Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

YaralıYüz

Aktif Üye
@YaralıYüz kardeşim seni takdir ediyorum. azmetmeden, emek harcamadan usta olunmaz. şuanki azmin ve hevesinle devam et. gelecek yılların büyük çubuk ustası olarak görüyorum seni. senin yaptığın bu işleri 100 milyarlık aletlerle ancak yapabiliyorlar. yolun açık olsun.
Bu işe yıllarını vermiş ustalarımdan böylesine güzel yorumlar almak çok mutlu etti beni,sağ olun var olun.Gerçek hayatta karşılaşmamış insanlarız,ancak o kadar güzel yürekli adamlarsınız ki hiç bir şekilde menfaat veya çıkar yok sözlerinizde.Rabbim yar ve yardımcınız olsun.çok teşekkür ederim.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
YaralıYüz
Ekli dosyayı görüntüle 190826
Aradasim sen calisma esnasinda herseyi yaptin neye cektigini gordun cikardin.simdi sunu yapmanibistiyorum basit birsey.bildigin balik kursunu 50-60gr filandir.iP bagla iki karis olsun.daha sonra senin bu cikardigin minareli al,yanina maden suyu,bentonit tarzi minarelleri al..ayri ayri ustlerine tut.bakalim nasil ve nereye tarafa donuyor.daha sonra altin,gumus,bakir al onlarin ustune tut bakalim ne tarafa donuyor..bu senin icin iyi bir tecrube ve arazide yardimci olabilir..

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam;

Yapılan işlemden sonra insan üzülmüyor değil,lakin şu anda daha çok uzun bir yol var önümde.bugün üzüldüğümüz şeye takılmadan senin sayende ve rabbimin izni ile sonuca ulaşacağımdan hiç süphem yok,Bu işe merak saldığım günden beri takipçinim,hemen herkese yardımcı oluyorsun,bilgini ve tecrübelerini paylaşıyorsun,Allah razı olsun.Şahsım adına kalfalık bile benim için büyük onur.sen beni kabul ettikten sonra teklifini elbette kabul ederim ustam.
Ya Allah Bismillah.
Başlayalım inşallah.

Kardaşım her çubuk iş yapar, ustasının elinde.
Çubukta en önemli şey metal tespiti değildir, bence BOŞLUK tespitidir.
Boşluk tespiti yapamayanın metal tespitini yapmasının çok anlamı yoktur benim için.

Biz fazla yorulmamak ve bıkmamak için önce odayı bulacağız.
Odayı bulmak bize yetmeyecek bir de içine bakacağız.
Odanının içi dolu mu boş mu?
Boş odaya işlem yapmanın manası da yok zaten.

Odayı nasıl bulacağız...?
İşaret bulacağız, oradan oda tespitine geçeceğiz.

İlk işimiz; İŞARET BULUNAN ALANDA ÇALIŞMAK.
Kafamızın yattığı yerde çubuğa sarılmak ve bakmak ustalık dönemi işidir.

İkinci İşimiz; İŞARETE BAĞLI ODAYI-KAPALI MAĞARAYI bulmak.

Üçüncü işimiz; Odayı bulduktan sonra içinde ne var onları tespit etmek.

Bu arada elinde sadece şu çubuklar bulunsun:
Resimlerini sonra yükleyeceğim inşallah.

A- 1 cm. kalındılığında ALEMİNYUM ÇUBUK.

B- Gümüş Çubuk. Sağdakinin üzerinde neodminyum mıknatıs olacak.

C- Aliömer ustamızın anlattğı sistemin malzemeleri de çantamızda olacak.

D- Sana özgü bir sistem daha vereceğim. Birde bunun malzemeler.

Diğer çubuklarını şimdilik arşive kaldır.
Zamanı gelince kullanırsın.

Boşluk tespitini ve değerli maden tespitini bunlarla yapacağız.
Araziye sadece bu çubuklarla ve sistemleriyle gideceğiz.

Elinde işaret olan bir yer varsa oradan başlayalım inşallah.

Unutmadan yazayım; kullandığın çubukları bir başkası eline dahi almasın.
Senin elinden başka el o çubuklara değmesin. Gerekirse yanında meraklılar için bir çift başka çubuk taşı.
Oynamak isteyenler o çubukla oynasınlar. Bu çok önemli unutmayalım inşallah.

Katagorisinde yeni bir konu açacağım. oradan devam edeceğiz inşallah.
Diğer kardaşlarımızda isterlerse oradan takip edebilirler.

Okuduğun bildiğin herşeyi bir kenara bırakacaksın, harman etmeyeceksin.
İnşallah ben sana hem boşluk bulmayı hemde değerli tespiti yapmayı öğreteceğim.
2 husus da yüzün güldükten sonra serbestsin.
Eski çubuklarını da bildiklerini de çıkar, harmanlama ve geliştirme artık sana ait olacak inşallah.

