Bu Bir Kale

The Thing

C*
Süper Moderatör
Kervan yolu yoksa kilise yada manastır olabilir, iyi araştırılmalı bence.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Senin de oraya bir çiftlik yapma zamanın gelmiş bence :) Hayırlı forumlar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Apollon01 Ustam o çoban değildir. Bundan emin olabilirsin ve tek tehlike oda değildir. Burayı gözetleyen çok fazla teknoloji olduğunu düşünüyorum. Neyse dikkatimi çekenleri işaretledim gerisi sana ve çektiğin resimlere kalıyor. Kolay gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 227211

Ekli dosyayı görüntüle 227212

Ekli dosyayı görüntüle 227213
@dadas_25 abim eline sağlık, biliyorum çok güzel bir yer ama, maalesef bu işin olumsuzluk yönü çok, kale yanına varmadan ırmak var vadide kenarında çubukla baktım biraz, hayal edemeyeceğim şeyler gördüm ama şimdi zamanı değil, ama sizin çizimler de çok hoş oldu, gidersem özellikle sizin gösterdiğiniz noktalar öncelikli, ayrıca burayı gezmek serbest, resim çekmek falan, bişe diyen olmaz, sizlerden çok şey öğrendim Allah razı olsun, hakkınızı helal edin ustam, çubuk da maaşallah iyi bakalım ahyırlıısı ustam , hayırlı geceler abiciğim

Son düzenleme:

Apollon01

Moderatör
Moderatör
kalenin tam karşısı arada ırmak var vadi boyu burası

kalenin tam karşısı ustalar, ırmak var burayıda bir görün bakalım hayırlısı, çok güzel görseldir, yani acaip bir yer burası dadas_25 ustam son resim deki sizin çizdiğiniz yer orayı bende merak etmiştim, teşekkürler abim

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
güzel kale gözetleme amaçlı yapılmış belli ki
gittiğiniz zaman turist gibi gezin sonuçta sit alanıdır
tehlikeli değilse mahsenlere inin bir bakın sarnıç falan da olmalı ya da alttaki ırmağa inan merdivenler

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu bir kale ustalar, güzelliğe bakınız hangi teknoloji ile yapılmış, o kayanın üzerine o taş bina nasıl dikilmiş, bınlerce yıldır (tarihini bilmiyorum ama) çok eski bir yapı olduğu aşikar, olabildiğine sarp bir yer, bölge ayrıca çok zengin ve çok güzel bir görsel diye siz arkadaşlarımın görmesini istedim, buyrun seyreyleyin, BulursamKader25 uçmuş bozoklu toyalp Turko poseidon2023
Ustam bu kalede kırizma iyi gider.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
kalenin tam karşısı ustalar, ırmak var burayıda bir görün bakalım hayırlısı, çok güzel görseldir, yani acaip bir yer burası @dadas_25 ustam son resim deki sizin çizdiğiniz yer orayı bende merak etmiştim, teşekkürler abim
Ustam bu alanı gezmesi 1 hafta alır ama baraj işin içine girdiyse tespitler yapılmış işin bitireleceği zamanı bekliyorlar demektir. Bu kalede en önemli yer aşağıdaki mezar ve ibadet odalarına giden tüneli tespitmektir. Tabi hala beton döküp kapatmadılarsa. Bu kaya görünümlü kale aslında çok katlı bir rezidans olarak düşün ve kaleye girince dışarıya aynı kapıdan çıkmamaya çalış ustam. Hakkından hayırlısı olur inşallah. Dikkatli olmanızda fayda var. Sadece barajda onlarca kamera olduğunu unutmamakta fayda vardır.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Emeğine sağlık guzel paylaşım için öncelikle
Bilen bilir gerçekten muazzam bir yer

Kalenin alt kısımlarında
Ana kayanın bitişiğinde
Herhangi bir girişi kapatmak için duruyor vaziyette toplu yığma kayalık görürsen
Bize orayı yakın çekim yaparsan sevinirim

Bunun yanı sıra buranın mezarlığı olmalı birde kalenin doğusunda yerine göre arazi konumuna göre deyişe bilir güney ve kuzey şeklinde
Onuda keşfet iyi bir deneyin olacaktır
Define sohbeti takipçileri ve üyeleri için
Tekrar teşekkür ederim tüm form adına :)

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Aynı bölgeden

Ustalarım daha neler var keşfettiklerim, ek resimler koyuyorum, burda bir kilise var, kalenin tam karşısında benzer bir arazi, kilise içinde bir tane mozaik vardı maalesef kırmışlar sadece yarim metre kazıp bırakmışlar, kilise bayağı büyük duvar temelleri hala sağlam ama tam virane olmuş, kilisenin arkadaki gizli odasına da girilmiş yani açılmış, ama beni ilgilendiren çevre çok zengin ve güzel buyrun @dadas_25 @_Mithra_ @kazama @bozoklu @toyalp @Turko @dardanos @OsiriS @BulursamKader25 @poseidon2023 @Keskingöz Kamhi Leonard

not: mozaik resmi daha önceden yiğenim tarafından çekilmişti kırılmamış hali, şimdi ise kırılmış parçalar yerde maalesef, en çok ona üzüldüm

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Etrafında mezarlar olacak çubuk ile bulabilirsin usta. Kilisenin ayakta kalan duvarı varsa o hattı baz al 4-5 mt açılarak arama yap 3 yada 4 tane mezar olacak sandık ya da taş lahit gibi. Belki kuyusu vardır genelde olur ona da bakarsın. Rast gelsin.