BAŞ BELASI MİNERALLİ TOPRAK

t 964 R

Member
18 ayar numune ile 18 ve uzeri ayar altın görülür mü =öncelikle evet deyeyim ,biraz açayık olayı altının toprakdaki24 ayar denilern milyem değeri 1000 dir bu değer işlem görmeyen değrdir bizim aradıklarımız eser niteliğinde insan eliyle yapılmış olanlardır o sebeple milyemin düşürlmesi halinde mamül takı sikke kolye yüzük bilezikler çeşidi için 3/1 oranında gümüş 3/2 oranında bakır ilave edilerek oluşan harmandan urun yapılabilir 18 ayar 750 milyemdir yani toprakdakinden 250 milyem azdır ve hala 1000 milyem değeri ağırlıkda baskın olandır baş ka bir örnek daha yazayım başlamışkennumunemiz 14 ayar 585 milyem olursa gümüş ve bakırda bulabiliriz zira oranlar %60%40 seviyesindedirel cümle kıymetlinin kıymetlisini bulmak için 18 ayar hiç tamir görmemiş tek renkli alyans çeşidi seçilirse kıymetliyi bulma oranı%70 artar diyelimki elinde çeyrek altın var yani numunemiz 910 milyem civarlarında dönemin basılan sikkeleri850 milyem ve altıysa çeğreğimiz pas geçecektir kayıp hem kıymetli hemde geğerli olacaktır bir meslek erbabı olarak bu bilgileri veriyorum hobidaşlara umarım becerebilmişimdir anlatmayı kolay gelsin,,.

sirus

Yeni Üye
18 ayar düzeyinde bir altın numuneyi tek başına çubukla beraber kullanmak yeterli olacakmı yoksa iş görebilmesi için ekstra ilavelermi gerekli. Altın numuneyi kullanıcı çubuğun haznesinemi koyacak yoksa eline çubukla berbermi tutacak. Kullanımı ile alakalı bir bilgi vermemişsiniz.
Diğer bir husus 18 veya 14 ayar dediğimiz düşük ayar altınlar sonuçta en az iki farklı metalin bir araya getirilmesinden oluşur. Dolayısıyla alaşım bir metal diyebiliriz. Bu şekilde alaşımı oluşturan metaller kimyasal özelliklerini değiştirirlermi yoksa kendilerine has özelliklerini alaşım içindede kurumaya devam ederlermi.

Son düzenleme:

Amisos

Bilgili Üye
:) sadede gelelim diyorsun :)
Valla kral ben sadete kavusacagima inanıyorum da o kadar ömrüm olurmu bilmem eski üyeler bilir çok cihaz konusu açıldı merak diyelim artık cihaz ve alan tarama bakmıyorum şuan tek takıntı m çubuk ustasının yeteneğine ve çubuklarına kurdum kendimi bu yaz bende bi kaç takım yaptım bi alan taramam var tespitlerim var anma hep bir mineral yanlış sinyal korkusu var tespit ettiğim yerlere usta nin çubuk ları ile bakıyorum ustaya video atıyorum yalan yok daha henüz minerali tanıyacak kıvamda deyilim 2 tespitim mineral çıktı bir tespitim doğru çıktı yine son lafı usta söylüyor yav nasıl anlatayım bilemiyorum ki adam doayen çubuklarla konusuyor desem yeri var sinyalin ne kadar uzakta olduğunu gece ve gündüz fark etmez su kadar mt der 5, 10 mt şaşma payı ile sinyali tespit cinsini miktarını dahi söyleyebilen gizli bir hazine den daha büyük bir keşif yaptım talebe oldum sabırla bekliyorum zaman bakalım ne gösterecek

atasdibi

Bilgili Üye
Valla kral ben sadete kavusacagima inanıyorum da o kadar ömrüm olurmu bilmem eski üyeler bilir çok cihaz konusu açıldı merak diyelim artık cihaz ve alan tarama bakmıyorum şuan tek takıntı m çubuk ustasının yeteneğine ve çubuklarına kurdum kendimi bu yaz bende bi kaç takım yaptım bi alan taramam var tespitlerim var anma hep bir mineral yanlış sinyal korkusu var tespit ettiğim yerlere usta nin çubuk ları ile bakıyorum ustaya video atıyorum yalan yok daha henüz minerali tanıyacak kıvamda deyilim 2 tespitim mineral çıktı bir tespitim doğru çıktı yine son lafı usta söylüyor yav nasıl anlatayım bilemiyorum ki adam doayen çubuklarla konusuyor desem yeri var sinyalin ne kadar uzakta olduğunu gece ve gündüz fark etmez su kadar mt der 5, 10 mt şaşma payı ile sinyali tespit cinsini miktarını dahi söyleyebilen gizli bir hazine den daha büyük bir keşif yaptım talebe oldum sabırla bekliyorum zaman bakalım ne gösterecek
Bir ustanın olması senin için büyük şans. Hazır ustayı bulmuşken yapabildiğin kadar talebeliğini yap. İnşallah hayırlısı olur.