Son düzenleme:

YaralıYüz

Aktif Üye
YaralıYüz
Ekli dosyayı görüntüle 190826
Aradasim sen calisma esnasinda herseyi yaptin neye cektigini gordun cikardin.simdi sunu yapmanibistiyorum basit birsey.bildigin balik kursunu 50-60gr filandir.iP bagla iki karis olsun.daha sonra senin bu cikardigin minareli al,yanina maden suyu,bentonit tarzi minarelleri al..ayri ayri ustlerine tut.bakalim nasil ve nereye tarafa donuyor.daha sonra altin,gumus,bakir al onlarin ustune tut bakalim ne tarafa donuyor..bu senin icin iyi bir tecrube ve arazide yardimci olabilir..
Ustam, Çubuk,radyestezi derken sakül,pandül,sarkaç konuları hakkında videolar izledim yazılar okudum.az buçuk da olsa bilgi edindim.yaklaşık 2 yılı aşkın elimden düşürmediğim taş tesbihim var,ancak hangi taş onu bilmiyorum ucuzlukcudan almıştım.Teshbih merakım sonradan ortaya çıktığı için alışırsam kaliteli bir tesbih alırım dedim.onunla yaptığım denemelerde altına sağa dönüyor, Gümüşde sola dönüyor.evet de sağ hayır da sol,olabilir yanıtı ise aşağı yukarı salınım yapiyor.bazi gıdalarda faydalı olup olmadığı testi yaptım,ancak diğer metal yada arazide denemedim.faydasi olur inşallah bilgi için teşekkür ederim ustam denicem.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ustam, Çubuk,radyestezi derken sakül,pandül,sarkaç konuları hakkında videolar izledim yazılar okudum.az buçuk da olsa bilgi edindim.yaklaşık 2 yılı aşkın elimden düşürmediğim taş tesbihim var,ancak hangi taş onu bilmiyorum ucuzlukcudan almıştım.Teshbih merakım sonradan ortaya çıktığı için alışırsam kaliteli bir tesbih alırım dedim.onunla yaptığım denemelerde altına sağa dönüyor, Gümüşde sola dönüyor.evet de sağ hayır da sol,olabilir yanıtı ise aşağı yukarı salınım yapiyor.bazi gıdalarda faydalı olup olmadığı testi yaptım,ancak diğer metal yada arazide denemedim.faydasi olur inşallah bilgi için teşekkür ederim ustam denicem.
Arladasim diger metallerden yapilan sakullerde tek yon tur alirsin,ama bunda renkli metallere saat yonunde(altin,gumus,bakir vs) minarellere tam tersi.elindeki minarellede tespitini yapabilirsin..baska sistemlerle noktlama yaptiktan sonra bunlada bir kontrol yaparsin

YaralıYüz

Aktif Üye
Arladasim diger metallerden yapilan sakullerde tek yon tur alirsin,ama bunda renkli metallere saat yonunde(altin,gumus,bakir vs) minarellere tam tersi.elindeki minarellede tespitini yapabilirsin..baska sistemlerle noktlama yaptiktan sonra bunlada bir kontrol yaparsin
Eyvallah ustam sağolasın, deneyeceğim inşallah.twspitleri paylaşırım.

16tolga16

Aktif Üye
Ustalar Saygilar..Size bisey danişmak istiyorum.Cubuklarda sapma olayi bosluk icin derinlige gore mi,boslugun buyuklugune gore mi ve de boslugun icindeki metalin veya gazin yogunluguna gore mi degişir..

Son düzenleme:

ekran1976

Yeni Üye
heralde derinlige göre degişiyor ..ustalarımız daha iyi bilir

antidepresan

Aktif Üye
Ustam hangi çubuğu kullanırsan kullan 2x0.75 kablo serip bakarsan sapma yasamazsin net derinlik alırsın sapma varsa büyük ihtimalle minerale denk gelmissinizdir

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustalar Saygilar..Size bisey danişmak istiyorum.Cubuklarda sapma olayi bosluk icin derinlige gore mi,boslugun buyuklugune gore mi ve de boslugun icindeki metalin veya gazin yogunluguna gore mi degişir..
Sapma dan kastiniz nedir..?
Biraz detay verirsen mevzuyu anlayip cevaplama imkanimiz olurdu.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Sapmaya yola açan en büyük etken odanın derinliğidir. 1 veya 1.50 cm derinlikte olan bir oda veya herhangi bir boşluk olusumunda sapma olmaz. Ama derinlik artıkça sapma olacaktır. Sapma derken sinyal kayması yada sahte sinyal deriz buna. Bunu sebeplerinden biri boşluğa bir kaç adım yaklaşırken çubuğun tepkiye girmesi ile alakalı yani daha boşluğun üzerine gelmeden çubuk hareket eder ancak kullanıcının etkisiyle hedefe tam varılmadan boşluk şeklini alır çubuklar.

16tolga16

Aktif Üye
Sapma dan kastiniz nedir..?
Biraz detay verirsen mevzuyu anlayip cevaplama imkanimiz olurdu.
BulursamKader25 sayin ustam 1.5 m genislik ,2.5 m uzunluk ve 1.8 m derinlik aldigim bir alan oldu pirinc L cubuklarla aldim bu olculeri katkisiz.2 m kadar indim hala bosluk sinyali devam ediyor ve kursun testi,bakir testi yaptim kursunla aldigim olculer lahit ebati verdi.Sonra tekrar derinlik tespiti yaptim.Tek basima uygulama yaptogim icin alani genisletemiyorum.Uygulamafan sonra hala uzunluk ve genislikte bir degisme olmadi.Derinlikte suan icin 40cm gosteriyor.Ben herhalde sapma oldu diye dusunuyorum derinlige ve icindeki metale bagli olarak.Cunku daha once bir ustamizin uygulamasinda cubukla yuzeye yakin bir yerde tespit ettigi metali dedektorle teyit ettiginde yaklasik 35-40cm bir sapma olmustu..Ona istinaden bu soruyu sordum..Sapma olmus Ustam nokta atisi yapildi gerisi insallah 3-4 saatlik bir is alani genisletecem biraz hepsi o.Saygilar..

Son düzenleme: