Çatallı haç

Smokin

Moderatör
Moderatör
Görünürde bişey yok çok zaman önce olmuşsa onu bilemem...bi anlam arz eder mi bilmem ama haçın uzantılı kolu toprağın altındaydı
Taşlar bir iki kişinin hareket ettirebilcek duruma gelmişse
Geçmiş zaman içinde dönem soygunu yeme ihtimalini yüksektir
Cevre de boşluk varsa ise o zaman onem arz eder

bitlis

Aktif Üye
Taşlar bir iki kişinin hareket ettirebilcek duruma gelmişse
Geçmiş zaman içinde dönem soygunu yeme ihtimalini yüksektir
Cevre de boşluk varsa ise o zaman onem arz eder
Sevgili değerli ustam mezar taşı bu tabikide bi 2kişi hareket ettirecek sadece haçın çatal kısmı dışardaydı diğerleri toprak altındaydı hem sen neden takılıyon bu soyguna yemişse yemiş cnn saolsun sevgili değerli kıymetli ustam haç ne anlama geliyor yönleri nasıldır ben bunu bilmek daha doğru bilgi edinmek istiyorum bişey anlamak için yönleri yerleri bulsam zaman soygunu yemiş mi yememiş mi birlikte öğrenirdik tşkr sevgili ustam

bartini

la havle vela kuvvete illa billahil aliyl azim
Moderatör
selam kardeşim,haçların altındaki kanal diğerlerine göre daha derin yapılmış,yani bunlar birbirine geçişli mezar odaları olma ihtimali yüksek,o kanalda bu mezarlara girişin bir tünelden olabileciğini gösterir,taşın çıktığı bölgede bi çubuk çalışması yap bakalım ne gibi tepkiler alacaksın bi bakalım,aynı zamanda mezar krokisidir bunlar..hepsi birer mezardır kardeşim uğraşmaya değer bir alandır bana sorucak olursan

Smokin

Moderatör
Moderatör
Sevgili değerli ustam mezar taşı bu tabikide bi 2kişi hareket ettirecek sadece haçın çatal kısmı dışardaydı diğerleri toprak altındaydı hem sen neden takılıyon bu soyguna yemişse yemiş cnn saolsun sevgili değerli kıymetli ustam haç ne anlama geliyor yönleri nasıldır ben bunu bilmek daha doğru bilgi edinmek istiyorum bişey anlamak için yönleri yerleri bulsam zaman soygunu yemiş mi yememiş mi birlikte öğrenirdik tşkr sevgili ustam
Ustam benim yorumum taşların olması gereken yerde olmadığı yönünde. Bundan sebeb soygun yemiş dedim.
Haçların hemen hemen hepsi mezarla ilişkilidir. Haçların olduğu kaya durumun seyrini değiştirir.
Kayaların orjinal yeri net değil. Olay bundan ibaret