atasdibi

Bilgili Üye
Dostum. Hiradedektör firmasının Gtr9 modeli cihazı kullanıyorum. 1 Mahsen 7 mezar buldum. Ben cihaz satıcısı falan da değilim
Sizi bilmeden itham etmem tabii ki, biz site sakinleri olarak alışığız arada bir dedektör ve alan taramacıların girip bir markayı söylemelerine. Birisi girer alan tarama alacam der, biz kötüleriz bir başkası gelir yanılıyorsunuz şu alan tarama çok iyi iş yapıyor der. Bu defalarca tekrarlanan bir senaryo olduğu için bizler alışığız, zaten amaç bize satmak değil, foruma yeni girenleri avlamak. Ne zaman bir alan tarama lafı duysam bu senaryo geliyor aklıma. Madem kullanıcısınız, sizden bir ricam olsa. Şu alan taramanın içini açıp kartın ve devrenin fotoğrafını çekseniz de içine bir baksak. Az çok elektronik bilgimiz var bakalım içine ne koymuşlarda onbinlerce liralık dedektörlerin bile yapamadığı işleri yapıyor bu cihaz.

thecl

Yeni Üye
Sizi bilmeden itham etmem tabii ki, biz site sakinleri olarak alışığız arada bir dedektör ve alan taramacıların girip bir markayı söylemelerine. Birisi girer alan tarama alacam der, biz kötüleriz bir başkası gelir yanılıyorsunuz şu alan tarama çok iyi iş yapıyor der. Bu defalarca tekrarlanan bir senaryo olduğu için bizler alışığız, zaten amaç bize satmak değil, foruma yeni girenleri avlamak. Ne zaman bir alan tarama lafı duysam bu senaryo geliyor aklıma. Madem kullanıcısınız, sizden bir ricam olsa. Şu alan taramanın içini açıp kartın ve devrenin fotoğrafını çekseniz de içine bir baksak. Az çok elektronik bilgimiz var bakalım içine ne koymuşlarda onbinlerce liralık dedektörlerin bile yapamadığı işleri yapıyor bu cihaz.
ustam bunların mantığı: Altın sinyal yayar, cihazda o sinyali yakalayıp üstüne gitmez mi? bu mantığı tam analayamıyorum bu neden bu kadar zor? Adamlar yörüngeye tesla oturttu

atasdibi

Bilgili Üye
ustam bunların mantığı: Altın sinyal yayar, cihazda o sinyali yakalayıp üstüne gitmez mi? bu mantığı tam analayamıyorum bu neden bu kadar zor? Adamlar yörüngeye tesla oturttu
Çubuk o kadar mekanik bir şey olsaydı bende anlayabilirdim. Altın hangi sinyali yayıyormuş acaba , o kadar araştırmama rağmen define siteleri hariç bunu anlatan bir kaynakta bulamadım. Frekans konusuna hiç girmeyelim zaten, tamamen uydurmasyon bir söylenti. O frekansları ölçebilmek için o uydular gibi cihazlar lazım. Arkadaş içinin resmini atarsa bir yere varabiliriz. O kadar gelişmiş cihazlar altını ayırd edemezken bu alan tarama nasıl ayırd etmiş onu öğrenmeye çalışıyorum.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
selamun aleykum. kardeşlerim alan tarama , çubuk hepsi minerale gidiyor. değerli hedef olarak gösteriyor. Açınca kil veya mineralli toprak çıkıyor. bu sorunu aşmanın bir yolu varmı,özellikle çubuk kullanma tekniği olarak önerisi olan. şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkürler
Çubuğu bırak huzura er. Sloganın bu olsun.... Dediği alan taramayı ben kullandım hikaye. Altın modunda domuz fişeğini bize altın dedi. Arkadaş dedektörle baktı, sonra kazdık domuz fişeği. Hemen ertesi gün, o alan tarama ile mantar arayıp bulan hayırlı birine sattiydim... Burda size av çıkmaz paşam.... Kulağımızın arkasından zevk alıyoruz artık bizler... ;)

Son düzenleme:

Amisos

Bilgili Üye
Bir ustanın olması senin için büyük şans. Hazır ustayı bulmuşken yapabildiğin kadar talebeliğini yap. İnşallah hayırlısı olur.
Olur abi nasip kısmet olur ise , çok boş kazılarım oldu 3 defa kepçe isim oldu hepsinide paylaşmışımdır , ommitron dtr v8 moleküler sistem alman mali usta hayatımızı bitirdi beni bu işten soğutup tek teke yönlendirmiştir o derece yani sonra tfr4 amerikan ful paket cihaz geldi hala benden haber bekleyen var siteden nasıl bir cihaz dir diye onun tespitlerine daha henüz ellemedim bu hobiden canım çok yandı paramızı ve sağlığımızı kaybettik derken bu usta kendi arazimde 2 yer verdi 1 yemez çok riskli 2 .ye kepçe getirdim onun gücü yetmedi anma en son dolgulu tünelin tapalı olan kaya örgüsünün 1 tanesini gördük yerimiz doğru anma katoluk yasal izin alincak çorumda bir yer verdi pandemi baslangiclarinda buranın da doğruluk payı yüksek anma işi ağır bizi aştı çok masraflı oluyordu bize uzak olmasindan dolayı usta nin olayını bir çözebilirsem L Çubuk ların neler yapabildiğini her keze gosterecem inşeALLAH ilk sayfada usta nin kullandığı çubukların bazılarının resmi var bildiğin dolu ve içi boş bakir lardan yapmış anma inanıyorum ki bu Çubuk ta bir sır var bakalım detayları ne zaman paylaşacak paylaşılacak bilgiyi pay ederim saklanması gereken bir sır var ise onuda sır ederim yakın zamanlarda video lu katılımlarda bulunmaya çalışacağım