi sizin daha önce yapmış olduğunuz sistemin nasıl yapılıp çalıştığına dair bilgi istemiş. Arnavut sanırım. Arnavutçadan çeviri yaptım googledan.

Kocadağ

Member
Aliömer ustam bakır sülfatla yaptığımız hortumun belli bir kullanma ömrü varmıdır yoksa devamlı olarak kullanabilirmiyiz