Çatallı haç

bitlis

Aktif Üye
kağıt üstüne cizdiğin ermeni işi.. papaz ve din görevlisi mezarlarını verir genelde ama biraz tehlikelidir taşın çıktığı yer ve çevre resimleri olsa iyi olurdu.
Tşkr ustaların ustası mezarları ifade ettiğini bende biliyorum mesela haçın altındaki kanal ne ifade ediyor o kanal toprak altındaydı yani kanalın üstü dışardaydı

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Tşkr ustaların ustası mezarları ifade ettiğini bende biliyorum mesela haçın altındaki kanal ne ifade ediyor o kanal toprak altındaydı yani kanalın üstü dışardaydı
kanal değil o haçın ayağı devam ediyor.Kağıttaki çizimde ayrımışsın ama ayrı değil üst tarafın devamı.Bizans mezarları.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Buraya bi figür paylaşmıştım stel taş dediler bende stel taşın 20m uzağında bi haç var demiştim o haç bu haç yani yerini biliyorum
Muhtemelen alan dağıtılmış zamanında.
Bu alanda boşluk ve metal tespitiyle ahval anlaşılır.

vakko

haklı olabilirsiniz önemsiz mi bu emare?
@BulursamKader25 Usta gerekeni yazmış taşın çevresi cihaz destekli arge yapılmalıdır.Bu tarz monogramlar daha çok kilise işi oluyor.Önceden haçı çiziyorlar daha sonra her mefta için haçın kollarına O ekliyorlar.​

bitlis

Aktif Üye

@BulursamKader25 Usta gerekeni yazmış taşın çevresi cihaz destekli arge yapılmalıdır.Bu tarz monogramlar daha çok kilise işi oluyor.Önceden haçı çiziyorlar daha sonra her mefta için haçın kollarına O ekliyorlar.​
Yani anladığım her murç izi bi mezar oluyor ve sanırsam kıymetsiz bi emareymiş

vakko

Yani anladığım her murç izi bi mezar oluyor ve sanırsam kıymetsiz bi emareymiş
Her murç mezardır.Kim diyor kıymetsiz diye.Şimdi o mezarlardan biri yağmalanmamışsa papaz mezarı çıksa kıymetsiz değildir bilemeyiz arge şart.